Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Dzitek

Czy podczas stresu nie chce wam się jeść czy objadacie się?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowanie pierwsza opcja, jak jestem zestresowany to można powiedzieć ,,zmuszam się do jedzenia'' chociaż nie czuję głodu. A wy jak macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak ja jestem zestresowana tak mocno to nie jem nic, nie czuję w ogóle głodu, nie jestem w stanie nic zjeść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam podobnie jak Aurora.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam rzadko stres,bo i po co ? Ale jak mam,to raczej nie lubię wtedy jeść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jem co popadnie , kompulsywnie . To tragiczne bo wolal bym juz miec tą "gule" i niemoznosc zjedzenia niczego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez raczej "zajadam" stres, taki zwykły, średnio nasilony.

Bo jeśli cos mnie mocniej męczy, to wtedy zapominam o jedzeniu, albo się zmuszam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilith

U mnie niestety ostatnio różnie. Wcześniej podczas stresu nie mogłam jeść. Obecnie bywa odwrotnie. Wiem, że to wina leków i wiem, że za niedługo się skończy jak leki zostaną zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszej połowie tygodnia zjadłem wszystkie słodycze. Teraz trzeba zrobić zakupy, bo nic nie ma, więc piję kawę, by nie opaść z sił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od zawsze (i pewnie na zawsze również ;) ) w chwilach stresu nie mogę jeść. Szczęki się zaciskają, przez gardło nic nie chce przejść :bezradny: . Zawsze w chwilach dużego stresu chudnę przez to, chociaż to mi wychodzi na dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak samo mam problem z jedzeniem właściwie nic mi się nie chce a więc i jeść. Ostatnio miałem doła i schudłem 2kg czyli zbiłem do 88. @Heledore masz rację to chyba jedyna pozytywna rzecz z tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość BiologicznaCórkaDziewicy

Zależy od stopnia nasilenia stresu i tym co spowodowało stres. Każdy stres, zawsze powoduje u mnie utratę apetytu. Kiedy jest bardzo silny, a głód powoduje dyskomfort w żołądku - zmuszam się do zjedzenia choć małej ilości "czegoś", najlepiej, żeby to był pokarm płynny, bo w takich sytuacjach mam brak śliny oraz problemy z połykaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tak jak ty, że nie czuje głodu, wręcz zapominam o jedzeniu ale to tylko w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W stresie jem więcej.jest to pewien mechanizm który jakiś czas temu rozpracowalam,wiem kiedy się pojawia,ale jeszcze nie umiem go kontrolować i nad nim zapanowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi