Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim sposobie radzenia sobie z depresją, nerwicami, lękami itd.: czarny styl. Mam na myśli ubieranie się tylko na czarno, makijaż tylko czarny, nawet przefarbowanie włosów na czarno, jeśli komuś to odpowiada. Nie dlatego, żeby być jeszcze bardziej smutną/smutnym, kiedy popatrzy się w lustro, ale na zasadzie mechanizmu:

”Tak wyrażam swoje emocje. Nie chcę ich dusić w sobie, więc przenoszę je na swoje ciało, na zewnątrz.”

Szczerze mówiąc, to jeszcze nie zdecydowałam się na taki „styl”, ale już zaczęłam go planować, np. wybierając kosmetyki (w moim przypadku naturalne, etyczne, fair trade, sprawiedliwy handel, wegańskie itd. ;) ) i jakoś zauważyłam, że lepiej się czuję, nie martwię się tak bardzo ( choć to też zasługa chrześcijańskiej muzyki worship ) i co bardzo ważne - nie jestem pewna, ale coś mi się skojarzyło, że kiedy kusiło mnie coś do samookaleczenia, pomyślałam: „zamiast się ciąć, zrobisz sobie czarny makijaż”. Podejrzewam, że działa! Ogólnie na plus. Podejrzewam, że po prostu zajęłam się czymś i mam mniej czasu na zamartwianie się itd. Ale z drugiej strony taki „styl” to wyrażenie swoich emocji, tak że inni je widzą. 

Może myślicie o reakcji otoczenia. Jednym z moich celów jest właśnie zwrócić uwagę innych. Kiedyś np. założyłam różową bluzkę oraz tiulową, różową spódnicę gdzieś do łydek - nie wiem nawet, czy butów nie miałam różowych. I poszłam tak do szkoły... a nie byłam w pierwszej klasie. 😮  

PS Nie chcę być emo, gothem ani nic z tych rzeczy. Oczywiście szanuję te grupy, tylko mnie to nie kręci. Jestem nowonarodzoną chrześcijanką ( protestantką ) i lubię muzykę worship (uwielbienie). Zresztą, polecam taką muzykę, jeżeli macie ataki paniki albo lęki i tak dalej, nawet, jeśli nie wierzycie w Jezusa, w Boga. Jest bardzo uspokajająca. Mogę podać konkretne tytuły ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z muzyki to lubię black metal pagan NSBM.Co do ubierania się na czarno.Według mnie to nie ma nic wspólnego z wiarą.Można  być katolikiem,poganinem czy żydem.I nosić się na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi