Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kancerofobia


Natalia9228

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imie Natalia i mam 27lat. Od jakis 4 lat boje sie ze zachoruje na raka. Fakt ze ten strach nasilil sie jakis rok temu najbardziej. Na poczatku ciagle dotykalam Piersi bo strasznie balam sie ze mam tam guza. 2razy w roku usg i wszystko dobrze. Po 2 latach urodzilam syna to moje drugie dziecko starsza corka ma 8 lat. I dopiero sie zaczelo. Ciagle macanie tych piersi. Pojawil sie guzek co prawda ten sam ktory juz tam byl ale strach taki ze budzilam sie z wymiotami. Oczywiscie usg wykluczylo. Badania krwi w porzadku. W zeszlym roku dokladnie w Marcu znowu pomacalam piersi i znow ten guzek. Od razu wizyta na usg i wszystko ok. Po 3 miesiacach bylam nad morzem a ze nie dawalo mi spokoju poprzednie usg poszlam i tam. Torbiel mleczny wiec nic takiego. Ale codziennie kilka razy macalam piersi. Niestety potem zaczelam macac cale cialo i na szyi wymacalam jakies kulki z jednej i drugiej strony potem z Tylu glowy na karku. Strach taki ze ciagle wymiotuje zasypiam dotykajac cale cialo wyczytuje w internecie wszystko co najgorsze i wszystkie objawy przypisuje sobie. W Lipcu zeszlego roku Tesciowa siostry zmarla na raka piersi w przeciagu 3 miesiecy, dobilo mnie to, moj wujek ma glejaka mozgu totalny cios dla mnie i na domiar zlego syn siotry 4letni ma raka kosci co wyszlo w zeszlym miesiacu. Jestem na takim etapie ze jak zaczyna gdzies mnie cos bolec to od razu przypisuje sobie raka. Dzisiaj zabolalo mnie pod Pacha oczywiscie internet zrobil swoje. Przez ten bol pod pacha wkrecam sobie ze to wezly chlonne i to pewnie z raka piersi. Po godzinie podczas oddychania klocie w tej piersi a bardziej w plucach po tej stronie, juz strach ze to przerzuty do pluc. I tak mam z kazdym bolem i z kazda wymacana kuleczka na Ciele.  3 dni temu sparzylam sobie podniebienie tostem, wieczorem przrz spaniem poczulam ze jest tam bąbel z woda przekułam go skore oderwalam i podraznione podniebienie tak bardzo ze spuchlo wyczytalam juz ze to moze byc rak. Ciagly strach przed ta choriba sprawia ze wymiotuje na sama mysl. Jesli w telewizji leci reklama badz cokolwiek gdzie uslusze slowo nowotwor rak badz zobacze osobe z chustka na glowie momentalnie robi mi sie noedobrze i chce mi sie wymiotywac. Do tego kazda dolegliwosc moich dzieci tak samo traktuje. Boli glowa boje sie ze rak mozgu boli corke pieta na ktorej ma pieprzyk boje sie ze to czerniak syn ma problemy z oddawaniem stolca boje sie ze to rak jelita. 

Dodam ze nie uklada mi sie w zwiazku z mezem i zlozylam wniosek o rozwod. Maz mnie nie szanuje wszystko robie sama do tego ja  nie pracuje i maz  wydziela mi pieniadze a w sumie juz mi nawet ich nie daje.  Ubliza mi ciagle i ciagle sa klotnie. 

Wydrapuje tez skore glowy do krwi i nie potrafie tego opanowac. 

Czy ja jestem jaką Psycholką? Jestem na skraju wytrzymalosci. Czy ktos tez tak ma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzitek napisał:

Mam podobnie, czuję ucisk po prawej stronie brzucha i cały czas mam natręctwa myśli że to jakiś rak układu pokarmowego. Okropne uczucie

U mnie każdy najmniejszy ból w ktorej kolwiek czesci ciala kojarzony jest z Rakiem. Kazda wypuklosc wymacana na ciele to guz. I ciagle sie martwie. Mam wizyte u chirurga na piatek i juz tak sie stresuje ze powie mi cos strasznego. Do tego przyslowie Kazdy piatek zlego poczatek wprowadza mnie w okropny nastroj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest straszne że cały czas się o tym myśli. Co prawda u mnie już nie jest tak źle bo wcześniej miałem ataki paniki a teraz zostały mi tylko natrętne myśli i właśnie ten ucisk brzucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dzitek napisał:

No właśnie to jest straszne że cały czas się o tym myśli. Co prawda u mnie już nie jest tak źle bo wcześniej miałem ataki paniki a teraz zostały mi tylko natrętne myśli i właśnie ten ucisk brzucha.

A czy robil Pan badania tych wszystkich dolegliwosci?  Bo ja kestem zapisana juz do Chirurga, dzisiaj bylam u denstysty bo to na podniebieniu nie dawalo mi spokoju okazuje sie ze jest to nadzerka i jak stomatolog powiedzial ze jak nie zniknie do 3 rygodno to wtedy bedziemy sie martwic i po tycg slowach w mojej glowie od razu rak. Zaslablam u dentysty z przejecia potem mnie uspokoil i powiedzial ze nawet nie mial raka na mysli. Tylko jakies zapalenie. Wariuje bo mdleje na samą myśl o raku. 

W dniu 3.06.2020 o 10:42, Dzitek napisał:

Mam podobnie, czuję ucisk po prawej stronie brzucha i cały czas mam natręctwa myśli że to jakiś rak układu pokarmowego. Okropne uczucie

U mnie każdy najmniejszy ból w ktorej kolwiek czesci ciala kojarzony jest z Rakiem. Kazda wypuklosc wymacana na ciele to guz. I ciagle sie martwie. Mam wizyte u chirurga na piatek i juz tak sie stresuje ze powie mi cos strasznego. Do tego przyslowie Kazdy piatek zlego poczatek wprowadza mnie w okropny nastroj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czułem się lepiej jakby ten ucisk słabł, badań nie robię bo zanim zrobiłbym badania to te objawy prawdopodobnie by mi minęły, a nie mogę tak z każdym bólem itp. od razu do lekarza lecieć bo można się wykończyć od tego też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sama.. U mnie tak samo, mój stan psychiczny ostatnio dramatycznie podupadł.. Straciłem chęci do życia przez wewnętrzny strach, bo ciągle myślę że mam raka i nie został on zdiagnozowany.. Szczerze to boję się nawet pójść z tym do lekarza.. Nie chcę innych martwić w około i cały czas mam na sobie "maske".. Udaję, że jest wszystko w porządku a tak na prawdę nie jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×