Skocz do zawartości
Nerwica.com

zadajesz pytanie


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Z rzeczy, których nigdy nie zrobię z powodu, że nie chcę tego robić, a nie z przyczyn mi niezależnych to na pewno nie będę próbował udawać zainteresowania w sytuacji, która jest dla mnie nużąca, nieciekawa. A i nigdy nie podam żadnego narkotyku dożylnie i nigdy nie będę uprawiał seksu z innym mężczyzną (jestem hetero i to się nigdy nie zmieni, choć nie przeszkadza mi to, że ktoś ma inne upodobania seksualne, ogólnie jestem radykalnym liberałem raczej, niech każdy sam decyduje za siebie o ile jest to zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami moralnymi).

 

A skoro już wywołałem ten temat to jak się odnosisz do legalizacji związków homoseksualnych, aborcji, eutanazji, marihuany i innych narkotyków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się mój dystans do mojej osoby, moje poczucie humoru, mój gust filmowy i muzyczny, to, że potrafię zrozumieć poczynania drugiej osoby oraz zauważyć z jakich pobudek to wynika i to zaakceptować (empatia oraz odczytywanie ludzkich emocji oraz zamiarów), a także  to, że myślę, że raczej  w miarę wyróżniam się inteligencją (choć tam gdzie nią błyszczę na tle innych, to w innych sferach jestem amebą umysłową, choć iq mam raczej dość wysokie). 

 

Nie podoba mi się moje rozkojarzenie, nieumiejętność utrzymywania uwagi na czymś, prokrastynacja, brak opanowania, wieczne zamyślenie, to, że nie mam pomysłu na swoje życie, moja lękliwość, moje fobie, nieumiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, mój pesymizm, usprawiedliwianie moich zachowań, to, że nic nie robię ze swoim życiem, nie rozwijam się, mój brak energii i kilka by się jeszcze znalazło.

 

Oldschoolowy hip hop z dobrą warstwą liryczną i przekazem, czy newschoolowy rap stawiający na nowoczesne brzmienie, flexowanie się i bawienie się formą i muzyczną jak i tekstową. Rap, rock, techno czy pop? Co sądzicie na temat disco polo? Ulubieni wykonawcy?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie hip hop zaczął się i skończył w latach 90. słucham obecnie power metalu, folk metalu i heavy folku oraz wszelkie odmiany epic/ fantasy/ viking metal czy jak tam zwał. Disco polo nie jestem w stanie znieść, to aż boli. Ostatnio słucham mało znanego zespołu Runika, ale bardzo lubię też Łysą Górę.

 

teraz Ty o muzyce 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie od podstawówki pasjonuje się rapem i tym polskim jak i tym za oceanu, bliżej na pewno jest mi rap niosący jakieś wartości. Moi ulubieni hiphopowi artyści to Pezet, DonGuralesko, Paktofonika, Kaliber 44, Bisz, OSTR, Peja, Polska Wersja, Epis Dym KNF, Słoń, Ten Typ Mes, Bisz, JWP, Eminem, 2pac, Nas, Rakim, Big L,  BigPun, Biggie, JayZ, Snoop Dogg, Tree Six Mafia, Cypress Hill,  Asap Rocky, Lil Skies, Ski Mas The Slump God, Zillakami, Denzel Curry, Travis Scot, Kanye West i wielu wielu innych xd.

 

Jeżeli chodzi o rock nie jestem aż tak rozeznany i tak naprawdę nie jestem czasem pewny, czy to czego słucham można zaliczyć do tego gatunku muzycznego, ale moi ulubieni artyści rockowi to: Red Chot Chilli Peppers, Republika, PinkFloyd, Gorillaz, Arctic Monkeys, Metalica, Queen, Korn, Limp Bizkit, Linkink Park i paru by się znalazło.

 

Poza tym lubię stare polskie piosenki w tym niektóre Disco Polo, lubię słuchać takich zespołów jak np. Lady Pank, Perfect, happysad, Wideo etc.

 

Co do muzyki Disco Polo, to nie podoba mi się postawa niektórych traktująca odgórnie tę muzykę z uprzedzeniami, podzielając opinię, że jest to muzyka dla wieśniaków. A ja tak nie uważam, owszem zgadzam się, że nie jest to muzyka ambitna, ale niosąca pozytywne emocje, idealna do takich typowych, wiejskich zabaw, wesel itp. Ogólnie dobra muzyka do tańczenia, sam osobiście nie słucham, a jak już coś to bardzo rzadko.

 

Podoba mi się muzyka Bilie Eilish, jej depresyjny klimat utworów (większości) połączony z ciekawym, orginalnym brzmieniem, oraz charakterystyczną liryką, poza tym ma piękny głos. Uważam, że jej twórczość można określić mianem sztuki, ale ma dość spie*dolony fanbase, trafia w podobny target co One Direction, czy Ariana Grande i dużo ludzi uważam nie rozumie klimatu jej utworów.

 

Czy uważasz, że presja narzucana przez społeczeństwo, zdrowy tryb życia, ładne sylwetki i ekskluzywny tryb życia promowane przez instagram, ta kultura pieniędzy, ten wyścig szczurów w jakim biorą udział ludzie o pozycje, przeświadczenie, że albo jesteś kimś albo jesteś nikim, są przyczyną depresji? Nie dostosowanie się do wymóg rzucanych przez społeczeństwo... Czy nie uważasz, że odmóżdża to młodzież ślepo w to zapatrzonych? Czy nie uważasz, że osoby wrażliwe, krytyczne wobec siebie, nie do końca pewne siebie mają trudniej ze sprostaniem wyzwaniom, ale i możliwościom jakie mamy? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dużo pytań zamiast jednego. :D No ale ok, postaram się odpowiedzieć po kolei. Przyczyn depresji może być wiele, czasami pojawia się też bez powodu (o ile mi wiadomo, a nie znam się aż tak, więcej mogę powiedzieć o schizofrenii). Młodzież nie jest odmóżdżona, po prostu przechodzi etapy dojrzewania emocjonalnego i intelektualnego, i tak ma każde pokolenie.Wrażliwe osoby zawsze mają pod górkę w niektórych sprawach, a z drugiej strony wrażliwość to bardzo ważna i pożyteczna cecha.

 

mieszkasz w domu czy w bloku? gdzie być wolał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu, uważam, że to daje pewien komfort, więcej pomieszczeń, więc można sobie lepiej i użytecznie zagospodarować przestrzeń, w dodatku działka daje możliwość odpoczynku, grillowania, hodowli zwierząt domowych, zależnie od miejsca zamieszkania też tych na ubój. Jednakże, nie miałbym problemu, żeby mieszkać w bloku. Wiadomo trzeba się pilnować, żeby nie przeszkadzać sąsiadom, jednocześnie samemu jest się czasami skazanym na jakieś hałasy. Na pewno w domu jest większy spokój, jeżeli mam wybierać to wybieram dom xd

 

Zwiedzanie architektury dużego, pięknego, nowoczesnego miasta wraz z wszelkimi dorobkami kulturowymi i dziełami sztuki, czy wypoczynek na egzotycznej plaży? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę jednego i drugiego, z przewagą plaży... tyle że nie chodzi mi o leżenie na plaży, tylko sporty wodne. Snorkeling, wakeboarding, windsurfing, kitesurfing, kajaki i co tam jeszcze można robić 🙂

 

a Ty co wybierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio snowboard zimą i rolki latem... ale moim ukochanym sportem pozostaje bieganie... chociaż wspaniale wspominam treningi sztuk walki (trenowałam taekwondo i kickboxing z elementami MMA)

 

a Twój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×