Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Uważacie, że świat po pandemii się zmieni? Jeśli tak, to w jakim stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieni się moim zdaniem. Tylko, w sumie, nie wiadomo, czy na lepsze, czy na gorsze 🙂

Ale powrotu do starego już chyba nie będzie, zbyt dużo się "zadziało".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Luna* napisał:

Zmieni się moim zdaniem. Tylko, w sumie, nie wiadomo, czy na lepsze, czy na gorsze 🙂

Ale powrotu do starego już chyba nie będzie, zbyt dużo się "zadziało".

Też tak samo myślę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wiejskifilozof napisał:

Też tak samo myślę.

Ciesze się ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troche sie zmieni na pewno.ja tylko sie obawiam ze jesienia wszystko wroci i znowu bedzie izolacja.wszystko online.

teraz jest super☺nawet rzadko nosze ta p....maseczke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieni się na gorsze. Powróci a właściwie już jest rynek pracodawcy, wzrost bezrobocia, powiększenie strefy biedy, inflacja zżerająca oszczędności. Ludzie będą unikać innych ludzi, nowych znajomości, każdy człowiek będzie dla innych możliwym nosicielem covid. 

Same złe wiadomości , nie widzę żadnego pozytywu tej pandemii. 

Ale póki co w Polsce nie jesteśmy po pandemii tylko od 2 miesięcy w tym samym punkcie, bo liczba zachorowań nie maleje. Całe to zamkniecie, zamrożenie gospodarki chyba niewiele dało, uniknęliśmy przeciążenia służby zdrowia i większej liczby ofiar   ale płacimy za to pełzającą epidemią której końca nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Straszniejsze jest to, że bezmózgi z wielkim zapałem rwą się do hejtowania tej partii politycznej, której hejtowanie jest w danym momencie modne, a faktyczne zamiary polityczne partii większość ma głęboko gdzieś.

W dniu 22.05.2020 o 18:53, carlosbueno napisał:

Ale póki co w Polsce nie jesteśmy po pandemii tylko od 2 miesięcy w tym samym punkcie, bo liczba zachorowań nie maleje

Liczba zachorowań maleje (wyjątkiem jest Śląsk, gdzie prawdopodobnie od ponad miesiąca utrzymuje się szczyt zachorowań), półtora miesiąca temu przyrost dobowy był ponad tysiąc, ale organizacyjnie były bardzo słabe moce przerobowe do diagnostyki, w efekcie robione o wiele za mało testów.

W dniu 22.05.2020 o 18:53, carlosbueno napisał:

uniknęliśmy przeciążenia służby zdrowia i większej liczby ofiar 

Nie jest powiedziane, że gdyby nie zamrożono, to byłoby znacznie gorzej.  Polacy przechodzą covid na ogół łagodnie i byli szczepieni na gruźlicę. Nawet we Włoszech i Hiszpanii być może nic się nie stało. Rządy tamtejszych krajów urządziły sobie wielką szopkę medialno-polityczną, ale czy poza tym covid zrobił jakąś wielką "rewolucję", mogą wiedzieć tylko i wy,łącznie ci, co tam mieszkają, reszta to szum pomieszanych informacji z dezinformacjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, mark123 napisał:

Liczba zachorowań maleje (wyjątkiem jest Śląsk, gdzie prawdopodobnie od ponad miesiąca utrzymuje się szczyt zachorowań), półtora miesiąca temu przyrost dobowy był ponad tysiąc, ale organizacyjnie były bardzo słabe moce przerobowe do diagnostyki, w efekcie robione o wiele za mało testów.

Zdaje sobie sprawę z tego co piszesz, ale suma sumarum liczby generalnie się nie zmieniają, ale przynajmniej śmiertelność spada, bo górnicy są raczej młodzi i dobrego zdrowia i w większości nie mają żadnych objawów. 

41 minut temu, mark123 napisał:

Nawet we Włoszech i Hiszpanii być może nic się nie stało.

Jeśli wierzyć statystykom Euromomo która mierzy liczbę zgonów w Europie gł zachodniej, to była W Hiszpanii i Włoszech  wyraźna nadśmiertelnosć w końcu marca i początku kwietnia ale od około miesiąca nie dziej się nic niezwykłego , mimo że  niby te 150- 250 osób dziennie na Covid umiera. Ale na tej stronie nie raz już zmieniali dane także do końca jej ufać nie można. 

