Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Pawel.770 napisał:

Doatalem ten lek. Czy mozna go brac z perazyna? Mam ja odstawic stopniowo a nie wiem czy musze zejsc najpierw na zero i dopiero brac wellbutrin czy brac wellbutrin z perazyna?

 

Lekarz nie powiedział? Proszę Cię, żebyś zawsze dopytywał swojego lekarza o takie rzeczy, bo nikt na forum nie poniesie odpowiedzialności za czyjeś samoleczenie. 

 

Wiesz perazyna to słaby neuroleptyk i może troszeczkę tłumić działanie bupropionu. Skoro stopniowo to musisz sobie to rozłożyć co parę dni dawka mniejsza powiedzmy o połowę. Bupropion i tak pewnie od razu nie zadziała. Łączyć pewnie można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

Lekarz nie powiedział? Proszę Cię, żebyś zawsze dopytywał swojego lekarza o takie rzeczy, bo nikt na forum nie poniesie odpowiedzialności za czyjeś samoleczenie. 

 

Wiesz perazyna to słaby neuroleptyk i może troszeczkę tłumić działanie bupropionu. Skoro stopniowo to musisz sobie to rozłożyć co parę dni dawka mniejsza powiedzmy o połowę. Bupropion i tak pewnie od razu nie zadziała. Łączyć pewnie można. 

Pernazyna to nie jest słaby neuroleptyk. Słaby to jest chlorprotriksen a pernazyna nalezy do do starej szkodliwej która ma dużo skutków ubocznych grupy fenotiazyn. 

Edytowane przez Petek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekWawka01 napisał:

 

Lekarz nie powiedział? Proszę Cię, żebyś zawsze dopytywał swojego lekarza o takie rzeczy, bo nikt na forum nie poniesie odpowiedzialności za czyjeś samoleczenie. 

 

Wiesz perazyna to słaby neuroleptyk i może troszeczkę tłumić działanie bupropionu. Skoro stopniowo to musisz sobie to rozłożyć co parę dni dawka mniejsza powiedzmy o połowę. Bupropion i tak pewnie od razu nie zadziała. Łączyć pewnie można. 

No wlasnie lekarz nie powiedzial tylko nie wiem czy zapomnial czy poprostu wyniklo z rozmowy ze odstawiamy ze 150 mg na zero? Bo mowi ze odstawiamy perazyne a ja mowilem ze 150 mg biore. Dal poprostu kartke z zaleceniami jak co brac i tyle o perazynie nic nie mowil a uzgodnione ze odstawiamy to tak na rozumowanie to chyba od razu na zero ale nie wiem czy na pewno...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel.770 napisał:

No wlasnie lekarz nie powiedzial tylko nie wiem czy zapomnial czy poprostu wyniklo z rozmowy ze odstawiamy ze 150 mg na zero? Bo mowi ze odstawiamy perazyne a ja mowilem ze 150 mg biore. Dal poprostu kartke z zaleceniami jak co brac i tyle o perazynie nic nie mowil a uzgodnione ze odstawiamy to tak na rozumowanie to chyba od razu na zero ale nie wiem czy na pewno...?

 

Ojej, coś ci się poplątało. Nie potrafię pomóc. Zadzwoń do lekarza i się spytaj jeszcze raz. Ja bym tak zrobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarekWawka01 napisał:

 

Ojej, coś ci się poplątało. Nie potrafię pomóc. Zadzwoń do lekarza i się spytaj jeszcze raz. Ja bym tak zrobił. 

Chodzi o to ze jak lekarz kazal odstawic i nic nie powiedzial jak, to znaczy chyba ze na zero od razu co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a tak wogule to po jakim czasi eperazyna sie wyplukuje calkowiecie z organizmu? Podobno starej generacji leki sie dlugo utrzymuja... 

Lelarz mowil ze wplywa ona na wyniki badan tarczycy wiec nie wiem ile dni po odstawieniu wykonac dopiero badanie TSH i FT4?

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel.770 napisał:

@MarekWawka01 Ty mi kiedys wspoinales ze MPH jako agonista dopaminy niweluje dzialanie arypirazolu. Czy wellbutrin tez jest agonista dopaminy i tez niweluje dzialanie arypirazolu?

 

 

Nie pamiętam. Wellbutrin hamuje wychwyt zwrotny dopaminy - to inna rzecz niż agonizm dopaminy. Arypiprazol to neuroleptyk, ale działa jak częściowy agonista dopaminy. Czy się niwelują, to nie wiem tego już niestety. Lekarz ma większe w tym doświadczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 19:23, duzydzik napisał:

Zażywał ktoś bupropion razem z SNRI a konkretnie duloksetyna ? Jakie doświadczenia ? 

Brałam. Można krótko i najmniejsze dawki bo konczy się zespołem serotoninowym.

 

W dniu 10.10.2021 o 12:31, goliat1989 napisał:

Czy ktoś zażywał wellbutrin w monoterapi ? Ja odstawiłem mianseryne(lerivon) i nie czuje już tego umysłowego zamulenia, ale czytałem, że wellbutrinu nie zażywa się jako kedynego leku

Ja używam w monoterapii od dawna.

 

Swoją drogą od wielu miesięcy mam wrażenie że robi się tutaj hyperreal, jest brak normalnych rozmów czy pytań xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chomikowna napisał:

Brałam. Można krótko i najmniejsze dawki bo konczy się zespołem serotoninowym

Chomikowna, ale bzdury opowiadasz. Wellbutrin w bardzo małym stopniu blokuje wychwyt serotoniny, a głównie noradrenaliny i dopaminy. Ja biorę 300mg wellbutrinu i 150mg efectinu (snri, czyli jak duloksetyna), a są ludzie którzy biorą 300 na 300 i czują się świetnie. 

Poza tym zespół serotoninowy jest jak Yeti. Wszyscy nim straszą, a nikt tak naprawdę go nie widział.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 19:23, duzydzik napisał:

Zażywał ktoś bupropion razem z SNRI a konkretnie duloksetyna ? Jakie doświadczenia ? 

Biorę z SNRI wenlafaksyną 150 mg na 300 mg wellbutrinu. Powiem że dopiero po wejściu na wyższą dawkę efectinu poczułem lepsze działanie obu leków i tak naprawdę w ogóle jakiekolwiek działanie antydepresyjne jako takie. Teraz mam do siebie wyrzuty że tak długo się bałem wyższych dawek, kiedy to właśnie było mi potrzebne. Ale cóż, lepiej późno niz wcale 🙂 nie ma co się "oszczędzać", bo nigdy nie wiadomo ile nam zostało. A poza tym lepiej żyć zadowolonym krótko niż wegetować całe życie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×