Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Od jakich emocji uciekasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Jak w temacie. Od jakich emocji uciekasz i dlaczego to robisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uciekam od czucia wstydu, bólu psychicznego i lęku.

Tylko jeszcze nie wiem dlaczego to robię, ale pewnie się dowiem już nie długo.

A Ty @Lilith od jakich emocji/uczuć uciekasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilith
W dniu 26.06.2020 o 21:12, antylopa napisał:

A Ty @Lilith od jakich emocji/uczuć uciekasz?

Na chwilę obecną uważam przeszłość za zamkniętą. Nie lubię jej rozgrzebywać, nie lubię do niej wracać, bo nadal czuję smutek i ból. I z tym smutkiem i bólem , z ich obecnością już się pogodziłam. I to wystarczy. Staram się nie uciekać, ale rozpamiętywać też nie chcę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od smutku. Nie odczuwam smutku w ogóle. Zamiast tego się złoszczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Staram się być neutralny pod każdym rodzajem emocji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od złości oraz od smutku.

Od złości pierwotnie dlatego, że wychowano mnie, że mnie nie wolno się złościć. Obecnie staram się uciekać od złości dlatego, że jak poczuję złość, to jest ona tak silna, że chce mi "rozerwać ciało" i jakbym sobie pozwolił na dłuższe przeżywanie złości, to mógłbym coś odwalić.

Od smutku staram się uciekać dlatego, że przy smutku czuję się taki kruchy, jakbym miała się zaraz całkiem porozlatywać i już się nie poskładać, bardo okropne dla mnie uczucie. Zwykle udaje mi się transformacja smutku na senność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 1. zawsze uciekam od strachu. Boję się bać, nie lubię żyć w niepewności, nieświadomości. Czuję wtedy gulę w gardle, ścisk w żołądku. Bardzo nie lubię w życiu niejasnych sytuacji, niewyjaśnionych kłótni, dziwnych niedopowiedzeń.  Nie wiem czemu akurat tak. 
Drugim uczuciem przed którym uciekam jest strach przed niezrobieniem ważnych rzeczy. Myślę, że to akurat wynika z tego, że raz zapomniałam do kogoś zadzwonić. Potem nie miałam już takiej możliwości. Od tamtej pory wszystko czemu nadam priorytet musi zostać zrobione w danym dniu, choćbym miała przez to nie spać. 
Ostatnie to uczucie, że zawiodłam. Zobaczyć w czyichś oczach zawód. Z tym staram się walczyć, ale to zostało z mojego dzieciństwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uciekam od strachu, wstydu i pozytywnych uczuć. Zawsze jak je odczuje w najbliższym zdarzeniu czasie pojawiają się silne ataki paniki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Myślę, że uciekam od zawiedzenia się na sobie samym - to jest mega negatywne, bo czasami sobie racjonalizuję źle czyny, a drugie przed przyznaniem się do problemu, ciężko mi czasami mówić o czymś niewygodnym, sam do siebie nie chcę dopuścić jakiejś świadomości. 

Całość przerabiam na terapii, chociaż czasami myślę że łatwiej byłoby mi przebiec półmaraton niż coś przyjąć od terapeutki chociaż wiem że i tak jej ocena jest trafniejsza, ale po czasie to samo przychodzi, że kurcze, miała rację. 

Edytowane przez Dreamer123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie uciekam juz od emocji, bo wiem, ze one i tak wracaja.

Lepiej je przyjac i zaakceptowac.

Poza tym nie ma "zlych" emocji, sa tylko takie ktorych przezywanie jest przykre lub dające dyskomfort.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi