Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy zauważyliście, ale dookoła szerzy się lęk. Napędzany przez media, komunikaty, ludzi. Zauważyliście, że gdzie się nie obejrzeć tam jest lęk? Wyjście z domu podszyte jest lękiem, oglądanie i czytanie wiadomości podszyte jest lękiem. To ja się pytam...w jaki sposób mamy nie mieć zaburzeń lękowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może starać sie zachować zdrowy rozsądek...chociaż łatwiej to napisać (powiedzieć) niż zrobić-i tu pojawia się błędne koło bo wracamy do punktu wyjscia. No własnie, jak to zrobić by lęków nie mnożyc w glowie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Lilith napisał:

To ja się pytam...w jaki sposób mamy nie mieć zaburzeń lękowych?

I to jest pytanie za milion złotych plus nagrody.

Ludzie 'zdrowi' popadają w nerwicę, boją się wychodzić z domów, przeraża ich przyszłość, a co dopiero ludzi zaburzonych, bardziej podatnych na takie nakręcanie lęku?

Chyba jedną z lepszych opcji jest ograniczenie oglądania wiadomości do absolutnego minimum. Tak, żeby ograniczać styczność z napędzającymi panikę mediami. Ograniczyć dostęp do tego, na co tak naprawdę nie mamy za dużego wpływu. Wiem, łatwo mówić- mnie samej bardzo ciężko nad tym zapanować. W końcu zawsze teoria była prostsza od praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi