Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ćwiczymy mózgi ;)


Anomka

Rekomendowane odpowiedzi

Poza lekami i terapia, jak cwiczycie swoje mozgi? Skupienie, pamiec, spostrzegawczosc, generowanie pomyslow... rozne obszary 🙂 Co wam osobiscie pomaga, jakie macie pomysly na cwiczenia, relaks, rozwoj... co robicie i co wam osobiscie najbardziej pasuje? 

 

Zaczne od siebie. Mam problemy z kuciem 😛 Zeby latwiej sie uczyc kolorowalam wlasne notatki, lubialam mazac kredkami po tekscie, czytalam go i mazalam jakims kolorem po kartce XD Kolejna kartka z zeszytu i inny kolor 😛 W pepewnym sensie mi to umilalo nauke. Dlatego tez kolorowanki sa dla mnie przyjemne 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do generowania pomysłów.. kiedyś lubiłem rysować. Lubiłem sobie wtedy włączyć jakąś klimatyczną muzykę, znacznie w moim przypadku pobudza wyobraźnie, i wtedy na kartce zaczynały się pojawiać ciekawe kreatury, a to też chyba i za dużo lovecrafta :P Także muzykę polecam wszystkim twórcom ;> W różnym klimacie, w zależności co kto próbuje stworzyć ;3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”  Bill Gates tak powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Autorka tematu w pierwszym poście wspomniała o "kuciu". Ostatnio remontowałem łazienkę, musiałem rozkuć i wykuć bardzo dużo płytek na ścianach i podłodze. W tej kwestii "kucie" sprawdza się niezwykle skutecznie, ale w kwestii nauki sprawdza się średnio skutecznie a w zasadzie to wcale.

 

"Kucie" takie, do jakiego przyzwyczaiła nas szkoła nie ma nic wspólnego z naturalnym przyswajaniem informacji przez mózg. Jeżeli masz doczynienia z tekstem który musisz przyswoić, to przedewszystkim, jeżeli jego specyfika na to pozwala, powinnaś dążyć do jego zrozumienia (nie wykucia pamięciowego). Jeżeli z koleji

jest jakaś lista/zbiór cech/atrybutów które musisz spamiętać, warto jest wykorzystać mnemotechniki lub inne techniki pamięciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 11:18, stass napisał:

"Kucie" takie, do jakiego przyzwyczaiła nas szkoła nie ma nic wspólnego z naturalnym przyswajaniem informacji przez mózg. Jeżeli masz doczynienia z tekstem który musisz przyswoić, to przedewszystkim, jeżeli jego specyfika na to pozwala, powinnaś dążyć do jego zrozumienia (nie wykucia pamięciowego). Jeżeli z koleji

jest jakaś lista/zbiór cech/atrybutów które musisz spamiętać, warto jest wykorzystać mnemotechniki lub inne techniki pamięciowe.

 

sluszna uwaga ;)

ps: u mnie w domu "kulo" sie stare drewniane deski 😛 byl remont schodow ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc do pracy, staram się dostrzec na trasie 10 elementów, których wcześniej nie zauważyłam.  

Gram w słowotwórstwo. 

Zmieniam co jakiś czas trasę do miejsca, w które mam się udać.

Staram się robić zadania lewą ręką, zamiast prawą, jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skoro programowanie ponoc jest dobre, to co powiecie na matematyke? 😛 w miare wlasnych mozliwosci i pomalutku poszerzac umiejetnosci? nie koniecznie zeby zostac jakims einsteinem zaraz XD 

ps: ktos juz wspominal o ksiazkach? nie tylko dobre do cwiczenia (np: zasob slow) ale tez potrafi byc relaksujące gdy przedstawiiny swiat wciągnie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×