Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Uzależnienie od zolpidemu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Zakładam ten wątek dla osób, które są uzależnione od zolpidemu i chcą z tym walczyć. Sama brałam zolpidem przez 8 lat. Ponad rok temu z niego zeszłam i do tej pory go nie biorę. Najciężej było uporać się z psychiką i tym brakiem "wyłącznika" w postaci zolpidemu. Być może moje doświadczenia komuś pomogą. Zachęcam do wpisywania się w ten wątek. Pamiętajcie - nie jesteście sami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith , biorę to gówno tylko i wyłącznie nasennie w dawce 5mg / zamiennie z clonem 0, 75 mg  , czasem razem ( jak sen nie przychodzi ).

Na dzień zolpi to mi w ogóle nie pasuje ( zmula tylko nie likwidując lęków , podobnie jak clon ) .

Nawet dobrze mi sie po tym śpi , chociaż ideałem byłoby zasnąć bez tabletek , ale co zrobić ,,, w mordę jeża .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilith
9 minut temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

ale  jednak wolałbym sen bez tej  chemii  zolpidenowskiej .

Wiadomo. Raczej nikt nie chce brać chemii na sen. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! jestem tu nowa. Jestem uzalezniona od zolpidemu przede wszystkim a takze od benzosow.Mieszkam w Niemczech,ale czesto jezdze do Polski glownie po leki no i do utesknionej rodziny.Potrafie wziac ponad 120 zolpidemow na raz czasem z benzosami.Nie wiem jak sobie pomoc,bo zolipk zabiera moj paniczny lek i strach, zabiera ogromny smutek i depresje . ten lek dziala w ciagu 15 min to jest najlepsze bo przy takim ataku leku czy smutku po chwili czuje sie normalnie i moge cos robic tzn sprzatac, pisac dokumenty, isc do urzedu itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ktos ma podobnie? ktos bral takie iloci tabletek? czy idzie z tego wyjsc? jaki przygody wydarzyly Wam sie na zolpidemie? tzn utrata pamieci itd jakies gorsze rzeczy? co robicie zeby z tego zolpidemu i benzo wyjsc?jakies rady ? jak jak nie mam zolpidemu wpadam w panike ,nie umiem sobie poradzic......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niestety odkryłem, to że zolpidem poprawia mi samopoczucie (dużo bardziej niż benzodiazepiny, których to mało zjadłem w życiu). A, że poprawia mocno samopoczucie, zaczęło się branie go w dzień. Wtedy rośnie tolerka. Ogólnie doszedłem do 4 - 5 tabletek. Miałem we wrześniu detoks w szpitalu (zastąpili mi od razu diazepamem). Udało się zejść do zera. Niestety nie podjąłem żadnej terapii uzależnień i wróciłem do brania. Znowu 4 - 5 tabletek. Spróbuję teraz odstawić sam, wiem że się da bo w szpitalu to przeszedłem. Najgorsze przy odstawianiu jest spanie po 4 godziny. Trzeba mieć ogromną motywację. Zapisałem się również na terapię uzależnień i chciałbym już na zawsze wyeliminować zolpidem z mojego życia. Czy się uda to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, patineczka napisał:

Potrafie wziac ponad 120 zolpidemow

Witaj, to bardzo dużo tabletek :shock: opakowanie przeważnie zawiera 20tab/10mg, a ty zjadasz 6 opakowań na 1x? (1200mg) kto ci przepisuje te leki i to aż w takiej ilości? przecież to zaawansowane uzależnienie od tych środków, gdzie tylko leczenie szpitalne w takim przypadku może pomóc, ale to będzie dopiero początek długiej drogi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to masakra, caly dzie mysle tylko o zolpi kiedy bedzie mi wkoncu dobrze.......dzis wymyslilam,ze bede sie udzielac na forum i pisac bloga aby czegos sie o sobie dowiedziec bo po paru tabsach zolpi nie wiem juz co robie nie pamietam ,nie wiem czy to dobry pomysl ....jak myslicie ?????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilith

