Skocz do zawartości
Nerwica.com

Porównuję się do jego byłych dziewczyn


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim !

Zacznę od tego, że znalazłam w końcu partnera, który pasuje mi praktycznie w każdym aspekcie życia . Byłam w dwóch dłuższych związkach w tym w drugim po trzech latach byłam zaręczona - rozpadło się ( były partner nadużywał alkoholu i manipulował moja psychiką. Poza tym wdarły się przepychanki i wyzwiska. )Poznałam obecnego partnera- jest kochany, czuły, widzę ze bardzo mnie kocha, pokazuje mi to na każdym kroku . Nie tylko mówi ze jestem najcudowniejsza itp. Ale również dba o mnie pod każdym względem.

Ostatnio jednak nawinął się temat byłych związków , a raczej partnerów . Wcześniej widzialam jego była dziewczynę z która był 2 lata No i rzeczywiście ładna ale jakoś przestawiłam to i mówię kurde mi przecież tez nic nie brakuje. Ale na maja głupia prośbę pokazał mi tez trzy inne z którymi się tez spotykał. No i dostałam szału :(

Totalnie inne niż ja.

Wszystko „idealne” rodem z instagrama. I załamałam się. Były to krótkie relacje, zapewne opierające się na jednym ale ja automatycznie straciłam poczucie wartości :(

on mówi ze jestem najpiękniejsza, ze nikogo nie kochał tak jak mnie itp.

ale jak zobaczyłam te dziewczyny to mi się słabo zrobiło :( wiem ze nie mam tak idealnej figury, włosów itp.

wiem ze każdy jest inny i wyjątkowy ale nie mogę sobie z tym poradzić . Zaczynamy się kłócić i nie chce tego zepsuć przez moje obsesje ale nie daje już rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Martiii-1991,

 

Mam trudności z oceną uczuć u innych ale spróbuje Ci pomóc.

 

Twój wpis skłania mnie do zadania pytania: Czemu jest z Tobą skoro może związać się  z atrakcyjniejszymi kobietami?

Zawsze próbuje zrozumieć czyjeś postępowanie w tym celu proszę rozmówce o wyjaśnienia.  Może warto zapytać chłopaka?

Wybacz jeżeli moja rada okazała się mało pomocna. 

 

Miłego dnia:)

johnn 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

jak w złości powiedziałam ze widzę przecież ze one były atrakcyjniejsze itp. To Moj facet powiedział ze jestem niepoważna, że jestem ładniejsza a poza tym sto razy bardziej inteligentna od nich.

Cały czas mi mówi, że to mnie pokochał i to ze mną jest szczęśliwy i w pełni sobą.

Problem leży w mojej głowie i w tym, że jak bardzo by mi nie udowadniał ze jestem dla niego najlepsza i kocha mnie najbardziej na świecie to ja i tak w mojej głowie mam jakieś dziwne poczucie, że jestem mniej atrakcyjna od jego byłych dziewczyn przez co nie potrafię na nowo Cieszyć się z naszej relacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro on nie był zainteresowany pogłębianiem relacji z tamtymi dziewczynami, a wybrał Ciebie to znaczy że jesteś dla niego pod jakimiś względami lepsza. Związek to przecież nie tylko fizyczne dopasowanie, ale też porozumienie dusz. Jeśli zapewnia Cię, że jesteś dla niego atrakcyjna, nie daje Ci powodów abyś myślała inaczej, to zaufaj mu i przyjmij to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy nie wiadomo. Skoro ma byłe dziewczyny, może kiedyś to ty będziesz kolejną byłą. Może to trochę przyczyna lęku.

Związki takie są, zawsze druga osoba może zmienić zdanie. Nawet ślub i groźba kary bożej na niektórych nie działają. 

Dobrze że rodzice chociaż się raczej dzieci nie wyrzekają.

 

Pozostaje żyć w niepewności i dobrze odgrywać rolę ukochanej. Może cię nie zostawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kompleksy zniszczyly niejeden związek. 

Porownywanie się z byłymi, fochy, animozje.

Twój chłopak pewnie jeszcze jest cierpliwy, ale po jakimś czasie może mieć dosyć, bo zobaczy swoją bezsilność w tym temacie.

Skoro jest z Toba, zapewnia i okazuje milosc, to znaczy, ze to Ty jesteś dla niego wazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, naftan_limes napisał:

Ale nigdy nie wiadomo. Skoro ma byłe dziewczyny, może kiedyś to ty będziesz kolejną byłą. Może to trochę przyczyna lęku.

Związki takie są, zawsze druga osoba może zmienić zdanie. Nawet ślub i groźba kary bożej na niektórych nie działają. 

Dobrze że rodzice chociaż się raczej dzieci nie wyrzekają.

 

Pozostaje żyć w niepewności i dobrze odgrywać rolę ukochanej. Może cię nie zostawi.

 

Dlaczego generujesz lęki w autorce tematu? Chyba każdy wie, że nic w życiu nie jest pewne, życie jest nieprzewidywalne, ale świadomość tego a zatracanie się w tej niepewności to dwa różne podejścia. Związek i miłość to nie aktorstwo, gdzie odgrywasz rolę. To właśnie autentyczność jest podstawą budowania głębokich, trwałych relacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bezniczego napisał:

 

Dlaczego generujesz lęki w autorce tematu? Chyba każdy wie, że nic w życiu nie jest pewne, życie jest nieprzewidywalne, ale świadomość tego a zatracanie się w tej niepewności to dwa różne podejścia. Związek i miłość to nie aktorstwo, gdzie odgrywasz rolę. To właśnie autentyczność jest podstawą budowania głębokich, trwałych relacji.


Dokładnie ... wiadomo że nic nie jest w życiu pewne ale nie mam zamiaru być aktorką w swoim związku .nie zastanawiam się nad tym czy będę jego byłą tylko nie umiem nabrać ponownie pewności siebie i swojego poczucia wartości po tym jak zobaczyłam jego byle . I tyle ...

Dziękuję za odpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 12:05, Martiii-1991 napisał:

jak w złości powiedziałam ze widzę przecież ze one były atrakcyjniejsze itp. To Moj facet powiedział ze jestem niepoważna, że jestem ładniejsza a poza tym sto razy bardziej inteligentna od nich.

Cały czas mi mówi, że to mnie pokochał i to ze mną jest szczęśliwy i w pełni sobą.

Zapytaj czemu cię kocha:)

W dniu 18.03.2020 o 12:05, Martiii-1991 napisał:

Problem leży w mojej głowie i w tym, że jak bardzo by mi nie udowadniał ze jestem dla niego najlepsza i kocha mnie najbardziej na świecie to ja i tak w mojej głowie mam jakieś dziwne poczucie, że jestem mniej atrakcyjna od jego byłych dziewczyn przez co nie potrafię na nowo Cieszyć się z naszej relacji :(

Nabierz pewności siebie. Postaw przed sobą małe wyzwanie, wykonaj je i pochwal siebie za sukces a  potem wyznacz sobie kolejne wyzwanie 🙂

Może zapytaj co inni w tobie cenią:) 

Nie wiem na ile są to skuteczne rady. Brak mi pewności siebie i mam niską samoocenę. Mam nadzieję, że tobie te rady pomogą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×