Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Z jakimi lekarzami współpracujemy najchętniej?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Jakie cechy powinien posiadać lekarz, żeby dobrze się z nim współpracowało? Co dla Was jest ważne, kiedy idziecie do lekarza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zainteresowanie pacjentem. Autentyczne. Nie-szufladkowanie, tylko starania żeby znaleźć rozwiązanie. I chociaż krótkie naświetlenie choroby. Nie cierpię kiedy wizyta przebiega w milczeniu, i kończy się wypisaniem recepty bez choćby podania nazwy schorzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lilith napisał:

Jakie cechy powinien posiadać lekarz, żeby dobrze się z nim współpracowało? Co dla Was jest ważne, kiedy idziecie do lekarza? 

  • Uczciwy,
  • Przyjazny,
  • Wyrozumiały,
  • Pomocny,
  • Doświadczony,
  • Otwarty,
  • Szczery,
  • Mądry,
  • Zaangażowany.
35 minut temu, Teksas napisał:

Nie cierpię kiedy wizyta przebiega w milczeniu, i kończy się wypisaniem recepty bez choćby podania nazwy schorzenia.

Pozwolę sobie wspomnieć o moich psychiatrach. Drugi psychiatra na spotkaniu podał inne rozpoznanie niż widnieje w dokumentacji. Trzeci psychiatra (prywatny) nie podał żadnego rozpoznania. Wypisał receptę. Dowiedziałem się o rozpoznaniu od pani psycholog. Gdy zapytałem psychiatrę o to co mi dolega odparł, że sam wiem najlepiej.

 

Miłego dnia:)

Pozdrawiam 

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- posiadać fachową wiedzę medyczną, jaką lekarz posiadać powinien, a nie przejść studia medyczne fuksem na ściągach (spotkałem w życiu niejednego lekarza, który tak się popisał "wiedzą", że jakby przystąpił ponownie do obrony tytułu, to prawdopodobnie bez ściągania by nie zdał)

- rozumieć specyfikę branży medycznej, że to branża częściowo charytatywna, tu "niestety" najpierw ma się liczyć profesjonalna pomoc pacjentowi, a nie zarabianie pieniędzy

- rozumieć, że średniowiecze się skończyło i nie wróży się na podstawie samego wywiadu, co dolega pacjentowi, każdego pacjenta przed ostateczną diagnozą kieruje się na badania (i to szczegółowe)

- rozumieć, że pacjent może mieć jakąś część fachowej wiedzy medycznej, nie traktować pacjenta jak medycznego głąba, być otwartym na ewentualną naukową dyskusję

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to powinien być przepis umożliwiający podważenie dyplomu lekarza. Pacjent powinien mieć prawo pisemnie wnioskować, by dany lekarz ponownie przystąpił do obrony tytułu, ponieważ w jego mniemaniu nie posiada on odpowiedniej wiedzy, by mieć tytuł lekarski. Gdy ilość  takich wniosków dla konkretnego lekarza będzie odpowiednio duża, lekarz ten ponownie przystępuje do obrony, gdy jej nie zaliczy, zostaje z automatu pozbawiony prawa do wykonywania zawodu i pozbawiony formalnego wykształcenia medycznego.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×