Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Szkolenie myśli i emocji

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwnie ujęte moim zdaniem. Tresować to można np psa. 

Emocje to nie są rzeczy, które się ćwiczy, tylko je się po prostu ma. Jednak od nas zależy jak je odczuwamy, przeżywamy, widzimy, rozpoznajemy. Trzeba je po prostu uwalniać, dopuszczać bardziej do siebie. Tak mi się wydaje... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Lilith napisał:

@MarekWawka01 a słyszałeś o psach Pawłowa i co wynikło z tych doświadczeń oraz jak to odniesiono do ludzi?

No nie słyszałem... oj wiesz wolę się w to nie zagłębiać i traktować emocje jako coś bardziej abstrakcyjnego... nie chcę tego racjonalizować. Może lepiej opuszczę ten wątek 🙂

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, MarekWawka01 napisał:

No nie słyszałem... oj wiesz wolę się w to nie zagłębiać i traktować emocje jako coś bardziej abstrakcyjnego

To też jest część psychologii. Na tym bazuje cała teoria behawiorystyczna ;) Choćby z ciekawości warto przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Psy Pawłowa kojarzą sie raczej z powstawaniem odruchow warunkowych.. , ja bym tego nie wiązała z "tresowaniem" mysli czy emocji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.06.2020 o 15:10, Lilith napisał:

Czy można wyszkolić swoje myśli i emocje? Wytresować, wytrenować tak, jak tego chcemy?

Mam trudności w rozpoznawaniu uczuć. Mam wrażenie, że musiałem się ich nauczyć. 

Aby lepiej dostosować się do okoliczności przywołuje odpowiednie uczucia i stosuje odpowiednie zachowanie.

W czasie rozmowy z psychologiem przywołuje wydarzenia z przeszłości i towarzyszące im uczucia. Opisuje je podobnie jakbym opisywał wydarzenia.  Stąd rozmowa o przeszłości nie przynosi mi ulgi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi