Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pomóżcie...

Czy ktoś do Pregabaliny miał dołożony przez lekarza właśnie bupropion?

Miałam sprawdzane wiele leków...

I mam wrażenie,że z każdym jest gorzej..

Tycie, kompletny zanim libido i odczuwania przyjemności, brak radości...

Nerwica daje mi w kość.

Aktualnie bardzo nie lubię swojego życia.

Pomyślałam,że może ten lek byłby inny.. nie dawałby tyłu skutków ubocznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leighana napisał:

Czy ktoś do Pregabaliny miał dołożony przez lekarza właśnie bupropion?

Ja brałam bupropion z pregabaliną. 

Z tym, że nie napisałaś czego oczekujesz po tym leku.

 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuję?

Chyba przede wszystkim leku, który nie będzie odbierał mi całkowicie życia intymnego, po którym nie przytyję kolejnych 20kg...

A który pozwoli mi spokojnie żyć i działać.

Do tej pory skutki uboczne różnych antydepresantów mnie wykańczały..

A lęki, głównie ten wolno płynący i natrętne myśli i tak męczyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well byłby genialnym lekiem gdyby... pomagał na depresję. U mnie podnosił libido, zmniejszał apetyt, chęć na papierosa, aktywizował. Ale: rozdrażniał, nie polepszał nastroju. Brałam zarówno sam, jak i w duecie z ssri. W USA reklamują gości jako ,happy skinny horny' ale happy się nie zgadza.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 21:00, Leighana napisał:

Proszę pomóżcie...

Czy ktoś do Pregabaliny miał dołożony przez lekarza właśnie bupropion?

Miałam sprawdzane wiele leków...

I mam wrażenie,że z każdym jest gorzej..

Tycie, kompletny zanim libido i odczuwania przyjemności, brak radości...

Nerwica daje mi w kość.

Aktualnie bardzo nie lubię swojego życia.

Pomyślałam,że może ten lek byłby inny.. nie dawałby tyłu skutków ubocznych...

 

Obecnie biorę bupropion i pregabalinę. 
Myślę, aby poprosic lekarza o wenlę (dodać wenlę do bupropionu). Kombinował ktoś te dwa leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore wenlę 150 mg + 300 mg bupropionu + 150 pregabaliny i nigdy nie czulem sie lepiej, odkad mam depresje. Dopiero dorzucenie pregabaliny (brana od miesiaca) sprawilo, ze pozostale 2 leki dzialaja duzo lepiej. Wczesniej lęki wiele z ich dobroczynnych wlasciwosci po prostu niwelowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Po 4 latach przyjmowania Setaloftu (sertralina) zastąpiłem go Welboxem 150mg. Zależało mi na zmianie leku głównie ze względu na dysfunkcje seksualne (niepełny wzwód, przedwczesny wytrysk). Poprosiłem lekarza o receptę na syndenafil, ale stwierdził, że nie ma sensu wybijać klina klinem, stąd też sugestia - NDRI, które nie wpływa negatywnie na funkcje seksualne.

 

Bardzo szybko zszedłem z Setaloftu - pierwotnie 50, potem 25 - odstawiłem w niecały tydzień. Dzień później zażyłem pierwszą tabletkę Welboxa. Efekt? Uderzenie euforii już po kilkudziesięciu minutach, uczucie błogości. Z każdym kolejnym dniem było gorzej. Nie wiem, które objawy są efektem szybkiego odstawienia SSRI, a które wynikają z działania bupropionu, ale nie jest za wesoło: na przemian odczuwam duże lęki i derealizację/depersonalizację, poza tym mam brain zapsy, przyspieszone tętno, uczucie ciężkiej głowy, intensywnie się pocę, jestem podkurwiony. 

 

Mam wizytę u lekarza wyznaczoną na 28 kwietnia (miesiąc po wdrożeniu nowego leku), aby zweryfikować, jak go toleruję. Ale zamierzam iść do niego wcześniej, gdyż niepokoją mnie objawy. Po raz pierwszy schodziłem z SSRI po kilku latach codziennego zażywania (nie przekraczałem jednak nigdy dawki 100mg), w przeszłości nie zażywałem SNRI ani NDRI, jedynie mianserynę. 

 

Pytanie do osób doświadczonych i przyjmujących Welbox/Wellbutrin: czy wystąpiły u was podobne objawy i ustąpiły z czasem? Odczuliście pozytywne efekty? Dziś mija 12 dzień przyjmowania leku i 13 od odstawienia SSRI. Nie chcę wracać do SSRI, a stosowanie monoterapii Welboxem chyba się nie sprawdzi. Co polecacie dla podkręcenia efektu terapuetycznego bupropionu? Mianseryna, tianeptyna, może pramolan? Potrzebuję czegoś co ma wpływ na serotoninę i nie będzie w sprzeczności z w/w lekiem. Dodam, że mam stwierdzone zaburzenia emocjonalne ze wskazaniem na nerwicę lękową. 

Edytowane przez kakarot5544

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień na tym leku solo 150mg i nie wiem czy to zbyt szybko na jakiekolwiek efekty? Aktywizacje to poczułem może ze dwa razy w pierwszych dniach a teraz jak mi się nic nie chciało tak mi się nie chce a nawet jeszcze bardziej niż bez tego leku. Jedyny plus że nie zamula tak jak ssri ale to działanie pod innym kątem jakieś marne jak na tabsy które kosztują 150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wielkim żalem, zawodem i smutkiem muszę pożegnać się z Welboxem, mimo ze świetnie działał z wenlafaksyna i innymi stabilizatorach, ponieważ producent tego leku to pipa, która nie chce zarobić i leku ciagle brakuje w aptekach i hurtowniach. Nie będę się bawił w jakieś przerwy w oczekiwaniu na lek, to nie powazne. Odstawiam i już pierwszy dzień czuje się mniej aktywny, po prostu żenująca sytuacja. Trzeci świat. A jeszcze nie zwariowałem, żeby płacić 180 zł za Wellbutrin. Zreszta nawet mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deppresivwci nie wiem gdzie mieszkasz, ale widzę że u mnie jest dostępny bez problemu Wellbox, także jeśli to jakaś apteka sieciowa i jest w innej lokalizacji powinni móc Ci ściągnąć lek z innej apteki (u mnie jest dostępny np. w Gemini a to sieciówka). Fakt, faktem, że przez wojnę był/jest problem z wieloma lekami, nie tylko z Wellboxem i jak kupowałam ostatnio lek w aptece to babka sama mi powiedziała, że mam brać zapas na 2-3 miesiące od razu dopóki jest, bo za chwile może nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dominik999 napisał:

Czy można przecinać bupropion 150mg na pół?

W teorii nie, w praktyce moja lekarka uważa, że nie ma różnicy w działaniu jak się go dzieli 🤷‍♀️ chociaż z tego co się orientuje większość lekarzy twierdzi, że nie dzieli się go.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, acherontia styx napisał:

W teorii nie, w praktyce moja lekarka uważa, że nie ma różnicy w działaniu jak się go dzieli 🤷‍♀️ chociaż z tego co się orientuje większość lekarzy twierdzi, że nie dzieli się go.

W praktyce jest różnica bo jak podzielisz tabletkę to wchodzi szybciej,mocniej ale i krótko trzyma działanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, udało mi się kupić Welbox w mieście 30 km od mojego w sieci Gemini, teraz będę inaczej działał i wcześniej szukał, a nie jak się słoik skończy. Powiem wam, ze te kilka dni bez bupro były bardzo senne i leniwe.

Edytowane przez deppresivwci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dziki94 napisał:

W praktyce jest różnica bo jak podzielisz tabletkę to wchodzi szybciej,mocniej ale i krótko trzyma działanie 

Ja przez pierwsze 2 miesiące brania 150mg zawsze dzieliłam, bo lekarka mi przepisywała opakowanie 300mg (brałam w czasach jak jeszcze Wellbox jako tańszy zamiennik nie istniał). Po tym czasie przeszłam na 300 i różnicy żadnej nie widziałam jeśli chodzi o działanie🤷‍♀️ także jakbym miała teraz wrócić do bupropionu to ponownie bym dzieliła.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dominik999 napisał:

Biore już 7dzien bupropion i mam problemu z układu pokarmowego biegunka czy ten lek może to powodować?

 

Ja właśnie dlatego odstawiłem. Niepotrzebnie nakupiłem więcej na zapas, bo wystraszyli mnie w aptece, że jest problem z dostępnością i teraz mi został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dzieliłem 300mg wellbutrin na 4 jak nie było wellbox 'a. Bardzo dobry w dwubiegunowce. Jeden lekarz nagadał żonie że nie mogę brać żadnego antydepresanta do końca życia, bo mam przewlekłą manię i przewlekłą manię psychotyczną po klomipramina clomipramine anafranil teva. Osobiście wspominam bupropion bardzo dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tennamaxa napisał:

Ja tam dzieliłem 300mg wellbutrin na 4 jak nie było wellbox 'a. Bardzo dobry w dwubiegunowce.

 

No to ciekawe. Bupropion działa na noradrenalinę i dopaminę i mógłby indukować psychozy i manie. Nie wiem jednak, jak to wygląda w praktyce. Ja o mało co nie dostałem psychozy po moklobemidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

 

No to ciekawe. Bupropion działa na noradrenalinę i dopaminę i mógłby indukować psychozy i manie. Nie wiem jednak, jak to wygląda w praktyce. Ja o mało co nie dostałem psychozy po moklobemidzie.

Ja znam co najmniej 2 osoby, które mając CHAD brały bupropion i żadna manii nie dostała ;)  co nie znaczy, że nie jest to możliwe

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

No to ciekawe. Bupropion działa na noradrenalinę i dopaminę i mógłby indukować psychozy i manie. Nie wiem jednak, jak to wygląda w praktyce. Ja o mało co nie dostałem psychozy po moklobemidzie.

Bralem MPH i bupropion tez i zadnej psychozy nie dostalem... to sa bezpieczne leki nie sadze zeby powodowaly rzeczy o ktorych piszesz no chyba ze ktos ma ostra shizofrenie to wtedy moga nasilac takie objawy.. 

Tylko nienrozumiem po co brac te leki skoro one stymuluja przez pierwsze 5 dni potem jest zjazd i nie ma stymulacji takze dla mnie sa to bezuzyteczne specyfiki... no moze dawaly caly czas uspokojenie nic wiecej ale stymulacje uzyskalem tylko przez pierwsze dni brania tychze lekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, acherontia styx napisał:

Ja znam co najmniej 2 osoby, które mając CHAD brały bupropion i żadna manii nie dostała ;)  co nie znaczy, że nie jest to możliwe

Akurat jeśli chodzi o ChAD to każdy lek przeciwdepresyjny może teoretycznie wywołać manię - w zależności co na kogo działa. Dlatego u kogoś ze zdiagnozowaną chorobą afektywną zwykle dość ostrożnie powinno się serwować tego typu medykamenty. No i trzeba wypróbować jeśli już i wybrać to co przyniesie większe korzyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×