Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mycie rąk


Random123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 14 lat i od ponad roku co raz więcej myje ręce, po toalecie, po powrocie ze szkoły i po dotknięciu czegoś co dla mnie jest brudne myje około +-30 minut a nawet czasami po 1-2h stoję przy umywalce i myje, mam też tak z włosami i rzęsami (kiedyś nie miałem) dotknę ich i od razu myje z minute to miejsce rąk którym dotknąłem, nawet gdy dotknę jakiegoś pojedynczego włoska. Zdaje mi się że tą zmianę w myciu wywołała moja siostra której nienawidzę, przez to że słyszę jak po toalecie nie myję rąk, i zachowuję się niehigienicznie, gdy zbliża się to chowam szczelnie ręce do kieszeni gdy tego nie zrobię znów mycie, to najdłuższe 1h, większość miejsc w domu uważam za brudne i staram się jak mogę ich nie dotykać, klamki otwieram łokciami, mam myśli że coś dotknąłem (w rzeczywistości nie) i muszę to co chwilę przed zrobiłem powtórzyć z 10 razy żeby mieć pewność że jednak nie dotknąłem. Bardzo utrudnia mi to życie i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Co raz bardziej się to nasila.

Edytowane przez Random123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z internetu:

"Niegdyś uważano, że ich przyczyny tkwią wyłącznie w psychice. Dziś wiemy, że znaczenie mają także czynniki biologiczne. W związku z tym nazwę "nerwica natręctw" zmieniono na "zaburzenie obsesyjno- kompulsyjne". Schorzenie to może mieć podłoże genetyczne, występuje bowiem czasami rodzinnie. Na jego rozwój wpływa także specyficzne funkcjonowanie połączeń jąder podstawnych z korą czołową oraz specyficzna nadwrażliwość na endogenną serotoninę. Niektóre postacie OCD w ogóle nie mają związku z czynnikami psychogennymi. Zdarza się, że są następstwem alergizacji rozwijającej się po przejściu anginy wywołanej przez paciorkowca beta-hemolizującego z grupy A (taki sam mechanizm jak w gorączce reumatycznej)."

 

- Może warto zrobić test na obecność paciorkowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×