Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koronawirus- zagłada ludzkości czy niepotrzebna panika?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Arkare napisał:

 Tak w temacie...

przeglądnąłem te momo, czyli tygodniowy wykaz trupów z Europy i nie widać jakiegoś wzrostu( również w grupie 65 plus) względem tego co było wcześniej. Tyle że to był jedenasty tydzień (09.03-15.03), gdzie de facto ludzie we Włoszech czy Hiszpanii jeszcze masowo nie umierali.  Polski tam nie ma, ale ze statystyk wynika że dziennie umiera w Polsce nieco ponad 1 tysiąc osób i nawet jak dziennie przez Covid 19 będzie umierać kilka czy kilkanaście osób  niewiele to zmieni  statystyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście niektórych ludzi w Polsce do koronawirusa

 

początek - "ee, to nic takiego"

media rozdmuchują sytuację, brak realnych problemów związanych koronawirusem, wszystko pod kontrolą - "o rany, katastrofalny wirus, o rany o rany"

koronawirus zaczyna realnie wymykać się spod kontroli - "ee, to nic takiego, za tydzień będzie dobrze"

 

no cóż, "logika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mark123 napisał:

Skoro już zdarzają się odmowy testów dla łagodnych przypadków, to podejrzewam, że za jakiś czas ci, co będą przechodzić covid jak zwykłe ostrzejsze przeziębienie, mogą w ogóle nie być ujmowani w statystykach

Wiadomo, zdiagnozowani będą zdecydowaną mniejszością spośród zarażonych. Czytałem wypowiedz eksperta że diagnozowany jest co 6-ty  ,7-ty  zarażony reszta przejdzie to jak zwykłe przeziębienie lub bezobjawowo. W polskich warunkach gdzie rząd wyraźnie opowiada się za strategią minimum testów, zdiagnozowani to będzie może kilka procent.  We Włoszech do tej pory z 60 tysięcy zdiagnozowanych na covid 19 zmarło 6 tysięcy, śmiertelność 10% jest raczej nie prawdopodobna, zapewne setki tysięcy Włochów ma tego wirusa, ale nie są w stanie ich zbadać, stąd aż tyle trupów procentowo. 

 

Mnie wysłano na koronourlop, bo produkcja w zakładzie spadła gdzieś 3- krotnie, w takiej sytuacji są i będą miliony, czeka nas gospodarczy armageddon być może gorszy niż zdrowotny.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiejskifilozof napisał:

A młodzi ludzie, lekceważą sobie.Bo słyszą,że to chorobą.Ludzi starszych .

Brakuje już wszystkiego.A tym razem TVP,wyszukuje znów o tej tamie w Warszawie.

Według mnie koronawirus wykończy PiS, a jeśli wybory się odbędą to będzie dla nich gwóźdź do trumny, że narażają zdrowie Polaków w imię własnych celów politycznych. Do tego czekający nas giga kryzys gospodarczy dobije ich totalnie.  Zwolennicy opozycji będą się cieszyć ale będzie to śmiech przez łzy bo czeka nas bezrobocie, masowe plajty, obniżki pensji i uczynienie z Polski jeszcze większej kolonii dla międzynarodowych korporacji, bo tylko one przetrwają ten kryzys.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carlosbueno napisał:

przeglądnąłem te momo, czyli tygodniowy wykaz trupów z Europy i nie widać jakiegoś wzrostu( również w grupie 65 plus) względem tego co było wcześniej. Tyle że to był jedenasty tydzień (09.03-15.03), gdzie de facto ludzie we Włoszech czy Hiszpanii jeszcze masowo nie umierali.  Polski tam nie ma, ale ze statystyk wynika że dziennie umiera w Polsce nieco ponad 1 tysiąc osób i nawet jak dziennie przez Covid 19 będzie umierać kilka czy kilkanaście osób  niewiele to zmieni  statystyki. 

W tym filmiku chłop mówi że koronawirusy są co roku obecne np. jak nas atakuje grypa czy przeziębienie. Dlaczego mamy się bać czegoś co jest co roku obecne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja inaczej niż @carlosbueno za sprawą tego wirusa uświadomiłem sobie że nie boję się śmierci. Nie to żebym jakoś  specjalnie dążył do anihilacji ale życie jest dla mnie na tyle bolesne że IMO nie ma czego żałować.

Odkąd pojawiła się ta zbiorowa panika lepiej mi się żyje. Mam więcej czasu na hobby i dla Żony ponieważ pracuję zdalnie. Nawet gdy muszę jechać do firmy to jadę w normalnych warunkach przez opustoszałe miasto. Ludzie w pracy mili jak nigdy, pytają jak się czuję itp... Nawet wizja tego że w ciągu najbliższych tygodni mogę stracić pracę nie specjalnie mnie martwi, bo i tak mam jej dosyć. Martwię się tylko o najbliższych bo oni się boją :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carlosbueno napisał:

Według mnie koronawirus wykończy PiS, a jeśli wybory się odbędą to będzie dla nich gwóźdź do trumny, że narażają zdrowie Polaków w imię własnych celów politycznych. Do tego czekający nas giga kryzys gospodarczy dobije ich totalnie.  Zwolennicy opozycji będą się cieszyć ale będzie to śmiech przez łzy bo czeka nas bezrobocie, masowe plajty, obniżki pensji i uczynienie z Polski jeszcze większej kolonii dla międzynarodowych korporacji, bo tylko one przetrwają ten kryzys.   

I taki mały wirus ,narobił tyle zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkare napisał:

W tym filmiku chłop mówi że koronawirusy są co roku obecne np. jak nas atakuje grypa czy przeziębienie. Dlaczego mamy się bać czegoś co jest co roku obecne? 

Koronowirusy tak, ale nie koniecznie Covid 19. Rodzai korono wirusów jest dużo, większość o malej szkodliwości. 

A rząd wprowadził wzorem Niemiec zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób, jeszcze trochę i nie będzie można w  ogóle wychodzić z domu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, carlosbueno napisał:

A rząd wprowadził wzorem Niemiec zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób, jeszcze trochę i nie będzie można w  ogóle wychodzić z domu.  

Lepiej wcześniej niż później to zrobić. Granice państwa  to c onajmniej trzy tygodnie wcześniej powinny być zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Od jutra z domu, można

Kto to będzie nadzorował skoro obecne służby są zajęte innymi sprawami...Państwo także sprowadza sobie dodatkowe zakażenia w postaci "polaczków" którzy pracując i mieszkając za granicą nagle sobie przypomnieli o Polsce i za darmo przylatują sobie transportem zorganizowanym przez rząd...nagle się okazało że większość pracuje tam na czarno, bez ubezpieczenia...Łukaszenko dobrze powiedział "tam się zaraziłeś to tam siedź". Osobiście dzisiaj widziałem typa który przyleciał z Anglii, w kwarantannie a normalnie sobie szedł na zakupy do marketu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przekroczymy oficjalnie 1000, nie możemy być gorsi od Luksemburgu, czy Ekwadoru. A USA jak tal dalej pójdzie przegoni wszystkich, w końcu zawsze muszą być najlepsi. 

W Polsce do tej pory zrobiono 20 tysięcy testów z czego blisko 900 pozytywnych czyli ponad 4 procent, jakby robili tyle co na zachodzie też byśmy mieli już  tysiące, może nawet dziesiątki tysięcy  chorych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech idą, ludzie którzy nie mają zdrowego rozsądku, narażają innych w społeczeństwie nie powinni istnieć, naturalna selekcja zrobi swoje, wcale nie będzie mi żal tych ludzi jak i uczestników mszy świętych. Pal licho że sami się wybiją, ale niewinni ludzie, ze zdrowym rozsądkiem niestety oberwą rykoszetem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×