Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak to jest z tą terapią?


spero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu czytam posty, które pojawiają się na forum. Musze przyznać, ze jest to chyba najbardziej przyjazne forum z jakim się spotkałam.

 

Zdecydowałam się w końcu napisać, bo mam mętlik w głowie. Od dłuższego czasu czułam się nie najlepiej (to dość oględnie napisane, ale trudno mi o tym i mówić i pisać) z tendencją do zdecydowanych pogorszeń. Ostatecznie zdecydowałam się szukać pomocy. Najpierw poszłam do psychoterapeuty i zaczęłam chodzić na terapię (z innych powodów). Z czasem odważyłam się powiedzieć, że miewam okresy "fatalnego samopoczucia". Ostatnio było gorzej, poprosiłam wprost o skierowanie do psychiatry. Lekarza poprosiłam o leki przeciwdepresyjne. Dostałam, zaczęłam brać...

 

Na innym forum opisałam te podstawowe fakty oraz kilka opisów tego jak się czułam/czuję... Jedna z odpowiedzi utwierdzała mnie w przekonaniu, że postąpiłam dobrze. Kolejna natomiast była od osoby, która pisze, że jestem pewnie ostatnia osobą, której pomoże zanim popełni samobójstwo?! Radziła mi, żebym zostawiła te leki, bo po nich ma sie jeszcze poważniejsze zaburzenia i problemy z zachowaniem. Podobno rozregulowują one mózg i autorkę doprowadziły do podjęcia decyzji o samobójstwie. Podobno nawet w ciężkiej depresji i lękach leki nie są konieczne jeżeli jest inna forma terapii. Naprawdę nie było mi łatwo szukać pomocy, ciągle mam wątpliwości. Zaczęłam brać leki, boję się jaki to będzie miało skutek, nie chcę nadużywać cierpliwości psychoterapeuty ale teraz to już nie wiem co mam robić?

 

Czy komuś leki pomogły lub zaszkodziły? Czy mam podstawy, żeby się bać? Czy leki zmieniają człowieka? Czy naprawdę jest tak źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej:)

moim zdaniem powinnieneś o tych wątpliwościach powiedzieć swojemu psychiatrze, on powinnien po rozmowie z Tobą ocenić czy leki są Ci niezbędne, czasami jest tak źle, że bez pomocy leków ciężko się ruszyć z dołka i w takiej sytuacji ich stosowanie jest pomocne. Ale czasami leki nie są niezbędne i może starczyć sama terapia, ale to nie nam oceniać, zależy to od głębokości depresji, dlatego moja propozycja pogadaj o tym z lekarzem, to chyba najsensowniejsze wyjście, powinnien on ocenić jak to jest w Twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej spero

Dobrze, że napisałaś :) Widzę, że ktoś na innym forum całkiem zamieszał... Dobrze dobrane leki będą pomagać, a nie szkodzć, przepisuje je wykfalifikowany lekarz jakim w tym przypadku jest psychiatra. Oczywiście leki nie są jedyną formą terapii, ale są one bardzo pomocne przy okresach fatalnego samopoczucia jakie miewasz. Skoro chodzisz do psychoterapeuty to podziel się z nim swoimi wątpliwościami, a napewno je rozwieje.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie nie brała bym poważnie wypowiedzi osoby która zamierza popełnic samobójstwo. Dla niej nic juz najprawdopodobniej nie ma sensu, leki takze, a prawda jest taka, ze one nierzadko ratują życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłam już w naprawde dużym dołku jak trafiłam do psychaitry. zapisał mi asentre, lek przeciwdepresyjny. na poprawę trzeba jednak poczekać. ja p o w o l i wracam do zywych, chociaż oczywiście nie jest to co było kiedyś. oprócz tego chodzę na psychoterapię, którą prowadzi mój psychiatra.uważam że leki+terapia to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnaś przede wszystkim kierować się opinią profesjonalisty, w tym przypadku psychologa/psychoterapeuty/psychiatry. Nie nadużyjesz cierpliwości, ponieważ wiadomo, że terapia bywa bardzo długa, a i przecież istnieją przypadki nawrotów depresji etc. Ja proponuję uczęszczać do psychoterapeuty itp. Tak jak to robi vesna84. Nie ma się czego bać. Forum może być dodatkiem do terapi (moim zdaniem często dobrym :!: ), ale wiadomo jak to bywa. Forum zawsze można porównać do Wikipedi ;). Czasem jakieś byki się znajdą. Życzę powrotu do zdrowia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×