Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia


czeslaw031091

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam takie pytanie ponieważ od 5 tygodni chodzę na psychoterapię, nie stosuje żadnych leków. I mam takie pytanie ponieważ od początku uczeszczania na psychoterapię zdecydowanie gorzej sypiam, zdarzają się noce w ogóle nie przespane (mam wtedy wrażenie jak bym miał zawał kołatanie serca ból pod mostkiem zimne poty oraz zdarzyły się drgawki ) czy ktoś tak miał? No i drugie pytanie czy u kogos psychoterapia przyniosła zamierzony efekt pozbycia się nerwicy i ile to trwało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Da radę pozbyć się nerwicy psychoterapia ale niestety jest to indywidualne u każdej osoby. Nikt nie powie Ci ile to zajmie bo nie wiadomo co masz do przepracowania, skąd ta Twoja nerwica się wzięła itp itd 

jezeli chodzi o mnie to uczęszczałam na psychoterapię około 3 miesiące i zrezygnowałam ponieważ nie widziałam żadnych efektów, bardziej pomogłam sobie sama, stosując terapie relaksacyjna, i czytając książki o nerwicy i jak się jej pozbyć. Udało mi się to wszystko unormować bez leków na około 6 miesięcy, niestety teraz mam lekki nawrot przez stres. Jeżeli chodzi o objawy zawałowe mam je bardzo często dodatkowo przez nerwice mam

zgiagnozowane skurcze nadkomorowe i stad te kołatania serca. Jak się zaczną to od razu czuje ból pod mostkiem i zaczyna się bać a jak zaczynamy się bać uruchamia się cały system w organizmie i odczuwamy potem jeszcze gorsze kołatania, zimne poty o których wspominasz i inne objawy które nie są tak na prawdę niebezpieczne tylko starsza nas i koło się zamyka im bardziej się boisz tym więcej takich objawów powstaje. Trzeba jakoś próbować się relaksować. Mi pomaga jak tłumacze sobie ze przecież już przez to przechodziłam i nic się nie stało tym razem to tez nie jest żaden zawał tylko lęk który pobudza mój organizm. W takich gorszych atakach przyjmuje 0,25 xanaxu, który jednak ratuje w takich sytuacjach jak nic innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×