@patineczka co się działo jak wzięłaś 120 zolpidemów zmieszanych z benzo? To zatrważająca ilość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiedzialam co robie, mam w pokoju szafe ze szklanymi drzwiami i w srodku filizanki, przewrocilam sie na nie ,zbilam szyby,szklanli,troche sie poranilam ,ale przezylam.Najwazniejsza rzecza jaka zrobilam bylo to, ze spelnilam swoje marzenie zaczelam sie ciac.,powaznie mam pocieta reke i udo.Bylo mi niedobrze wymiotowalam, nie

umialam chodzic przewracalam sie,nie umialam mowic belkotalam mowilam niewyraznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wziąłem przedwczoraj. Jedna dawkę 10mg przed snem. Nie czułem ani odprężenia, ani niczego jak po innych lekach. Czy spałem? Nie wiem. Mama przechodząca przez pokój mnie "obudziła", mówiła, że miałem zamknięte oczy i ruszałem palcami. Czy to urwany film? Ciężko stwierdzić bo nie wstałem jakiś wypoczęty. Sen jak to u mnie. Przerywany z nieustannym wybudzaniem się. Następnego dnia straszny tuman, dosłownie demencja, zapominałem co robiłem kilkanaście minut wcześniej, gubiłem się w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak najwiecej razem z benzo wzielam 200 tabsow co dla mnie oznacza ,ze nie sa takie niebezpieczne tzn  nie ozna sie nimi zabic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a pytanie z ciekawości. jak organizujesz taką ilość tabletek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilith

@patineczka szczerze, to uważam, że piszesz bzdury i szukasz zwykłej atencji. Poza tym - Ty egzaltujesz się braniem zolpidemu, a to jest wątek wsparcia dla osób, które chcą z tego wyjść bądź już wyszły i chcą podzielić się doświadczeniami. Hyperreal to inny adres.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się rewelacyjnie spi po zolpidemie.

Nie ma absolutnie żadnego dodatkowego działania poza tym, że mnie usypia.

Biorę 2.5 albo 5.

Nie chcę brać go codziennie, bo uzależnia, więc lekarka mi proponuje coraz to inne tabletki na sen. Zolpidemem się wspomagam, a tak to na co dzień biorę trittico.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chce odpowiedziec Lilith

nie szukam atencji,nie bawi mnie to, jestem przerazona tym jak daleko zaszlam w tym uzaleznieniu i niewiem jak z niego wyjsc,bylam 2 razy na odwyku w polsce i raz w niemczech nie pomoglo,bo nie umiem zyc bez zolpidemu,nie wiem czy wiesz jak to jest czuc wiecznie smutek,bol,lek.panike i jedyne co natychmiastowo pomaga to zolpidem....tylko,ze kiedys pomagaa 1 tabletka a teraz zeby uzyskac ten sam efekt potrzebuje od 10 w gore tabletek.......przeraza mnie to dlatego tu napisalam ...myslalam,ze ktos ma podobne doswiadczenia i mi pomoze,....bo ja nie wiem co juz robic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przez zolpidem straciam prace w polsce i w niemczech teraz walcze o odzyskanie pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w polsce kupuje tablety bo w niemczech lekarka mi ich nie przepisuje i to jest dramat ,bo ja jestem na etapie, ze bez zolpidemu nie wytrzymam,co robic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz jaśniej,te 120 zolpi bierzesz w jeden dzień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem właśnie, że na część osób zolpidem działa tylko usypiająco i nic więcej. Jest też grupa ludzi, do której ja niestety należę, na którą zolpidem działa uspokajająco, rozluźniająco a przede wszystkim poprawia samopoczucie. To powoduje, że ciężej jest odstawić i się od niego uwolnić, bo potem się tęskni za tym miłym działaniem zolpi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi