Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natretne mysli, ciagly stres


Anon91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym podzielić się moją historią

A wiec, zaczelo sie od zapalenia marihuany ktora nie byla marihuana jakies 5 lat temu.. Wpadlem w paniczny lek dostalem tak zwanel Derealizacji.. Wszystko wydawalo sie inne 

W sumie strasznie sie tym przejelem zaczalem wymyslac sobie guzy mozgu itp dopuki nie dotarlem na to forum i nie poczytalem paru postow.

Postanowilem z tym nie walczyc i olac , niestety nie poszedlem do lekarza, i po pewnym czasie praktycznie wszystko sie unormowalo nie mialem problemu z moja derealizacja.

Az do teraz, mialem szok dziewczyna mnie zostawila to mnie strasznie poruszylo.. Zawsze mialem bardzo niskie poczucie wlasnej wartosci, ogolnie trudno mi wychodzily kontakty z ludzmi, bylem tak jakby zamkniety w sobie, przy niej jakos udawalo mi sie z tego wyjsc czulem ze zyje i to nagle wszystko runelo. Lezalem dwa bite dni w lozku  i myslalem, nie bylo ze mna rzadnego kontatku. Pogadalem z kolezanka w sumie ona mnie troszeczke podbudowala zeby sie nie przejmowac i isc dalej ale w nocy gdy spalem nagle zaczely mnie dopadac jakies glupie mysli, doslownie klebek jakichs glupot przed oczami.. Wszystko sobie wizualizowalem. Wtedy wpadlem w lek  i powiedzialem ze oszalalem, ze mam schizofrenie. Gdy pomyslalem o schizofreni zaczalem sie bac ze strace kontrole , ze moge zrobic cos osobie mi blizkiej itp. Glupi ja postanowilem czytac jakies objawy w internecie co najgorsze caly czas odczuwajac strach, serce mi bilo czulem jak podchodzilo do gardla, chcialo mi sie plakac i wgl bylem tak na siebie wsciekly ze wgl moglbym pomyslec o tym ze zrobie cos komus. Wyczytalem ze ludzie z schizofrenia maja jakies jazdy z tym ze ktos ich truje np matka.  30 min po przeczytaniu objawow matka polozyla mi lek na przeziebienie na biurku NO I WLASNIE, odrazu pierwsza mysl ze chce mnie otruc ;_;  Zaczalem sobie wkrecac i serio boje sie ze moge stracic panowanie nad soba i z robic cos czego nie chcialbym zrobic.. Derealizacja wrocila przez co to byl nastepny powod zeby pomyslec ze mam jakas schize , wszystko za szyba. Caly czas mam wysoki puls, goraczke , wymiotuje tym co uda mi sie wgl zjesc  ... Nie potrafie myslec o czyms innym. Wkrecam sobie ze zwariowalem,  Gdy probuje sie uspokoic powtarzam sobie w glowie , ogarnij sie wcale tak nie myslisz ,  wkrecasz sobie itp To i tak nic nie daje tylko jeszcze bardziej mnie dobija. Czasami mam ochote isc sie wyplakac ale w pracy nie wypada a do tego jeszcze wkrecam sobie jakies glosy w glowie. Czasami gdy poprawi mi  sie samopoczucie jakos latwiej te mysli odchodza , ale jest to rzadkosc. Wydaje mi sie tez ze mam depresje , i boje sie ze  te natretne mysli doprowadza do czegos glupiego. Nie potrafie sie pozbierac, przeczytam na necie ze to tylko mysli itp przez chwile to wszystko puszcza. i nagle pojawia sie mysl A jesli NP To nei mysli tylko poprostu tracisz nad soba panowanie i sie glupio usprawiedliwiasz

Przepraszam ogolnie ze napisalem tak chaotycznie.

Psychologa mam umowionego, boje sie mylnej diagnozy i ze nie dotrwam do nastepnego tygodnia

 

~ edit : 

Dodam jeszscze ze caly czas mam napiecie w glowie. Pytanie do was , jak sobie poradzic z zasypianiem jak mam po prostu jakas karuzele glupot?

 

 

Edytowane przez Anon91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie objawy utrzymują Ci się przez dłuższy albo cały czas. To mogą to być zaburzenia kompulsywno-obsesyjne (potocznie: nerwica natręctw). Widzisz... prawdopodobnie wypalenie kiedyś trawki i zerwanie z dziewczyną. Wywołało u Ciebie silny wstrząs i aktywowało te lęki. Bo to właśnie Lęk i niepokój wywołały u Ciebie problemy z zaśnieciem, strach przed chorobą oraz strach, że kogoś zabijesz lub ktoś Ciebie otruje. Tak działa lęk.... tzn. przyności dziwne myśli i scenariusze. Powinieneś udać się do psychologa i pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×