Oczywiście cała ta pandemia jest mocno przesadzona, jest to głównie pandemia medialna niż rzeczywista, niestety skutki społeczno- gospodarcze są dużo gorsze niż   humanitarne i będzie więcej ofiar pośrednich wirusa ( zaniedbania w leczeniu innych chorób, samobójstwa, nędza) niż bezpośrednich. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, mark123 napisał:

Straszniejsze jest to, że bezmózgi z wielkim zapałem rwą się do hejtowania tej partii politycznej, której hejtowanie jest w danym momencie modne, a faktyczne zamiary polityczne partii większość ma głęboko gdzieś.

Nie jest powiedziane, że gdyby nie zamrożono, to byłoby znacznie gorzej.  Polacy przechodzą covid na ogół łagodnie i byli szczepieni na gruźlicę. Nawet we Włoszech i Hiszpanii być może nic się nie stało. Rządy tamtejszych krajów urządziły sobie wielką szopkę medialno-polityczną, ale czy poza tym covid zrobił jakąś wielką "rewolucję", mogą wiedzieć tylko i wy,łącznie ci, co tam mieszkają, reszta to szum pomieszanych informacji z dezinformacjami.

Polacy przechodza pandemie łagodnie, bo były obostrzenia, zeby nie zapchać służby zdrowia. W Hiszpanii i we Włoszech urządzili szopkę, bo ciała leżały na lodowiskach, ale to był pic polityczny?Mam tam znajomych to nie pic. Wierzyć sie nie chce, że takie głupoty piszesz. Na razie nie ma "po pandemii", bo ona trwa i będzie trwała długo. Czeka nas bieda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, buraczek58 napisał:

Polacy przechodza pandemie łagodnie, bo były obostrzenia, zeby nie zapchać służby zdrowia.

To akurat nie jest do końca prawda, że bez obostrzeń byłoby u nas tak jak w Hiszpanii czy Włoszech. To tylko domniemanie, na Białorusi nie zrobiono nic a mają oni tam mniej ofiar niż w Polsce( jeśli nie kłamią rzec jasna). To nie działa tak że im więcej obostrzeń tym mniej ofiar i przypadków chorych, w takim razie w większości krajów Europy które jednak zastosowały podobne restrykcje byłyby podobne wskaźniki śmiertelności i zachorowalności , a są diametralne różne. To są skomplikowane rzeczy do tego mocno zmanipulowane, nie wiem czy poznamy kiedyś choć część prawdy całej tej pandemii.  To co zrobił rząd polski te 2 miesiące było wtedy dość oczywiste, bo było nie wiadomo czym ten wirus jest , dzisiaj  można domniemywać że  przesadzono z restrykcjami i ogólnie straszeniem ludzi, no ale da się to zrozumieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest z tym godzinami dla seniorów ? u nas już dali sobie siana z tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Jak jest z tym godzinami dla seniorów ? u nas już dali sobie siana z tym.

Od kilku tygodni zniesione w całej Polsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Europa szykuje się do sezonu wakacyjnego. Tak myślałem, że to co chrzanili, że o normalnych wakacjach można zapomnieć, to bzdura. No chyba, że przez najbliższe miesiące wirus zmutuje tak, że będzie stanowić faktyczne zagrożenie, no ale to może mieć wpływ dopiero na przyszłoroczny sezon wakacyjny, a nie tegoroczny. Tegoroczny będzie wyglądać tak, jak wszystkie poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mark123 napisał:

Tak myślałem, że to co chrzanili, że o normalnych wakacjach można zapomnieć, to bzdura.

