Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Dramiara

Co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat zmagam się z przywarami i dziwactwami w moim charakterze. Usłyszałam kiedyś od byłej koleżanki, że mam paranoję. Nie chcę sobie sama niczego diagnozować, ale ten przypadek faktycznie idealnie wpasowuje się w to, co się dzieje w mojej głowie oraz powtarzające się schematy w moim życiu. Często słyszę, że kogoś atakuję choć jestem przekonana, że zachowuję się w porządku. Cechy, które u siebie zaobserwowałam to:

- strach przed ludzmi, przeświadczenie, że każdy dookoła jest zły, myśli tylko o sobie, chce mnie wykorzystać, niczego nie zrobi z własnej dobrej woli, sama do niczego nie dojdę, bo ludzie w pracy są zgromadzeni w grupki, a ja zostanę sama.

- nie lubię jak ktoś się do mnie uśmiecha, bo odbieram to jako śmianie się ze mnie.

- mam wrażenie, że każdy wszystko o mnie wie i wszyscy się ze mnie nabijają za plecami. Bardzo boję się telefonów, komputerów - nawet komórkę mam zaklejoną, bo boję się, że ktoś z mojego komunikatora obserwuje mnie przez kamerkę. Albo wszyscy z mojego komunikatora mają dostęp do zdjęć z mojego telefonu. Był czas, że wchodziłam na czyjś profil na fb z fake konta, bo myślałam, że ludzie mają możliwość zobaczyć, że często wchodzę na czyiś profil. Tak samo mam wrażenie, że moja rodzina wie, na jakich stronach mam konta, co i z kim piszę, co wywołuje u mnie wstyd i jednocześnie przerażenie. Mam myśli, że tata zostawił gdzieś komórkę z włączonym nagrywaniem, by zobaczyć co robię, gdy go nie ma w domu.

- jak rozmawiałam z koleżanką, to potrafiłam ją zaciągnąć do lasu, bo bałam się, że ktoś coś usłyszy przez uchylone okno albo na mieście gdzieś się czai ktoś znajomy i niepowołany. I nawet chodząc sobie po leśnych czy polnych ścieżkach, byłam później przekonana, że wszyscy usłyszeli np. który chłopak mi się podoba. Ostatnio z przez dwie godziny siedziałam pod płotem w sadzie na mrozie rozmawiając przez telefon ze znajomym z internetu, bo nie chciałam rozmawiać, gdy w domu była mama.

- mam natrętne, wręcz obsesyjne myśli na temat rzeczy, których nienawidzę lub uwielbiam i często w głowię rozmawiam sama ze sobą na ten temat. I mam potrzebę walki o pewne przekonania, które mnie męczą.

- mam silne poczucie inności i wyobcowania. Coś takiego, że mój przypadek jest jeden jedyny i że tylko ja jestem taka i nic się na to nie poradzi.

- jakiekolwiek słowa krytyki lub cokolwiek negatywnego w stosunku do mnie bardzo mnie rusza i potrafię z miejsca znienawidzić taką osobę. Całe święta przepłakałam, bo pewien na jednej stronie użytkownik założył klub antyfanów mojej osoby i nakręcał każdego przeciwko mnie, choć niczego mu nie zrobiłam. Usunęłam konto i całe święta przeryczałam, prawie nic nie jedząc, bo z rozżalenia nie mogłam. Podczas takich spazmów często rozmyślam nad krzywdami z przeszłości. Oczywiście założyłam nowe konto i do tej pory codziennie po cichu zgłaszam wszystko, co pochodzi spod jego ręki i w jakikolwiek sposób może naruszać regulamin. Odczuwam też żal do ludzi, których brałam za przyjaciół, a oni mają z tym użytkownikiem pozytywne stosunki. Rozdrażniło mnie to strasznie, bo takie sytuacje powtarzały się w moim życiu wielokrotnie - zawsze jedna osoba nastawiała każdego przeciwko mnie, a gdy próbowałam tej osobie wygarnąć, to reszta stawała po stronie tej osoby i to ja byłam ta zła i konfliktowa.

- Nie potrafię wybaczać i jestem bardzo mściwa. Wychodzę z założenia, że osoba, która się zaczyna powinna oberwać dwa razy mocniej, żeby oduczyła się takich zaczepek.

Próbowałam z tym walczyć, jednak wszystkie szpilki, które otrzymywałam zostawały, wszystko pamiętałam, żadne rany się nie goiły aż w końcu to się nagromadziło i pękałam, a wtedy nie było miło.

Czasami czuję się, jakbym była na wykończeniu, w ostatnim czasie płaczę dzień w dzień rozpamiętując minione krzywdy, które we mnie zostały (całą swoją historię opisałam w poprzedni wątku) i zastanawiam się nad wizytą u specjalisty. Byłby miło, gdyby ktoś wypowiedział się na ten temat i co tutaj mogło zaistnieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi