Skocz do zawartości
Nerwica.com

Opętanie - uważajcie na Kościół


Gromir

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem również podzielić się takim moim doświadczeniem. Ludzie Kościoła Katolickiego za wszelką cenę starają się udowodnić ludziom chorym, że są oni opętani.

 

Na przykład jak ktoś ma natrętne myśli o szatanie, może sobie wmówić, że jest opętany. Wtedy Kościół zrobi wszystko, żeby go przekabacić na katolicką wiarę.

 

Radzę uważać, bo ludzie Kościoła będą Wam wmawiali różne rzeczy, a potem będziecie od Kościoła uzależnieni i kiedy będziecie "grzeszyć" to Wasze natrętne myśli powrócą.

 

To tak z mojego doświadczenia z Kościołem

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:54 pm ]

Ze mną tak było. Kościelna "pomoc w opętaniu" te wszystkie "modlitwy o wyzwolenie" to była tylko oliwa do ognia.

 

Moi lekarze patrzeli na to ze zgrozą, ale nie mogli nic zrobić, bo byłem przekonany święcie, że Kościół mnie wyzwoli od szatana !

 

Nie wierzcie w te bzdury. Nawet jak wierzycie w boga, szatana itd. to nie dajcie się nabrać na to całe opętanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego. Gdybyś się orientował w procedurze zakwalifikowania do egzorcyzmów to byś wiedział, że prawdziwi i kompetentni egzorcyści kościelni działają wspólnie z psychologami i z reguły odrzucały 90% przypadków, kwalifikując ich jako osoby do leczenie u psychologów. Jeśli więc masz takie odczucie, to albo trafiłeś źle albo nieobiektywnie i emocjonalnie podchodzisz do sprawy. Kościół nikogo nie zniewala, no chyba że przywiązanie lub miłość do Boga nazywasz "zniewoleniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZłowieku co Ty wogole piszesz? Nawet Jesli jestes katolikiem to Twoja widedza na temat psychologii i religii jest bardzo znikoma... przeciez to proste i logiczne ze ludzie bardzo wierzacy nie pozwalaja sobie na wiele w kwestii wiary i staraja sie byc jak najlepsi pod wzgledem moralnosci i to wlasnie moze spowodowac natrectwa ale nawet księża sie przyznaja, ze tez maja natretne mysli o roznej tematyce bo tak dziala ludzka psychika. I kto Ci wogole powiedzial ze jestes opetany? to byl ksiadz egzorcysta? czy "ludzie kosciola" czyli ludzie wierzacy? kosciół to nie sekta i co najważniejsze oni jasno mowią ze nikogo na siłe przy wierze nie bedą trzymać bo jak mowi wiara katolicka czlowiek ma prawo wyboru, ktore dal mu Bog. Wiec prosze przestac gadac glupoty na forum i straszyc ludzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gromir, mówiąc 'ludzie kościoła' masz na myśli jakiś księży?? albo kogoś po studiach teologicznych czy coś takiego??... sorki, ale chyba bym sie nie dała nabrać... zresztą różnie może być, ale myślę że to troche jednak rpzesada, nerwica to nerwica i już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że większość z tego, co bierzemy za opętanie, to choroby i zaburzenia psychiczne. Tylko niewielki ułamek z tego to naprawdę opętania. Uważałabym jednak na reklamy uzdrowicieli... Oni działają głównie na zasadzie sugestii, a sugestia to w zaburzeniach psychicznych duża siła. Prawdziwą siłę wyzwalania z opętań ma tylko Jezus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×