Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Finka33 napisał:

Nikt juz nie bierze Wella, ze tu taka cisza? Sluchajcie, co spowoduje wieksze skutki uboczne, 37,5mg instant release czy cala tabletka 150mg o przedluzonym uwalnianiu? Czy jest sens brac raz dziennie 37,5mg? 

 

Ja biorę cały czas. Skutków ubocznych 300 mg nie mam. 

To sprawa indywidualna. 

37,5 mg brzmi słabo, nie jestem pewna, czy będzie jakiekolwiek terapeutyczne działanie??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  1. Czy jest (może być) rakotwórczy bądź powoduje inne choroby? Ma jakieś szkodliwe składniki?
  2. Czy pomaga? Jeśli tak - po jakim czasie?
  3. Jak się po nim czuliście? Czy mój smutek, dekoncentracja, myśli samobójcze i ospałość złagodnieją lub znikną?
  4. Czy mogę wypić trochę alkoholu przy jego zażywaniu i prowadzić pojazd?
  5. Czy uzależnia?
  6. Czy po skończeniu opakowania tego leku mogę zacząć brać ten czeski zamiennik, który jest tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Aktualnie biore Wellbutrin Xr 150mg plus pregabalin 2x150 mg i Zoloft 50mg. Skonczylem na takiej kombinacji bo po wellbutrinie nabawilem sie lęków i niestety nie chcialy minac wiec dodalismy pregabalin no i troszke pomoglo ale nie do konca to jest to co oczekiwalem . Generalnie wellbutrin dal taka motywacje do dzialania i wyciagnal mnie z lozka. Fajnie jakby udalo sie to zatrzymac a pozbyc tego leku i jakis natretnych mysli. Po dodaniu zoloftu czuje tylko spadek energi i w zasadzie jest gorzej niz bez lekow🥴 Czy cokolwiek komus pomogl wytlumic ten lek po wellbutrinie? 
 

 

Z gory dzieki👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 22:43, audreyhorne napisał:

Nie uzależnia. 

 

  ---pod warunkiem ,że Ci nie podszedł ( bardziej zaszkodził niż pomógł ),

--- zamieniłaś na bardziej skuteczny pizdotrop  ,,,, i tańszy w eksploatacji mózgu  (-:

 

 Znam tu Taką  Panią co lek ten na tyle dobrze jej pomógł ,iż  podejrzewam ,że ją mógłby uzależnić , przynajmniej psychicznie ( dobre wspomnienia związane z wyciągnieciem z depresji po kilku próbach z różnymi innymi mało skutecznymi lekami ).

 Ogólnie , wspaniały  lek  zatwardzenie dupy ,,, co nie oznacza ,że nadaje się tylko do kosza . 

 Napewno lek inny ,,, od SSRI i w niektórych przypadkach SKUTECZNY , jednak u mnie jako deficytowca serotoniny  kompletne dno ,żul , denaturat , fiasko ,truta ,,,,😁 amen.(-:

 A ja sie teraz na poważnie pytam , kiedy się skończy ta pierdolona licencja na ten lek ( nie znam leku , który by tak długo dymał na kasę na oryginale ) 

 A ja się pytam , KUUURWA , czy muszę jechać pół Polski pod czeską granicę ,żeby nabyć ten lek 3 razy taniej , tyle ,że w czeskim opakowaniu . Ładnie nas w uja robią .Tzn czeski film , acha " Pod wspólnam dachom " tyle ,że za korony.

 Poza tym jak mi potrzebna dopamina , bez uboków to biorę metylo , L-dopaminę , L-dopa macuma i mam to samo , z tym ,że bez "uboków antydepresyjnych ".

 Papatki .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

@audreyhorne to fatalnie :( a wcześniej już miewałaś hipomanię czy Well wywołał?

w sumie dziwne to mi się wydaje bo Well słabo działa na podniesienie nastroju no ale to pewnie jakiś inny mechanizm

 

Tak, miałam już hipomanię bez bupropionu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie:

