Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Z jakimi lekarzami współpracujemy najchętniej?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Pytanie jak w temacie. Jakie cechy powinien posiadać lekarz, żeby dobrze się z nim współpracowało? Co dla Was jest ważne, kiedy idziecie do lekarza? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Zainteresowanie pacjentem. Autentyczne. Nie-szufladkowanie, tylko starania żeby znaleźć rozwiązanie. I chociaż krótkie naświetlenie choroby. Nie cierpię kiedy wizyta przebiega w milczeniu, i kończy się wypisaniem recepty bez choćby podania nazwy schorzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Lilith napisał:

Jakie cechy powinien posiadać lekarz, żeby dobrze się z nim współpracowało? Co dla Was jest ważne, kiedy idziecie do lekarza? 

• Uczciwy,
  • Przyjazny,
  • Wyrozumiały,
  • Pomocny,
  • Doświadczony,
  • Otwarty,
  • Szczery,
  • Mądry,
  • Zaangażowany.
35 minut temu, Teksas napisał:

Nie cierpię kiedy wizyta przebiega w milczeniu, i kończy się wypisaniem recepty bez choćby podania nazwy schorzenia.

Pozwolę sobie wspomnieć o moich psychiatrach. Drugi psychiatra na spotkaniu podał inne rozpoznanie niż widnieje w dokumentacji. Trzeci psychiatra (prywatny) nie podał żadnego rozpoznania. Wypisał receptę. Dowiedziałem się o rozpoznaniu od pani psycholog. Gdy zapytałem psychiatrę o to co mi dolega odparł, że sam wiem najlepiej.

Miłego dnia:)

Pozdrawiam 

johnn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie liczą się dwie cechy: kompetencja i empatia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej  + jeśli chodzi o terapię wygląd terapeutki; nie potrafiłbym współpracować z brzydką zaniedbaną kobietą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- posiadać fachową wiedzę medyczną, jaką lekarz posiadać powinien, a nie przejść studia medyczne fuksem na ściągach (spotkałem w życiu niejednego lekarza, który tak się popisał "wiedzą", że jakby przystąpił ponownie do obrony tytułu, to prawdopodobnie bez ściągania by nie zdał)

- rozumieć specyfikę branży medycznej, że to branża częściowo charytatywna, tu "niestety" najpierw ma się liczyć profesjonalna pomoc pacjentowi, a nie zarabianie pieniędzy

- rozumieć, że średniowiecze się skończyło i nie wróży się na podstawie samego wywiadu, co dolega pacjentowi, każdego pacjenta przed ostateczną diagnozą kieruje się na badania (i to szczegółowe)

- rozumieć, że pacjent może mieć jakąś część fachowej wiedzy medycznej, nie traktować pacjenta jak medycznego głąba, być otwartym na ewentualną naukową dyskusję

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w ogóle to powinien być przepis umożliwiający podważenie dyplomu lekarza. Pacjent powinien mieć prawo pisemnie wnioskować, by dany lekarz ponownie przystąpił do obrony tytułu, ponieważ w jego mniemaniu nie posiada on odpowiedniej wiedzy, by mieć tytuł lekarski. Gdy ilość  takich wniosków dla konkretnego lekarza będzie odpowiednio duża, lekarz ten ponownie przystępuje do obrony, gdy jej nie zaliczy, zostaje z automatu pozbawiony prawa do wykonywania zawodu i pozbawiony formalnego wykształcenia medycznego.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze stawiam sobie pytanie "czy ten lekarz mi pomógł?". Jeśli tak, to jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim kompetentny. No i empatyczny, ale w granicach rozsądku. Taki, przy którym można się otworzyć nie bojąc się bycia ocenianym. Ktoś, kto jest lekarzem z powołania, a nie przychodzi, żeby "odbębnić" swoją pracę i myślami jest już w domu czy gdzieś indziej. Ale może za dużo tych wymagań...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi