Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kołatanie serca


Sabinaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam nerwice od kilku lat, najbardziej odczuwam ją w sercu, już się przyzwyczaiłam do ciągłego strachu że dostanę zawału itp, ale jakoś od miesiąca zaczelo się dziać coś co mi się jeszcze nie działo, codzinnie najgorzej po obudzeniu i wieczorem wali mi serce, czasem czuje je w gardle albo plecach, czasem w dzień nic nie robię a ono nagle zaczyna wali, mam wrażenie że jest w całej klatce piersiowej, czazem jak biorę głębszy wdech to czuję mocne uderzenie, do tego ciężko oddech złapać, kilka miesięcy temu byłam na usg miałam robione kilka razy ekg i wszystko dobrze, a serce od jakiegoś miesiaca co chwilę wali, ogólnie przez ostatni rok mam dużo nerwów i stresu, boję się że dostałam jakiejś arytmi czy co, a od kilku tygodni mieszkam za granicą i nie bardzo chce biegać po lekarzach, a każdy mówi że to nerwy i mam nie przesadzac znowu, a ja codzinnie sir boję że umrę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś miesiąca, wcześniej byl tylko ból w klatce, krecenie w głowie, duszności, a teraz to kołatanie co chwilę, najgorsze jak nagle złapie i aż w gardle czuć tak uderza dziwnie, miałam we wrześniu usg, z dwa miesiące temu ekg i niby wsystsko dobrze, a ja ciągle nie wierzę że mam zdrowe serce, bo niemożliwe żeby było zdrowe skoro co chwilę tak wali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po Lutudzie pojawiło się - kołatanie serca. Biorę na noc . Wtedy wypijam chyba z 0,5 litra wody i staram się uspokoić choć nie jest łatwo.

Muszę zmniejszyć dawkę tz. rozłożyć w czasie bo takie kołatanie nic fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, też mam podobne problemy z sercem. Chciałabym zgłosić się do rodzinnego żeby zrobić EKG albo Holtera ale boje się że jak mu powiem że mam nerwicę i depresję i że biorę leki to że przyjmie że problemy z kołataniem serca i skaczącym pulsem wynikają właśnie z nerwicy i to zbagatelizuje. Wstydzę się tego na co się leczę ale rownoczesnie boje się że dostanę udaru czy coś. Jakie macie doświadczenia w zgłaszaniu kołatania serca lekarzowi (innemu niż psychiatra) czy warto w ogóle iść w takim przypadku do lekarza? Ja mam niskie cisnienie, wysoki puls i czasem mam wrażenie że mam arytmie i też czuje czasem serce w gardle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rock19 napisał:

Hej, też mam podobne problemy z sercem. Chciałabym zgłosić się do rodzinnego żeby zrobić EKG albo Holtera ale boje się że jak mu powiem że mam nerwicę i depresję i że biorę leki to że przyjmie że problemy z kołataniem serca i skaczącym pulsem wynikają właśnie z nerwicy i to zbagatelizuje. Wstydzę się tego na co się leczę ale rownoczesnie boje się że dostanę udaru czy coś. Jakie macie doświadczenia w zgłaszaniu kołatania serca lekarzowi (innemu niż psychiatra) czy warto w ogóle iść w takim przypadku do lekarza? Ja mam niskie cisnienie, wysoki puls i czasem mam wrażenie że mam arytmie i też czuje czasem serce w gardle.

Ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza POZ powiwdziala co mi dolega i poprosiła o skierowanie do kardiologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darek_xd5932 napisał:

Miałem dokładnie takie objawy 10 lat temu. Ale EKG wyszło mi w porządku. To były u mnie typowe, psychosomatyczne kłopoty, z których wyszedłem, choć nie od razu.

Bo EKG wychodzi ok, choc gołym okiem widac te drżenia mięśni i wówczas wychodzi, że to nie serca ,bo tak naprawdę to nie od serca, ale drżą nam miesnie. Chyba, ze czujesz, że w tym momencie podskoczył ci puls to trzeba iść do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zielona-welonka napisał:

Ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza POZ powiwdziala co mi dolega i poprosiła o skierowanie do kardiologa.

Z jednej strony wiem że powinnam ale z drugiej nie mogę się zmusić bo nie chce mówić o nerwicy i mówić jakie biorę leki bo się tego wstydzę i boje się że mi przykleja łatkę że coś ze mną nie teges. Nie chce być oceniania. Ale dzięki za odpowiedź, przynajmniej tutaj na forum mogę się podzielić swoimi przemyśleniami i obawami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rock19 napisał:

Z jednej strony wiem że powinnam ale z drugiej nie mogę się zmusić bo nie chce mówić o nerwicy i mówić jakie biorę leki bo się tego wstydzę i boje się że mi przykleja łatkę że coś ze mną nie teges. Nie chce być oceniania. Ale dzięki za odpowiedź, przynajmniej tutaj na forum mogę się podzielić swoimi przemyśleniami i obawami. 

No Holter EKG przydałby się na pewno do sprawdzenia dla pewności czy nie ma zaburzeń rytmu, ale na to może Cię skierować tylko kardiolog. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×