Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pewne zapytanie.


czlowiekczlowiek01

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Miałem coś takiego, że muszę zadzwonić, potem napisać do pewnej osoby, i tak w kółko coś takiego się robiło, teraz znowu mam coś takiego, że muszę napisać, bo że jak nie napiszę danej treści, dosłownie takiej co mi się wmówiła (nawet przecinki), to że zły stan wróci. Napisalem do tej osoby, ale bez konkretnie tych przecinkow, ale tresc zachowana. A mi teraz ze musi byc tak z przecinkami. Byłem u psychologa po raz pierwszy, niczego z tym nie rozwiązał, fakt poparł mnie, ze jest szansa ze to wygasnie predzej czy pozniej, ale jestem ogolnie niezadowolony, bo bardziej odniosl sie ogolnie do nerwicy natręctw, a nie o to mi chodziło. Powiedzcie mi, jak sobie uswiadomic, ze nie musze nic pisac do danej osoby, konkretnie tej tresci takiej, bo to nie ma nic wspolnego z tym ze zly stan wroci, ze to są jakies chore urojenia. Bylbym bardzo wdzieczny, bo z psychologiem sie nie udalo. Pozdrawia 

Edytowane przez czlowiekczlowiek01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 02:39, czlowiekczlowiek01 napisał:

Powiedzcie mi, jak sobie uswiadomic, ze nie musze nic pisac do danej osoby, konkretnie tej tresci takiej, bo to nie ma nic wspolnego z tym ze zly stan wroci, ze to są jakies chore urojenia. Bylbym bardzo wdzieczny, bo z psychologiem sie nie udalo. Pozdrawia 

 

Najlepiej ale zarazem najtrudniej to nie pisać nic albo zmienić treść na inną niż ta która ci się narzuca. Zobaczysz że to nie ma magicznej mocy sprawczej by wpływać na rzeczywistość i być może uświadomisz że to tylko natrętne myśli które trzeba ignorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 02:39, czlowiekczlowiek01 napisał:

Byłem u psychologa po raz pierwszy, niczego z tym nie rozwiązał, fakt poparł mnie, ze jest szansa ze to wygasnie predzej czy pozniej, ale jestem ogolnie niezadowolony, bo bardziej odniosl sie ogolnie do nerwicy natręctw, a nie o to mi chodziło.

 

Słusznie robił, bo zrozumienie czym jest to zaburzenie (choć z drugiej strony sama psychologia nie potrafi tego jasno ująć) jest ważne, żeby sobie pomóc. Osoba z aktywnym natręctwem chce, żeby wszyscy się odnosili do tego konkretnie natręctwa, ale to zwykle nie pomaga, zwłaszcza przy natręctwie tego typu.  

W dniu 13.12.2019 o 02:39, czlowiekczlowiek01 napisał:

Powiedzcie mi, jak sobie uswiadomic, ze nie musze nic pisac do danej osoby, konkretnie tej tresci takiej, bo to nie ma nic wspolnego z tym ze zly stan wroci,

Nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego między jednym a drugim i Twój rozum jak najbardziej sobie zdaje z tego sprawę, ale lęk nie pozwala Ci się na tym zatrzymać. 

Edytowane przez refren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×