Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak się psychicznie czujecie w związku z ogłoszeniem epidemii w Polsce?


zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie czuję się normalnie w tej chwili. Już nie boję się jak na początku i nie oglądam co chwilę statystyk zakażonych i osób zmarłych. Staram się zachowywać ostrożność...i niestety normalnie pracuje z klientami na co dzień. Jedyna zmiana to taka, że pracuję w rękawiczkach i maseczce ale planuję kupić przyłbicę. Poza tym moje życie się nie zmieniło :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam spokoj z nerwicą 3 lata od czasu tego wirusa dziennie mam lęki strach przed smiercia ..zwykłe wyjscie do lewiatana to wyprawa zycia męczą mnie te rytuały mycia zakupionych produktów..maski rekawiczki dezynfekcja wszystkiego i lęk o przyszłość normalność siedze w domu i popadam w różne nastroje zwykla reklama w tv doprowadza mnie do łez..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 23:29, S. Mrs napisał:

Każde kichnięcie, zakaslanie lub płytki oddech (spowodowany nerwica i atakami) i już myśl że jestem zarazona.. Codziennie modlę się o koniec tego koszmaru, był początek będzie i koniec i powtarzam sobie NIE MA TAKIEJ CHMURY, PRZEZ KTÓRE SŁOŃCE SIĘ NIE PRZEDOSTANIE! 

Mam to samo dziennie po przyjsciu do domu..mysle ze jestem zarażona ..fatalnie sie czuje psychicznie ostatnio ..mam od 10 lat nerwice lekowa 3 lata byly super bez objawów nerwicy od czasu tego wirusa wszystko wraca i jeszcze doszly nowe objawy nerwicowe ..i troche natręctw 🙈a nie moge dac sie zwariować bo jestem mam 3 latki ..musze byc monter i stabilna emocjonalnie dla niej walka sama ze sobą fuck !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heledore napisał:

@Mag85 czy leczysz się jakoś- chodzisz na terapię? Może udałoby się ten strach trochę opanować na terapii? Ja sama próbuję, zobaczymy na ile się uda ;)

Hej lecze sie (doraźnie) nie chodze na terapię zle sie czuje na terapiach nie lubie mowic o tych stanach bo momentalnie zle sie czuje 

 

W dniu 29.03.2020 o 23:29, S. Mrs napisał:

Każde kichnięcie, zakaslanie lub płytki oddech (spowodowany nerwica i atakami) i już myśl że jestem zarazona.. Codziennie modlę się o koniec tego koszmaru, był początek będzie i koniec i powtarzam sobie NIE MA TAKIEJ CHMURY, PRZEZ KTÓRE SŁOŃCE SIĘ NIE PRZEDOSTANIE! 

Mam to samo dziennie po przyjsciu do domu..mysle ze jestem zarażona ..fatalnie sie czuje psychicznie ostatnio ..mam od 10 lat nerwice lekowa 3 lata byly super bez objawów nerwicy od czasu tego wirusa wszystko wraca i jeszcze doszly nowe objawy nerwicowe ..i troche natręctw 🙈a nie moge dac sie zwariować bo jestem mam 3 latki ..musze byc monter i stabilna emocjonalnie dla niej walka sama ze sobą fuck !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry temat do pytania o leczenie przyczyn takiego stanu. Jak powszechnie wiadomo dla odwagi ludzie stosują różne specyfiki. Czy to alkohol czy inne substancje i załącza się im tryb hero. To może być wskazówka czego w organizmie brak i stąd lęk czy niezdolność do przyjęcia sytuacji i stąd lęki. Z mojego doświadczenia wynika że wszelkie narkotyki czy środki jak alkohol i podobne dlatego uzależniają bo podnoszą dopaminę. Gdy jest jej dużo nie ma mowy o lękach. Lekarze próbują stosować ssri które mają odwrazliwiac receptory i zwiększyć uwalnianie dopaminy. Niestety jest to równoważone większą ilością serotoniny. Czystych dopaminowych leków brak. Niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią że to nie mózg tylko psychika, nieprzystosowanie do trudnych sytuacji itp kwestie które można próbować zmieniać psychoterapią. Tylko np pół litra na głowę znosi lęki bez terapii. Psychika się nie zmieniła, nie nadrobiło się nieprzystosowania do trudnych przeżyć. Nagle się jest przystosowanym. Terapia to takie działanie od odwrotnej strony. Pewne deficyty są skutkiem a nie przyczyną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrek87 napisał:

To jest dobry temat do pytania o leczenie przyczyn takiego stanu. Jak powszechnie wiadomo dla odwagi ludzie stosują różne specyfiki. Czy to alkohol czy inne substancje i załącza się im tryb hero. To może być wskazówka czego w organizmie brak i stąd lęk czy niezdolność do przyjęcia sytuacji i stąd lęki. Z mojego doświadczenia wynika że wszelkie narkotyki czy środki jak alkohol i podobne dlatego uzależniają bo podnoszą dopaminę. Gdy jest jej dużo nie ma mowy o lękach. Lekarze próbują stosować ssri które mają odwrazliwiac receptory i zwiększyć uwalnianie dopaminy. Niestety jest to równoważone większą ilością serotoniny. Czystych dopaminowych leków brak. Niestety. 

3 godziny temu, Heledore napisał:

@Mag85 czy leczysz się jakoś- chodzisz na terapię? Może udałoby się ten strach trochę opanować na terapii? Ja sama próbuję, zobaczymy na ile się uda ;)

Hej lecze sie (doraźnie) nie chodze na terapię zle sie czuje na terapiach nie lubie mowic o tych stanach bo momentalnie zle sie czuje 

 

W dniu 29.03.2020 o 23:29, S. Mrs napisał:

Każde kichnięcie, zakaslanie lub płytki oddech (spowodowany nerwica i atakami) i już myśl że jestem zarazona.. Codziennie modlę się o koniec tego koszmaru, był początek będzie i koniec i powtarzam sobie NIE MA TAKIEJ CHMURY, PRZEZ KTÓRE SŁOŃCE SIĘ NIE PRZEDOSTANIE! 

Mam to samo dziennie po przyjsciu do domu..mysle ze jestem zarażona ..fatalnie sie czuje psychicznie ostatnio ..mam od 10 lat nerwice lekowa 3 lata byly super bez objawów nerwicy od czasu tego wirusa wszystko wraca i jeszcze doszly nowe objawy nerwicowe ..i troche natręctw 🙈a nie moge dac sie zwariować bo jestem mam 3 latki ..musze byc monter i stabilna emocjonalnie dla niej walka sama ze sobą fuck !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrek87 napisał:

To jest dobry temat do pytania o leczenie przyczyn takiego stanu. Jak powszechnie wiadomo dla odwagi ludzie stosują różne specyfiki. Czy to alkohol czy inne substancje i załącza się im tryb hero. To może być wskazówka czego w organizmie brak i stąd lęk czy niezdolność do przyjęcia sytuacji i stąd lęki. Z mojego doświadczenia wynika że wszelkie narkotyki czy środki jak alkohol i podobne dlatego uzależniają bo podnoszą dopaminę. Gdy jest jej dużo nie ma mowy o lękach. Lekarze próbują stosować ssri które mają odwrazliwiac receptory i zwiększyć uwalnianie dopaminy. Niestety jest to równoważone większą ilością serotoniny. Czystych dopaminowych leków brak. Niestety. 

Nigdy nie pilam i nie brałam narkotyków widze ze twoja wiedza na temat nerwicy lękowej jest zerowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem wypiłem, narkotyków nie brałem. Jednak widzę ludzi dość zalęknionych którzy zmieniają się nie do poznania po jakiś specyfikach z czarnego rynku. Ktoś lękowy a po zażyciu czegoś włącza się mu nieśmiertelność. Jeśli by uznać ze psychoterapeuci mają rację to faktycznie moja wiedza jest zerowa. Tyle że na lęki są też leki które nie zmieniają osobowości ani cech psychiki. Dziwne że schizofrenicy też mają lęki które rodzą myśli urojeniowe i nikt nie leczy ich psychoterapią. Zaburzenia psychiczne mają nieszczęśliwą nazwę. Raczej powinny być nazywane zaburzeniem funkcji mózgu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schizofrenik który ma lęk i urojenia aż tak wiele nie różni się od chorego na nerwicę lękową. W jednym i drugim przypadku występuje irracjonalny lęk pomimo braku podstaw do niego. Różnica jest taka że Schizofrenik wierzy w realność przeżyć a lękowiec (też bo inaczej by się nie bał) tyle że zdaje sobie sprawę że swojego stanu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×