Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica?


CloudChaserUK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czegoś ponieważ mam nerwicę od 6 lat i pojawiła się również depresja 2 lata temu po tym jak zerwała ze mną dziewczyna. Otóż od ponad miesiąca miewam bóle głowy codziennie i do tego pojawia się jeszcze dziwne uczucie w gardle jakieś uczucia duszności i w ogóle jakby mi coś tam się działo że tak powiem. Miewam również uczucia jakbym zaraz miał wykorkować typu zawroty głowy o ile można to tak nazwać i dziwne uczucia w głowie które sam nie wiem jak mogę bezpośrednio określić. Wybieram się w przyszłym tygodniu do lekarza w tej sprawie ponieważ już dawno powinienem leczyć nerwicę ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi objawami poza bólami głowy no bo mając nerwica to jest normalne ale nie każdego może boleć głowa mnie zaczęła tak jak wspomniałem wcześniej ponad miesiąc temu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że zanim jakikolwiek lekarz stwierdzi nerwicę, powinien Tobie zrobić szereg BARDZO specjalistycznych badań z SZEROKIEGO zakresu. Wedle wszelkich medycznych zaleceń zaburzenia psychosomatyczne stwierdza się na samym końcu, po wykluczeniu WSZELKICH MOŻLIWYCH ZABURZEŃ na tle fizycznym.

 

A teraz jak to wygląda w praktyce. Zależy pewnie, na kogo trafisz. Rzadko kiedy, ale zdarzają się lekarze, którzy pomimo zabiegania, zmęczenia i zblazowania robią szereg potrzebnych badań, nim stwierdzą tzw. "nerwicę". I są jeszcze dość kompetentni, by niczego nie przeoczyć/nie wykluczyć.

 

Skoro już wyczerpałam wariant optymistyczny, pora na realia:

 

Nasze organizmy to mechanizmy mega złożone, które jak każdy mechanizm zużywają się i psują, zaś "mechanicy", przeciętni lekarze, nawet w chwili obecnej nie mają wystarczającej wiedzy, by temu sprostać. Jeżeli masz chorobę rzadką - przegapią ją. Jeśli zauważą, że jesteś "nerwowy" - bach, przypięta etykietka "psychosomatyczne". Czy Twoje objawy są ogólne, niespecyficzne, dużo ich? No, to najpewniej jesteś świrem (czasem przebadają tarczycę, zanim postawią diagnozę "hipochondryk"). 

 

Mam, oczywiście, nadzieję, że nic Ci nie dolega.

Ale zwyczajnie wkurzają mnie lekarze, którzy jak ktoś ma stan przedomdleniowy, sugerują najpierw atak paniki; a przecież to dopiero trzecia lub czwarta, co do kolejności, najczęstsza przyczyna zasłabnięć (zaraz po neurologicznych, kardiologicznych i hormonalnych, nie wiem, czy chronologicznie).

 

Nawet, gdybyś miał nerwicę, wiele chorób współwystępuje z nią częściej niż nie!

15 godzin temu, CloudChaserUK napisał:

Wybieram się w przyszłym tygodniu do lekarza w tej sprawie ponieważ już dawno powinienem leczyć nerwicę

 

Raczej do neurologa z tymi objawami, a nie leczyć nerwicę!

Nie, że nie jest ważna, z pewnością warto się nią też zająć, ale lepiej się pomylić w tą stronę, niż w drugą. Trust me - been there, done that.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×