Skocz do zawartości
Nerwica.com

Najlepsze leki przeciwlękowe? NIE BENZO


werwaok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam pomocy tutaj, bo no cóż, lekarza mam jakiego mam, chociaż dobre, że ma lekką rękę do recept.

Jakie są najlepsze leki przeciwlękowe? Oprócz oczywistych benzodiazepin, luminalu, opiatów itd

Obecnie używam Clonazepam w dzień i Dormicum na noc.

Chciałbym w ogóle odstawić benzodiazepiny, bo po prostu już używam je tak długo i w takim dawkach, że nie wiem jaki jest dzień tygodnia.

Jeśli to ma znaczenie to jestem alkoholikiem, nie piję od paru miesięcy.

 

Myślałem o jakiś łagodnym leku przeciwpsychotycznym, konkretnie:

  1. Rysperydon
  2. Olanzapina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werwaok , 

 nie benzo , to ew. ruski afobazol , 

 z supli Soplicówka jeżozwata , kora magnolii ( same ekstrakty ) 

 Może Coaxil , na lęki dla niepijących alkoholików 

 Rysperydon to lipa 

 Olzapina też ,

 ew. Jeszcze chlorprotixen mógłby dac radę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 14:41, igla83 napisał:

Pregabalina

Ale nie dla alkoholika. Duże szanse, że po jakimś czasie zechce zwiększać dawki i odnaleźć tajną moc pregabaliny, która może jego terapię pogrzebać. Bez tolerancji, jednorazowa dawka 300mg powoduje uczucie zbliżone do wypicia pół litra whisky.

 

Generalnie pregabalina dla ludzi ze skłonnościami do uzależnień jest odradzana, właśnie przez to, że sama może uzależniać, każda ulotka o tym mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olanzapina jest bardzo zamulająca i może wywołać coś w rodzaju depresji, może obniżać nastrój od razu mówię, wiem bo brałem (niestety)... 

 

Jeśli ktoś ma napady lęku w nocy, bo też takie mogą być i prowadzić do bezsenności to najlepiej kwetiapina (chociaż ona u mnie powodowała koszmary senne, to ją odstawiłem) z tą kwetiapiną tylko jest takie "ale" że niektórym ludziom nic się nie śni na niej, a jednym się śni... jeszcze ewentualnie jakaś mirtazapina albo trazodon z takich usypiających i przeciwlękowych...

 

No benzo nie należy za często brać bo one mogą upośledzać pamięć i koncentrację, sam ich nie lubię, brałem słynny Xanax i Lorafen ale po nich się czułem trochę "dziwnie" i praktycznie w ogóle mi nie pomagały, dlatego dostałem inne leki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×