Szumowski tak chrzanił a on ma takie pojecie o tej pandemii co ja. Turystów nad morzem już widać, tylko jakoś nie rezerwują pokoi z wyprzedzeniem, bo zwykle większość prywatnych kwater o tej porze była już zarezerwowana a póki co nie jest. Ludzie czekają do ostatniej chwili, albo wybiorą kampery czy namioty, domki  bo bezpieczniejsze.  Wirus zdaje się mutować ku lżejszej śmiertelności, która spada praktycznie z dnia na dzień, albo to efekt tego że teraz epicentrum pandemii nie jest w starczej Europie a Ameryce południowej czy Rosji z młodszym społeczeństwem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Coel napisał:

Od kilku tygodni zniesione w całej Polsce

no super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.05.2020 o 15:28, carlosbueno napisał:

To akurat nie jest do końca prawda, że bez obostrzeń byłoby u nas tak jak w Hiszpanii czy Włoszech. To tylko domniemanie, na Białorusi nie zrobiono nic a mają oni tam mniej ofiar niż w Polsce( jeśli nie kłamią rzec jasna). To nie działa tak że im więcej obostrzeń tym mniej ofiar i przypadków chorych, w takim razie w większości krajów Europy które jednak zastosowały podobne restrykcje byłyby podobne wskaźniki śmiertelności i zachorowalności , a są diametralne różne. To są skomplikowane rzeczy do tego mocno zmanipulowane, nie wiem czy poznamy kiedyś choć część prawdy całej tej pandemii.  To co zrobił rząd polski te 2 miesiące było wtedy dość oczywiste, bo było nie wiadomo czym ten wirus jest , dzisiaj  można domniemywać że  przesadzono z restrykcjami i ogólnie straszeniem ludzi, no ale da się to zrozumieć. 

Sam sobie przeczysz, pogubiłeś się w tych statystykach, to nie matematyka ścisła, to tezy i hipotezy, gdyby Polska nie zachowała obostrzeń, to najlepszym wypadku mielibyśmy drugie UK, ja nie wspomnę o Włoszech, czy Hiszpanii, bo wg Ciebie to polityczne zagrania i mataczenie.O matko, tam wprowadzili tak drastyczne obostrzenia, ze u nas to pikuś.Wiem, mam znajomych w Bergamo. Nie pisz o Białorusi bo się ośmieszasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, buraczek58 napisał:

Nie pisz o Białorusi bo się ośmieszasz.

Ośmieszam bo wg Ciebie na pewno kłamią , a wg mnie niekoniecznie bardziej niż robią to w innych krajach. 

46 minut temu, buraczek58 napisał:

O matko, tam wprowadzili tak drastyczne obostrzenia, ze u nas to pikuś

U nas wprowadzono obostrzenia przy takich ilościach chorych( zdiagnozowanych) przy których na zachodzie nie robiono nic. Było to dmuchanie na zimne, wówczas całkiem zrozumiałe. A dziś chorych mamy dużo więcej niż gdy robiono lockdown a gospodarkę się uwalnia, oczywiście chodzi o względy ekonomiczne.  Co do Włochów czy Hiszpanii to owszem sporo osób umarło ale tez nie przesadzajmy że doszło tam do jakiegoś pomoru, średnia wieku zmarłych we Włoszech to 80 lat, czyli bliska średniej naturalnej długości życia, 30 tysięcy na przestrzeni 2,5 miesiąca to też  nie jest megatragedia, a już od ponad miesiąca umieralność jest tam na zwykłym poziomie. W UK teraz więcej osób umiera przez to że przez leczenie covida zaniedbuje się innych chorych.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co niektórzy ludzie,piszą o sobie.Że zwalczyli Covid ? Chyba,że za mało laików mają w portalach społecznościowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 30 maja ostatni etap odmrażania, a od 6 czerwca wchodzimy w tą tak zwaną"nową normalność", która ma niby pozostać na długo.

Ale słyszałem też, że od początku lipca Europa planuje odejść od wszelakich wprowadzonych reżimów sanitarnych. Jeśli tak będzie, to Polska pewnie też odejdzie i będziemy mieli od lipca "starą normalność"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co nadal jesteśmy "w pandemii". Świat funkcjonuje w "pandemii". Uważam, że na tym etapie trudno powiedzieć, czy będą stałem zmiany czy nie. Trzeba poczekać, aż WHO odwoła stan pandemii (podejrzewam, że będzie to w przyszłym roku) i wtedy będzie można zobaczyć, czy świat będzie zmierzał do funkcjonowania w pełni po staremu czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic się nie zmieni, ludzie się nie zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi