Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, romuś napisał:

Pojawił się generyk "Welbox" (69zl/150mg). Czy ktoś już sprawdzał czy działa to podobnie? Różnica w cenie jest dosyć istotna...

Niestety brak jakichkolwiek informacji w sieci nt. leku jak i firmy go produkującej

 

4 minuty temu, romuś napisał:

Producent to austriacka +pharma. Strona z ceną poniżej:

https://indeks24.pl/leki/welbox-tabl-o-zmodyf-uwalnianiu-150-mg-30-szt,44141

To znalazłem ale chodzi mi o opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Taki problem:

Wellbutrin 150 mg zadziałał od razu, po 1-3 dniach, energii sporo, motywacji , gorzej było z nastrojem , więc po miesiącu 300 mg  ale wersja oszczędnościowa Wellbox ....i zaczyna się zjazd w dół, po 2 tygodniach powrót do oryginału Wellbutrin 300 mg , mija dwa tygodnie i nic :( dramat . Dodatkowo 60 mg lerivonu na noc. Co jest??

Dodam ze od roku szukam leku dla siebie.....Wellbutrin jako pierwszy zadziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrisstevens, a probowales brac moze Wellbutrin na noc? Mnie za bardzo zamulal brany rano (150 bardziej niz 300 o dziwo) i czuje sie duzo lepiej biorac przed snem. Wczesniej mialem duze hustawki nastrojow i czulem sie wrecz gorzej, niz gdy go nie bralem, wiec podobnie jak opisujesz. Dodatkowo biore mianseryne 5mg, ktora pozwala mi zasnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrisstevens, przede wszystkim na energię, na nastrój dopiero po jakimś czasie, chyba po 3 miesiącach. Biorę od początku września. Ale wcześniej biorąc rano nie miałem też tyle energii, tylko większa zamułka.

Najbardziej chwalę go sobie ze względu na obniżony lęk społeczny i możność odczuwania emocji. Biorę od 9 lat Efectin (teraz równolegle) a ten skutecznie zabił we mnie wszelkie emocje i chyba pogłębił depresje. Wellbutrin pomaga też na koncentrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, romuś napisał:

Chrisstevens, przede wszystkim na energię, na nastrój dopiero po jakimś czasie, chyba po 3 miesiącach. Biorę od początku września. Ale wcześniej biorąc rano nie miałem też tyle energii, tylko większa zamułka.

Najbardziej chwalę go sobie ze względu na obniżony lęk społeczny i możność odczuwania emocji. Biorę od 9 lat Efectin (teraz równolegle) a ten skutecznie zabił we mnie wszelkie emocje i chyba pogłębił depresje. Wellbutrin pomaga też na koncentrację.

Dzięki za cenne info , testuje Wellbutrin na noc 🙂 , a probowales zamiennika? Wellboxa? j

Edytowane przez chrisstevens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrisstevens,  kupilem jedno opakowanie Wellboxa na probe, ale boje sie. Niby ta sama substancja, ale sposob wytwarzania leku nie jest ten sam - rozni producenci stosuja rozne wypelniacze, otoczka przedluzonego uwalniania moze byc slabsza/mocniejsza, no i wtedy dzialanie leku jest inne. Raz sprobowalem zamiast Efectinu wziac Venlectine, gdzie oba leki to jest ta sama Wenlafaksyna i oba o przedluzonym uwalnianiu, ale jednak inaczej sie czulem, mialem inne uboki. W aptece mi pani mgr powiedziala, ze zamienniki lekow moga odbiegac 10% od oryginalu. Jak oni to wyliczyli, nie wiem, ale nawet te 10% to w przypadku leku dzialajacego na OUN moze byc duzo. A teraz Wellbutrin mi pomaga i nie chce tego zepsuc. Zobacze, moze sie przelamie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, romuś napisał:

chrisstevens,  kupilem jedno opakowanie Wellboxa na probe, ale boje sie. Niby ta sama substancja, ale sposob wytwarzania leku nie jest ten sam - rozni producenci stosuja rozne wypelniacze, otoczka przedluzonego uwalniania moze byc slabsza/mocniejsza, no i wtedy dzialanie leku jest inne. Raz sprobowalem zamiast Efectinu wziac Venlectine, gdzie oba leki to jest ta sama Wenlafaksyna i oba o przedluzonym uwalnianiu, ale jednak inaczej sie czulem, mialem inne uboki. W aptece mi pani mgr powiedziala, ze zamienniki lekow moga odbiegac 10% od oryginalu. Jak oni to wyliczyli, nie wiem, ale nawet te 10% to w przypadku leku dzialajacego na OUN moze byc duzo. A teraz Wellbutrin mi pomaga i nie chce tego zepsuc. Zobacze, moze sie przelamie.  

 

Ja żałuję, psychiatra nie uprzedził ze to jest pewne ryzyko, nie wiem czy odzyskam ten efekt na Wellbutrinie co był miesiąc temu. 

A na noc nic nie masz? jak spisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chrisstevens napisał:

 

Ja żałuję, psychiatra nie uprzedził ze to jest pewne ryzyko, nie wiem czy odzyskam ten efekt na Wellbutrinie co był miesiąc temu. 

A na noc nic nie masz? jak spisz?

Śpię dobrze, choć czasem wybudzam się wcześniej i nie mogę zasnąć. Ale bez mianseryny byłoby ciężko. Idealnie jest jak zarzuce do tego hydroksyzynę albo labofarma, wtedy łatwiej zasypiam i dłużej śpię. Dużo lepiej mi się spało na 150mg, nawet lepiej niż w ogóle bez Wellbutrinu.

Mówisz że czujesz się gorzej odkąd wszedłeś na dawkę 300 mg - a może ta dawka jest zbyt wysoka?

Bierzesz do tego jakieś SSRI? Bo bez to tego Wellbutrin może powodowac więcej stresu i ogólnie podenerwowanie. Wiem bo próbowałem odstawiac Efectin i na mniejszej dawce, albo w ogóle bez, czułem się dużo gorzej. Z tego co wiem, podbijanie jednego neuroprzekaźnika odbywa się kosztem innych (w przypadku Wellbutrinu serotonina na rzecz noradrenaliny i w małym stopniu dopaminy), stad SSRI pomaga zniwelować te różnice i poprawia nastrój. Ale ponoć sam Wellbutrin też potrafi działać, mówię tylko jak było w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romuś napisał:

Śpię dobrze, choć czasem wybudzam się wcześniej i nie mogę zasnąć. Ale bez mianseryny byłoby ciężko. Idealnie jest jak zarzuce do tego hydroksyzynę albo labofarma, wtedy łatwiej zasypiam i dłużej śpię. Dużo lepiej mi się spało na 150mg, nawet lepiej niż w ogóle bez Wellbutrinu.

Mówisz że czujesz się gorzej odkąd wszedłeś na dawkę 300 mg - a może ta dawka jest zbyt wysoka?

Bierzesz do tego jakieś SSRI? Bo bez to tego Wellbutrin może powodowac więcej stresu i ogólnie podenerwowanie. Wiem bo próbowałem odstawiac Efectin i na mniejszej dawce, albo w ogóle bez, czułem się dużo gorzej. Z tego co wiem, podbijanie jednego neuroprzekaźnika odbywa się kosztem innych (w przypadku Wellbutrinu serotonina na rzecz noradrenaliny i w małym stopniu dopaminy), stad SSRI pomaga zniwelować te różnice i poprawia nastrój. Ale ponoć sam Wellbutrin też potrafi działać, mówię tylko jak było w moim przypadku.

 

W tym roku się rozregulowałem :( zadne SSRI ani SNRI nie działa , masakryczny jest ten rok . i pierwszy raz mam tak ze lek działa i przestaje nagle działać po krótkim czasie. Nie wiem jak Wellbutrin nie zacznie działać , to pewnie trójpierścieniowe wejdą do gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chrisstevens napisał:

 

Ja żałuję, psychiatra nie uprzedził ze to jest pewne ryzyko, nie wiem czy odzyskam ten efekt na Wellbutrinie co był miesiąc temu. 

A na noc nic nie masz? jak spisz?

Kiedyś gdy czytałem nt. Wellbutrinu na zagranicznych forach, to rzeczywiscie wielu ludzi skarżyło się że po zmianie na postać generyczną że działa na nich inaczej, nie padła natomiast tam z tego co pamiętam nazwa Welbox, ale lek w rónych krajach może występować pod różnymi nazwami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, romuś napisał:

chrisstevens,  kupilem jedno opakowanie Wellboxa na probe, ale boje sie. Niby ta sama substancja, ale sposob wytwarzania leku nie jest ten sam - rozni producenci stosuja rozne wypelniacze, otoczka przedluzonego uwalniania moze byc slabsza/mocniejsza, no i wtedy dzialanie leku jest inne. Raz sprobowalem zamiast Efectinu wziac Venlectine, gdzie oba leki to jest ta sama Wenlafaksyna i oba o przedluzonym uwalnianiu, ale jednak inaczej sie czulem, mialem inne uboki. W aptece mi pani mgr powiedziala, ze zamienniki lekow moga odbiegac 10% od oryginalu. Jak oni to wyliczyli, nie wiem, ale nawet te 10% to w przypadku leku dzialajacego na OUN moze byc duzo. A teraz Wellbutrin mi pomaga i nie chce tego zepsuc. Zobacze, moze sie przelamie.  

W Polsce leki muszą mieć biorównoważność na poziomie od 80 do 120 %, także ta rozpiętość jest troszkę większa niż powiedziała Pani w aptece. nie zmienia to jednak faktu że większość ludzi gdy zmienia lek orygnialny na odpowiednik po wygaśnięciu patentu tego pierwszego nie odczuwa zmiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na początku doświadczyłeś czegoś co w przypadku bupropionu nazywa się honeymoon. W skrócie jest to wspaniały nastrój przez pierwsze dni czy tygodnie a później wszystko się stabilizuje i ludzie tęsknią za tym czymś co było na początku. Poczytaj na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chrisstevens napisał:

A może to dawka podniesiona z 150 na 300 mg zadziałala negatywnie? Jest to możliwe? Zmieniłem wellbutrin 150 mg na 300 mg Wellboxa i się popsuło 

 

Jest to jak najbardziej mozliwe. Mnie na 150mg na pewno lepiej sie myslalo i przez jakis czas nawet lepiej sie czulem (potem wrocil brak motywacji). W przypadku lekow przeciwdepresyjnych, wiecej nie zawsze znaczy lepiej. Moga objawiac sie tez skutki uboczne nieobecne przy mniejszej dawce.  Moznaby sprobowac (po konsultacji z lekarzem) zejsc na mniejsza dawke i zobaczyc jaki jest efekt. Tylko trzeba by bylo poczekac min. 3 tygodnie, bo Wellbutrin ma dlugi czas poltrwania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje rady, jest gorzej na dawce 300  mg , chce zejść na 150 mg ..zrobić dobę przerwy z uwagi na czas półtrwania ? Czy od razu 150 mg , psychiatra za dwa tygodnie , to jest ostatnią szansa tego leku.

Na wellbutrin 300 w sumie jestem już 5 tygodni, nie wierze ze się coś wydarzy pozytywnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×