Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kakofobia


anonimowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy wiecie coś więcej na temat tej fobii, bo gdzieś przeczytałam, że to lęk przed brzydotą. Pisało, że osoba mająca taką fobię nie lubi na siebie patrzeć, widzi same niedoskonałości, brzydzi się siebie, myśli, że jest brzydka. Myślę, że ja mam taką fobię, bo jak patrzę w lustro to mi się niedobrze robi, a z domu bez pudru na twarzy nie wyjdę. Idąc ulicą patrzę na ludzi i myślę sobie: "Jeju jaka ja jestem okropna, chyba jestem najbrzydszą osobą na świecie!" Mimo, że ktoś mi powie, że fajnie wyglądam (ale mało kto mi tak mówi) to ja uważam, że mówi to z grzeczności. Najchętniej zmieniłabym całe ciało, bo jest brzydkie, a o twarzy nie wspomnę. Pragnę na wakacje załatwić sobie aparat ortodontyczny, ale że mam krzywe zęby to mi dentysta powiedział. Mam też krótkowzroczność, co mnie bardzo martwi, dlatego chciałabym sobie załatwić soczewki, bo myślę, że w okularach wyglądam paskudnie. Pewnie są jakieś kobiety, które też czują wstręt do swego ciała, ale mężczyźni? może też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie coś więcej na temat tej fobii, bo gdzieś przeczytałam, że to lęk przed brzydotą

I to jest ten zakres psychologi ktory mnie wkurza....kompleksy nie nazywaja sie komleksami tylko 'kakofobia'....przecież to oczywiste ze kazdy czlowiek chce byc ladny, a to ze KAZDA kobieta ma komleksy(oprócz Dody :lol: ) to jest prawda istniejaca juz od zarania dziejów, tylko ze wtedy ludzie nie szukali dla tego jakis wydumanych nazw, ktore kazalyby sadzic osobom 'dotknietym' przez ta 'fobie' ze dzieje sie z nimi cos dziwnego. Czasami i na psychologie trzeba popatrzyc z dystansem....... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy coś Nam się podoba czy nie to kwestia gustu. Gustów jest tyle co ludzi na świecie ;)anonimowa potrafisz sobie wyobrazić idealnego człowieka :?: Ja nie. Nawet jakbyś przeszła komplet operacji znalazłby się ktoś, komu by się nie podobało. A człowiek jest piękny nie przez to jak wygląda na zewnątrz. Trzeba do tego dorosnąć. Koncentrowanie się na powierzchowności może być źle odbierane. Czy naprawdę zależy Ci wyłącznie na zachwycie Twoim wyglądem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są jakieś kobiety, które też czują wstręt do swego ciała, ale mężczyźni? może też?

zdziwiłabyś sie jak wielu

 

-- 03 lis 2012, 21:27 --

 

pierwszy raz słyszę. Bardziej to mi się kojarzy z kaką...

kako to po łacinie brzydki. Kakofonia to chaotyczny (brzydki) dźwięk np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×