Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test do wypełnienia (Myers-Briggs, MBTI) Potrzebna pomoc


theblacksagan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam do wypełnienia test osobowości z książki "Kto jest kim Typy osobowości dla Menedżerów" - M. Cakrt, jestem po wielu takich testach i za każdym razem dawałem radę, tym razem logicznie wysiadam. Załączam zdjęcia, prośba o pomoc w wytłumaczeniu (najlepiej tak żebym zrozumiał ;-) Załączam zdjęcie instrukcji ma 56 pytań (załączam zdjęcie pierwszych 7 pytań - str. 46 i str. 53 - ostatnie 6 pytań oraz tabelki i szeregi - strony 54 i 55 wraz z tzw. kluczem do oceny wyników. Nie wiem jak mam wpisać i jakie punkty, w jakie szeregi, jak podliczyć "tymi" punktami, które wyjdą w słupki i co wybrać (to ostatnie już sprawi pewnie najmniejszy problem bo wybiera się jedną z liter odpowiednio w parach: I lub E, S lub N, T lub F i J bądź P i wychodzi na przykład - INTP czyli typ osobowości Logik - Czy jest na sali jakiś logik? Inne testy, które robiłem do tej pory były nieco prostsze i łatwiejsze "w obsłudze". W sumie całkowitej wyszło mi 172 punktów odpowiedzi a i 113 odpowiedzi b. Dla przykładu: pierwsze pytanie (strona 46): 1 punkt odpowiedź a zaś 4 punkty odpowiedź b, pytanie nr 2: 2 punkty na a i 3 punkty na b, pytanie nr 3: 3 punkty dla a i 2 punkty na b, pytanie nr 4: 4 punkty dla a i 1 punkt dla b, pytanie nr 5:1 punkt dla a i 4 punkty na b, pytanie nr 6: 3 punkty dla a i 2 punkty na b, pytanie nr 7: 1 punkt dla a i 4 punkty na b...Strona 53 - pytanie nr 51: 3 punkty dla a i 2 punkty dla b, pytanie 52: 5 punktów dla a i 0 dla b, 53 odpowiednio: 2 i 3 punkty, 54: 3 i 2 punkty, 55: 5 i 0 punktów i 56: 1 punkt dla a i 4 punkty dla b. Suma punktów pomiędzy a i b oczywiście musi wynieść zawsze 5. Zatem jeszcze raz powtórzę główne pytanie: Jak mam wpisać i jakie punkty, w jakie szeregi, jak podliczyć "tymi" punktami, które wyjdą w słupki? Dzięki za pomoc!

DSC_0218_Fotor (Copy).jpg

DSC_0219_Fotor (Copy).jpg

DSC_0220_Fotor (Copy).jpg

DSC_0221_Fotor (Copy).jpg

DSC_0222_Fotor (Copy).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 21:58, theblacksagan napisał:

Chyba mnie olali...

 

Dla każdego pytania masz  5 pkt na dwie odpowiedzi. Albo rozbijasz te punkty (według swoich przekonań) na dwie odpowiedzi, albo dajesz maksa (5 pkt) jednej odpowiedzi a drugiej zero.

W tych słupach masz ponumerowane wszystkie pytania.

Przy 1a wpisujesz ilość punktów jaką przyznałeś dla odpowiedzi a w pierwszym pytaniu, przy 1b wpisujesz ilość punktów jaką przyznałeś dla odpowiedzi b w pierwszym pytaniu. I tak robisz z każdym pytaniem.

Na końcu zliczasz punkty w pionie i wybierasz pomiędzy dwoma wskazanymi słupkami ten który ma więcej punktów.

Czyli przy pierwszych dwóch jesteś albo Introwertykiem albo Ekstrawertykiem itd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×