Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na większy poziom dopaminy


Klarka

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenie z takimi lekami? Jakie działają najlepiej na dopaminę? Mam fobię społeczną, stany depresyjne a poza tym ogólnie to chodzę strasznie spięta, bojąc się wszystkiego i wszystkich. Brałam kiedyś paroksetynę, ale w ogóle nie czułam różnicy. Na fobię nie działało nic a nic. Wiem, że osoby z fobią społeczną mają problemu z dopaminą. Poza tym mam ogromne problemy z koncentracją i pamięcią, to też może być dopamina. Chciałabym spróbować z dopaminą. Trochę się poznałam i myślę, że jest jej za mało.

 

Jakie leki na dopaminę mogą być przepisane na fobię społeczną? Większość jakie znajdujęsą na Parkinsona. Lekarz przepisał ostatnio wellbutrin, ale niestety nie stać mnie żeby wydawać 200 zł miesięcznie na leki. Moklobemid? Amisulpryd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź taki wellbutrin, i zobaczysz działanie od pierwszych dawek, weź metylofenidat to samo, niektórzy przeciągali działanie leku do dwóch miesięcy(zwłaszcza ssri), trzech i więcej i co i nic, jak nie zadziała do trzech tygodni to taki lek o kant dupy sobie rozbij.

 

był tu taki miko84 na forum który był bardzo cierpliwy testował bardzo długo, każdy lek, poczytaj miał dużą wiedzę, był cierpliwy, przeczytaj jego posty wyciągnij wnioski  do czasu działania kiedy zaczyna, a kiedy już tylko zaczniesz, kiedy już się tylko łudzisz, a kiedy przestajesz się łudzić

 

tak naprawdę bardzo mało jest dobrych leków, a ludzie lubią się po prostu leczyć, a że to nie pomaga to może jeden na 10 napisze to na forum, reszta ma na to wyjebane

 

mało jest dobrych leków, a jeszcze mniej dobry lekarzy, a ludzie się leczą, bo na głowe mieć można szybko rentę, bo to bo tamto bo siamto

 

mam tylko lekarke pierwszego kontaktu z którą mogę na równi gadać i jednego młodego niezmanierowanego lekarza, reszta traktuje cie z góry jakby wszystkie rozumy jadła, a tak naprawdę leci na schematach

Edytowane przez Kobza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź taki wellbutrin, i zobaczysz działanie od pierwszych dawek, weź metylofenidat to samo, niektórzy przeciągali działanie leku do dwóch miesięcy(zwłaszcza ssri), trzech i więcej i co i nic, jak nie zadziała do trzech tygodni to taki lek o kant dupy sobie rozbij.

 

był tu taki miko84 na forum który był bardzo cierpliwy testował bardzo długo, każdy lek, poczytaj miał dużą wiedzę, był cierpliwy, przeczytaj jego posty wyciągnij wnioski  do czasu działania kiedy zaczyna, a kiedy już tylko zaczniesz, kiedy już się tylko łudzisz, a kiedy przestajesz się łudzić

 

tak naprawdę bardzo mało jest dobrych leków, a ludzie lubią się po prostu leczyć, a że to nie pomaga to może jeden na 10 napisze to na forum, reszta ma na to wyjebane

 

czasem trzeba zmienić sytuacje bo leki tylko pogarszają, kto nie bral ten nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już się przewijał na forum, wystarczy poszukać dobrze i o ile pamiętam i o ile wiem, magiczne działanie nie zostało namierzone.

Dobrze jest zrozumieć na początek działanie układu nagrody i naturalne sposoby na podniesienie dopaminy oraz ogólne działanie mózgu, żeby zrozumieć więcej w tej kwestii.

Jest kilka pozycji w farmakologii, które mają pośrednie oddziaływanie na dopaminę, ale szału nie ma, z resztą można całkiem zgrabnie ją regulować lekami działającymi na inne neuroprzekaźniki na zasadzie ich równowagi w mózgu, nie mówiąc już o tych domowych sposobach, więc ja bym się nie skupiała na waleniu za wszelką cenę w samą  dopaminę, a jak już ktoś chce koniecznie to polecam amfetaminę, działa bez pudła, tylko skutki uboczne po jakimś czasie są upierdliwe.

@Kobza to już któryś wątek, w którym siejesz ferment i wypisujesz bzdury, nie wiem w sumie dlaczego, bo nie widzę powodu, żeby ludzi szukających pomocy i rady wprowadzać w błąd. Czytając Twoje posty nie odnajduję też powodów dla których stawiasz swoją wiedzę na równi z jakimkolwiek lekarzem, nawet tym pk, nie mówiąc o psychiatrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

3 godziny temu, chojrakowa napisał:

z resztą można całkiem zgrabnie ją regulować lekami działającymi na inne neuroprzekaźniki na zasadzie ich równowagi w mózgu

Możesz podać przykład, albo powiedzieć o jakie leki chodzi?

Gdybym bardzo chciała, to już dawno leczyłabym się farmakologicznie. Fakt, że przez rok była ta paroksetyna, ale to było tak, że psycholog w czasie psychoterapii powiedział że może jednak spróbować wspomóc terapię farmakologicznie, potem był psychiatra no i jakoś tak wyszło. Brałam rok, ani nie pomogło, ani nie zaszkodziło. Sama nie wiem właściwie coś zrobić, bo chciałabym coś zmienić (zmiana stylu życia, sport, dieta i takie tam, wszystko przerabiałam/przerabiam). Z jednej strony nie chcę psychotropów, z drugiej jak powiedziałam chcę coś zmienić. Brałam przez parę miesięcy l-tyrozynę, nie odczułam różnicy. Może spróbuję jakieś inne suplementy. Znalazłam na forum trochę o tym: Neuridine Max. Może spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tutaj leki które podnoszą dopaminę https://www.nerwica.com/topic/44144-odbicie-dopaminowe-lepsze-samopoczucie-przy-redukcji-leku/?tab=comments#comment-2471429, opisałem działanie niektórych z nich, jak bardzo chcesz testować to proszę bardzo, ale z mojego przypadku na FS działały tylko przez kilka dni a potem lęki, spadek nastroju, potężny dół i trzeba było odstawić.

 

9 godzin temu, Kobza napisał:

bzdury Ci tu wciskają

Jak to dobrze że masz taki dystans do siebie i samokrytyka nie jest Ci obca ;)

 

W dniu 6.12.2019 o 12:56, chojrakowa napisał:

@Kobza to już któryś wątek, w którym siejesz ferment i wypisujesz bzdury, nie wiem w sumie dlaczego, bo nie widzę powodu, żeby ludzi szukających pomocy i rady wprowadzać w błąd. Czytając Twoje posty nie odnajduję też powodów dla których stawiasz swoją wiedzę na równi z jakimkolwiek lekarzem, nawet tym pk, nie mówiąc o psychiatrze.

 Mini troll ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcinzen napisał:

Trzeba będzie się w to zagłębić

 

8 minut temu, Lilith napisał:

Wątek wyczyszczony. Następne komentarze nie na temat polecą nie tylko do kosza, ale sprezentują autorowi ostrzeżenie.

Dziękuję za interwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×