Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągłe myślenie o głowie pomocy!!


mikspa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem iż od dwóch lat nieustannie bez przerwy myśle o głowie i myśle czy boli, 24/7. Zaczelo się dwa lata temu nagle poczułem się słabo i to osłabienie trzymało się przez kilka dni, takie jakby uczucie ciężkości głowy i przez ten okres towarzyszył mi silny lęk i byłem bardzo skupiony na swoich odczuciach i po paru dniach zacząłem odczuwać jakby uczucie takiej obręczy wokół głowy, ucisku, i nie przestawałem o tym myśleć od tamtego momentu codziennie jak rano wstaje to automatycznie myśle o tym ucisku i się pojawia, raz jest silniejszy raz delikatniejszy ale nawet jak go praktycznie nie ma to i tak nie mogę przestac myśleć i zaraz wraca czy to jest natręctwo? Dodam ze miałem w przeszłości problemy z natręctwami np dotykanie czegoś pare razy, mówienie czegoś pare razy, patrzenie co chwile w jeden punkt, obsesyjne mierzenie wzrostu, musiałem się mierzyć codziennie pare razy bo myślałem ze się skurcze.... Jak z tym poradzić? Czasem uda mi się tylko na jakaś chwile nie myśleć i wtedy zaraz sobie o tym przypominam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz... gdy masz natrętne myśli o swojej głowie i skupiasz się na tym ----> to wywołuje lęk i napięcie---> zaczynasz jeszcze więcej o tym myśleć, bo chcesz odgonić ten lęk---> to z kolei daje Ci objaw somatyczny w postaci ucisku głowy ----> ten ucisk sprawia, że jeszcze bardziej się boisz (więcej lęku i napięcia) ----> to z kolei daje jeszcze więcej natrętnych myśli i skupiania się na swojej głowie. I tak wygląda błędne koło, które trwa i trwa i trwa (godzinami).

Masz objawy typowe dla zaburzeń kompulsywno-obsesyjnych (potocznie: nerwicy natręctw), warto udać się na wizytę do psychologa. Specjalista, będzie Cię uświadamiał na temat tego zaburzenia i uczył jak radzić sobie z lękiem, tak aby ograniczać pojawiania się obsesyjnych myśli i czynności.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eksajter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×