Skocz do zawartości
Nerwica.com

natręctwa u 6 letniego brata


Felica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu mój brat przejawia dziwne skłonności do natręctw. Na początku było to ciągłe pocieranie nosa, gdy miał 4 lata, trwało to bardzo długo. Mama robiła mu testy alergiczne, sprawdzała pasożyty, robiła badania i nic... zero problemów zdrowotnych. Po jakimś czasie przeszło, samo, niezauważalnie. W miejsce tego pojawiło się wkładanie ręki do majtek. Tłumaczyliśmy to tym, że poznaje swoje ciało, ale robił to co chwila. Było konsultowane z lekarzem, niby normalne, ale jednak nie, tylko on w przedszkolu tak robił non stop. Przeszło szybciej niż pocieranie nosa, ale od 4 dni pojawiło się coś nowego i to już jest bardzo niepokojące. Brat non stop pociąga nosem, jakby miał katar, ale nic mu nie jest, robi to ciągle, bez przerwy praktycznie, aż mu się odbija przez nadmiar powietrza. Pytamy go czemu to robi, a on tylko odpowiada, że "musi". Gdy zasypia wszystko mija, od razu, ale boję się, że przez to pociąganie nosem coś mu sie stanie, co jakiś czas się dusi nawet. Czasami jak się zapatrzy na bajkę to zapomina jakby o tym pociąganiu i tego nie robi. Ogólnie jest specyficznym dzieckiem i trochę widzę w nim swoje dzieciństwo - od małego bardzo bałam się szkoły i żałuje wszystkich lat w niej. Nie wiem skąd to się w ogóle wzięło u niego, zaczęło się gdy pierwszy raz poszedł do przedszkola najprawdopodobniej. Mama wychowuje go całkowicie inaczej niż mnie, więc nie widze w tym kwestii wychowania. Brat nie jest taki jak wszystkie dzieci z przedszkola, porównuję tylko dlatego, że widzę jak bardzo się od nich różni, tylko on nie reaguje na gwizdek wychowawczyni na przykład, jakby go nie słyszał. Na początku szkoły wstrzymywał też mocz i od razu po przekroczeniu bram mówił, że chce siku i robił to przy pierwszym lepszym drzewku, a  w szkole się wstydził. Co polecicie dla takiego chłopca, co mogę zrobić? Psycholog, terapeuta, cokolwiek?

Dodam jeszcze, ze mój tata ma kilka natręctw odnośnie bezpieczeństwa, mama miała depresje, a ja walczę z nerwicą lękową, fobią społeczną i również delikatną nerwicą natręctw, nie wiem czy to już nie staje się rodzine... 

Dziękuję za każdą odpowiedź, potrzebuję rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×