Od 4 dni biorę bupropion (na zaburzenia libido i podejrzenia depresji choć sam myślę, że jej nie mam), odkąd zacząłem go brać jestem wypruty z energii i z emocji, tak jak wcześniej śmiałem się, szalałem itd tak teraz czuje zamułkę cały czas, jestem senny, brakuje mi energii - pytanie czy ten lek ma jeszcze zacząć działać czy powinienem go odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo późno zasypiam (nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu) a potem w nocy się budzę, często jeszcze udaje mi się zasnąć. Ale dzięki well w dzień funkcjonuję dobrze. Natomiast jak wezmę na noc Ketrel żeby się wyspać to następnego dnia do 10-12 jestem zamulona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Stwierdzam,że działanie antydepresyjne wellbutrinu jest żadne :( po 8 mcach brania - jestem cały czas poirytowana, często płaczę, wszystko mnie wkurza. Mam problemy natury osobistej, zwiazkowej i myślałam że od tego mam zły humor, ale teraz się zastanawiam czy nie jest odwrotnie, czy branie well ich nie spowodowały. Muszę pilnie udać się do shrinka, na pewno muszę wrócić na ssri A tak bardzo tego nie chciałam  :( może zgodzi się na mix z well, wiem że w stanach to popularne ale on mówił że nie stosuje mixow. A well robi mi bdb na napęd no i sfera seksualna wstała z martwych po x latach na ssri... Czy ktoś z Was bierze well np z sertralina? Ta chyba najmniej mnie zwarzywiała z ssri...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam potrzebę podzielenia się moją drogą do stanu, który uznam za zadowalający. W lipcu zacząłem brać wenlafaksynę, z biegiem czasu w dawce 225 mg + pregabalinę 3x150mg. Na przełomie października i listopada, te leki zdecydowanie pomagały mi w życiu i działały na napęd, nie odczuwałem żadnych lęków i odeszło bezpodstawne zmęczenie. Okres ten to w moim przypadku również zakochanie, co powoduje, że być może ciężko mi oddzielić wpływ leków od zakochania. Niestety, połączenie to nie pomogło, a może i zwiększyło obojętność, brak przyjemności ze zwykłych czynności jak oglądanie filmów czy czytanie książki. Nie wpływało też na ustabilizowanie nastroju na przyzwoitym poziomie. W grudniu wszystko się posypało. Zostałem odrzucony przez dziewczynę, w której się zakochałem i mocno mnie to rozbiło. Nie było już napędu, pozytywnego myślenia, a dni zaczęły upływać na leżeniu i spaniu.

 

Ze swoim psychiatrą doszliśmy do wniosku, że czas zmienić lek. Zaproponowano mi wellbutrin w dawce 150 mg i pozostawienie pregabaliny 3x150mg. I tak od tygodnia biorę ten lek, uprzednio w ekspresowym tempie(niezgodnie z zaleceniem psychiatry) zszedłem z wenlafaksyny w 4 dni. Odkąd przyjmuję wellbutrin mam codziennie gorączkę i czuję odrealnienie. Przypisuje to jednak zejściu z wenli. Obecnie nie odczuwam zbytnio żadnego pozytywnego działania nowego leku. Pojawiły się za to problemy ze snem, powróciły lęki, których podczas leczenia wenlą zupełnie zniknęły. Przypisuje się wellbutrinowi działanie antynikotynowe, co mogę potwierdzić u siebie. Papierosy nadal palę, ale przestały smakować oraz nie chcę mi się już czasem wychodzić żeby pociągnąć dymka. Wzrosło libido.

 

Postaram się za jakiś czas napisać jak się sytuacja rozwinęła. Obecnie jestem dość sceptycznie nastawiony do tego leku, ale jeżeli już się zdecydowałem, to z pewnością chcę dać mu wystarczająco dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze wnioskujesz co za co odpowiada. Wenla była lepsza na lęki bo jest również inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Bupropion nim nie jest. Pregabalina pewnie straciła moc z biegiem czasu bo tak podobno z nią jest. A co do zakochania. Chłopie jak jesteś młody to może i ma to ogromne znaczenie ale im będziesz starszy tym bardziej docenisz partnerkę wspierająca inteligentną pomocną ogarnięta. Więc moim zdaniem nic nie straciłeś choć oczywiście nie znam całej sytuacji. I jeszcze jedno. Tego kwiata serio jest pół świata. Uwierz mi jest w czym wybierać! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seneri, masz oczywiście rację, ale pewnie w związku z moją niedojrzałością emocjonalną i wcześniejszymi historiami miłosnymi miało to na mnie bardzo destrukcyjny wpływ. Dzięki lekom, po raz pierwszy wziąłem sprawy w swoje ręcę, a nie czekałem biernie na cud. Była duża nadzieja, ale niestety, pewnego dnia została zabita.

 

Dzisiaj odczuwam pobudzenie i większą dynamikę w swoich poczynaniach. Zwracam też uwagę, że przyjemniej słucha mi się muzyki.

Pewnie trzeba będzie coś dołożyć, żeby tych lęków nie było.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×