Skocz do zawartości
Nerwica.com

5 lat brania olzapiny... skutki na psychike


Pawel.770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przez 5 lat do wenlaflaksyny bralem olzapine 10 mg. Teraz jak zaczolem brac 2 mg rispoleptu to okazalo sie ze mam wreszcie normalne myslenie. Podejrzewam ze olzapina sprawila ze nie umialem krytycznie ocenic do konca pewnych sytuacji tzn. przedewszystkim nie umialem i dalej nie umiem zastanowic sie czy jak nie pojde na msze sw. do kosciola i jakies okolicznosci mi to utraudniaja to czy jest to grzech czy nie. Poprostu mam jakis taki brak oceny czy te okolicznosci maja duze znaczenie czy poprostu szukam wymowki, takie jakby otepienie w ocenie sytuacji. Czy to mozliwe ze te neuroleptyki tak sprawily? Macie cos takiego? Lecze sie na nerwice natrectw ale mozliwe ze mam jakies urojenia sam nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Religia to wazna rzecz pozatym pisze tak ogolnie ze mam problem z ogulna ocena sytuacji. 

Jeszcze chcialbym dodać, ze olanzapina to jeden z najgorszych leków. Otępia, powoduje tycie, senność, apatie, anhednonie. Zdecydowanie nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 radze zmienic lekarza ktory dobierze Ci leki do dolegliwosci, z ktorymi sie zmagasz.

 

Tak jak napisał @mpConroe na nerwice są inne leki.

 

Ja również zmagam sie z nerwicą i depresją, ponieważ lek ktory mi przepisano w ogole nie pomaga udalam sie do innej lekarki ( moja dr w tedy niedostepna) celem modyfikacji leczenia. Zostały mi przepisane silne neuroleptyki ktore po przeczytaniu jak dzialaja na co są i dla kogo oraz skonsultowaniu tego ze swoja psychoterapeutka na sesji stwierdzilysmy abym absolutnie tego nie brala (p.dr ktora przepisala wiekowa, chciala moze i dobrze ale wyszlo jak zawsze).

Za tydzien mam wizyte u swojego lekarza i szukamy dalej leku ktory bedzie bardziej dopasowany i bardziej "pode mnie" .  

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×