Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zdrowe i budujące nawyki dla ciała i ducha


Chriskim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

 

Jestem po długiej walce z depresją i innymi towarzyszącymi chorobami. Jestem fizycznie wyczerpana i moje ciało daje o tym znać. Moja skóra to suche wióry, głowa boli z odwodnienia, nie mówiąc już o tym, że przez długie okresy mogłam nie jeść i kilka dni, ciągłe zmęczenie, etc....  

 

Jakie macie pomysły na nawyki, które warto pielęgnować, żeby po tym trudnym okresie doprowadzić swoje ciało, a jednocześnie dzięki temu i umysł, do formy? 

 

Chodzi mi o nawet najdrobniejsze sugestie (choćby wietrzenie pokoju przed snem). Jak wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularne nawadnianie, suplementy i witaminy, zbilansowana dieta oparta na świeżych warzywach i owocach, regularny ruch- sport jaki lubisz, regularny, codzienny. Regularny sen 7-8 godzin. Odstawienie uzależniaczy, alko. Hobby.

Tego jest pełno w necie, dlaczego pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyć sobie dziennik którym będziesz codziennie wpisywać:

- obecne samopoczucie

- cel na dziś

- zadanie do wykonania

- wymyślanie sobie zadań na następny dzień

Możesz go stworzyć dowolnie jak chcesz, ale ważne aby być systematycznym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katia010 napisał:

Mi pomaga codzienne wypisywanie podziękowań na koniec dnia, nawet takich najmniejszych rzeczy.

Ja odkryłam coś takiego jak aplikacja "Journey" (https://journey.cloud/) ktora mozna miec i na kompie i na telefonie i sie synchronizuje. Można ją wykorzystać właśnie na wiele sposobów - do opisania całego dnia, albo jakichś myśli. Opcja dla osób, które pisać ręcznie nie mogą 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 01:57, Aurora88 napisał:

Ja odkryłam coś takiego jak aplikacja "Journey" (https://journey.cloud/) ktora mozna miec i na kompie i na telefonie i sie synchronizuje. Można ją wykorzystać właśnie na wiele sposobów - do opisania całego dnia, albo jakichś myśli. Opcja dla osób, które pisać ręcznie nie mogą 🙂 

Ta aplikacja jest tylko po angielsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×