Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Jak na Was działa izolacja?

Rekomendowane odpowiedzi

No i w poprzedniej wiadomości lekko się pomyliłam. Inni są mi jednak potrzebni, bo jak nie muszę wychodzić, to obudziła się moja agorafobia i fobia społeczna. Teraz, żeby wynieść śmieci muszę się szarpać sama ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niewiele to zmieniło w moim życiu. Wcześniej nie wychodziłem, gdy nie musiałem i to samo gdy rozpoczęła się pandemia. Największa różnica, to konieczność noszenia maseczki i w zasadzie to tyle. Poza tym jestem ogólnie dosyć mocnym introwertykiem, a zdarzenia życiowe sprawiły, że od jakiegoś czasu i tak nie bardzo mam ochotę wychodzić z domu, gdy nie muszę... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi brakuje wyjść z przyjaciółmi, do kina, do restauracji, na koncert, wyjazdów na konwenty fantastyki, wycieczek. Ogólnie ludzi mi brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasem potrzebuję chwili samotności, ale tylko chwili, bo całkowita izolacja bardzo ale to bardzo źle na mnie wpływa, zaczynam bardzo rozmyślać, skupiać się na sobie, w ogóle złe rzeczy mi do głowy przychodzą, pojawiają się myśli samobójcze i ataki paniki...

Kiedy mam ataki paniki albo nawrót lęku czy niepokoju to bardzo pragnę kontaktu z drugą osobą, naprawdę nieważne jaką, żeby chociaż usiadła przy mnie, nie musi mnie tulić czy gadać ze mną ale po prostu żeby ktoś był... samemu jest momentami strasznie ciężko, ale jednak wraca ta pamięć, że mam rodzinę, że mam zobowiązania, że mam szkołę, że ludzie jednak mimo wszystko mnie otaczają, tylko po prostu nie ma ich bliżej... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zmieniło się, zawsze bylam skazana na bycie sama w pokoju bez wiekszej grupy przyjaciół, znajomych. Problem to ograniczenia i maski przez to skora sie poci, mam problemy skórne przez to- okropne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.05.2021 o 22:29, MarekWawka01 napisał:

Czasem potrzebuję chwili samotności, ale tylko chwili, bo całkowita izolacja bardzo ale to bardzo źle na mnie wpływa, zaczynam bardzo rozmyślać, skupiać się na sobie, w ogóle złe rzeczy mi do głowy przychodzą, pojawiają się myśli samobójcze i ataki paniki...

Kiedy mam ataki paniki albo nawrót lęku czy niepokoju to bardzo pragnę kontaktu z drugą osobą, naprawdę nieważne jaką, żeby chociaż usiadła przy mnie, nie musi mnie tulić czy gadać ze mną ale po prostu żeby ktoś był... samemu jest momentami strasznie ciężko, ale jednak wraca ta pamięć, że mam rodzinę, że mam zobowiązania, że mam szkołę, że ludzie jednak mimo wszystko mnie otaczają, tylko po prostu nie ma ich bliżej... 

rozumiem cię, tez mam tego typu problemy, dlatego nowa prace szukac by być wsrod ludzi bo wtedy mniej rozmyslam i skupiam sie na byle czym(byle problemie), mniej analizy wiele pomaga, ucze sie też po prostu zyć bez zbędnego schematu jak powinnam własnie zyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi