Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, acherontia-styx napisał:

Ja biorę Wellbutrin + Paro i sobie chwalę to połączenie. 

jesli mozna spytac to jakie masz proporcje well do paro? ja bylem na 40mg paro i dodalem 150 well, ale weszly mi uboki za duze to zmniejszylem paro do 20mg i zostawilem well na 150mg, poki co ubokow nie ma i czekam co bedzie dalej, a jak u Cb?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Newpsych napisał:

jesli mozna spytac to jakie masz proporcje well do paro? ja bylem na 40mg paro i dodalem 150 well, ale weszly mi uboki za duze to zmniejszylem paro do 20mg i zostawilem well na 150mg, poki co ubokow nie ma i czekam co bedzie dalej, a jak u Cb?

 

było 40 paro + 300 well, a teraz paro jest 20, ale to dlatego, że zaczynamy z lekarzem odstawiać wszystkie leki stopniowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, miuciia napisał:

Nie wiem już co robić,na depresję trochę już pomógł,ale wizja opychania się niezbyt widziana:(

A nie bierzesz jakiegoś innego leku, który mógł spowodować wzrost apetytu? Wellbutrin raczej zmniejsza apetyt, tak jak napisała @Heledore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, acherontia-styx napisał:

A nie bierzesz jakiegoś innego leku, który mógł spowodować wzrost apetytu? Wellbutrin raczej zmniejsza apetyt, tak jak napisała @Heledore

Nie,Wellbutrin to mój pierwszy lek,no ja tez byłam zdziwiona,to nawet nie zwykły głód,ale taki głód jakby mi tydzień jesć nie dawali:(Nie weiem brać dalej,że minie czy przestać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, miuciia napisał:

Nie,Wellbutrin to mój pierwszy lek,no ja tez byłam zdziwiona,to nawet nie zwykły głód,ale taki głód jakby mi tydzień jesć nie dawali:(Nie weiem brać dalej,że minie czy przestać:(

Jak dla mnie jak bierzesz go dopiero tydzień to jeszcze za wcześnie na decyzje o odstawieniu, bo wzrost apetytu nie jest skutkiem ubocznym przez który trzeba by natychmiast odstawić lek. Dwa, że takie decyzje zawsze podejmuje się w porozumieniu z lekarzem.

A może być też tak jak mówi @seneri, że to skutek poprawy ogólnego samopoczucia a nie działanie leku. Zresztą przyczyny zwiększonego apetytu mogą być różne, niekoniecznie związane z przyjmowaniem Wellbutrinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, acherontia-styx napisał:

Jak dla mnie jak bierzesz go dopiero tydzień to jeszcze za wcześnie na decyzje o odstawieniu, bo wzrost apetytu nie jest skutkiem ubocznym przez który trzeba by natychmiast odstawić lek. Dwa, że takie decyzje zawsze podejmuje się w porozumieniu z lekarzem.

A może być też tak jak mówi @seneri, że to skutek poprawy ogólnego samopoczucia a nie działanie leku. Zresztą przyczyny zwiększonego apetytu mogą być różne, niekoniecznie związane z przyjmowaniem Wellbutrinu.

Pewnie za wcześnie,ale niestety nadmierny apetyt nasila moją depresję i stan psychiczny,bo choruję na depresję z nadmiernym jedzeniem i na wellbutrinie przez nadmierny apetyt mam jeszcze większe załamanie,także nie poprawa samopoczucia,bo przed lekiem akurat z apetytem nie miałam problemu.Nie widze na pewno na nim poprawy samopoczucia,owszem widzę,że wstaje z łóżka,ale bardzo nasilił lęki...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, miuciia napisał:

Pewnie za wcześnie,ale niestety nadmierny apetyt nasila moją depresję i stan psychiczny,bo choruję na depresję z nadmiernym jedzeniem i na wellbutrinie przez nadmierny apetyt mam jeszcze większe załamanie,także nie poprawa samopoczucia,bo przed lekiem akurat z apetytem nie miałam problemu.Nie widze na pewno na nim poprawy samopoczucia,owszem widzę,że wstaje z łóżka,ale bardzo nasilił lęki...:(

Raczej z tym apetytem to jest bardzo dziwne, bo nie spotkałam się jeszcze z nikim kto by mówił o zwiększonym apetycie na tym leku, a w ulotce jest wręcz o zmniejszonym apetycie. Nie jestem lekarzem, ale tak na chłopski rozum ja bym to zwaliła na objaw chorobowy, skoro mówisz, że przy depresji był zwiększony apetyt. A pierwsze dni były ok, dlatego, że organizm dostał coś nowego i trochę 'zgłupiał', bo przez tydzień tak na prawdę ten lek się jeszcze nawet nie rozkręcił.

Ja pierwsze 2-3 tyg na Wellbutrinie czułam się fatalnie, dopiero jak lekarka zadecydowała o zwiększeniu dawki to coś się zaczęło poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, acherontia-styx napisał:

Raczej z tym apetytem to jest bardzo dziwne, bo nie spotkałam się jeszcze z nikim kto by mówił o zwiększonym apetycie na tym leku, a w ulotce jest wręcz o zmniejszonym apetycie. Nie jestem lekarzem, ale tak na chłopski rozum ja bym to zwaliła na objaw chorobowy, skoro mówisz, że przy depresji był zwiększony apetyt. A pierwsze dni były ok, dlatego, że organizm dostał coś nowego i trochę 'zgłupiał', bo przez tydzień tak na prawdę ten lek się jeszcze nawet nie rozkręcił.

Ja pierwsze 2-3 tyg na Wellbutrinie czułam się fatalnie, dopiero jak lekarka zadecydowała o zwiększeniu dawki to coś się zaczęło poprawiać.

No czytałam,ale tez czytałam na różnych forach zagranicznych,że u części ludzie niestety wzmagał apetyt,nie wiem naprawdę od czego to zalezy.Miałam koncepcję,że może mono się nie sprawdzi,bo nasila lęk i hmm to powoduje apetyt?Ale nie wiem,znaczy żaden jeszcze dzień na Wellbutrinie nie był ok,ale zauważyłam na tym potencjał wyjścia z depresji,niestety chyba kosztem nerwicy.Ojej fatalnie tzn?Właśnie jak u Ciebie było ze snem?Bo ja biorę rano i jak rano byłam przymulona to wieczorem mnie telepało,że szok,zastanawiałam się czy nie przerzucić na wieczór,czy może się samo ureguluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miuciia napisał:

No czytałam,ale tez czytałam na różnych forach zagranicznych,że u części ludzie niestety wzmagał apetyt,nie wiem naprawdę od czego to zalezy.Miałam koncepcję,że może mono się nie sprawdzi,bo nasila lęk i hmm to powoduje apetyt?Ale nie wiem,znaczy żaden jeszcze dzień na Wellbutrinie nie był ok,ale zauważyłam na tym potencjał wyjścia z depresji,niestety chyba kosztem nerwicy.Ojej fatalnie tzn?Właśnie jak u Ciebie było ze snem?Bo ja biorę rano i jak rano byłam przymulona to wieczorem mnie telepało,że szok,zastanawiałam się czy nie przerzucić na wieczór,czy może się samo ureguluje

Wellbutrinu brania wieczorem nie polecam, bo może powodować bezsenność.

Fatalnie psychicznie się czułam, lęki i w ogóle, a ja byłam dodatkowo na lekach p/lękowych, co mi było po napędzie jak nastrój na podłodze. Fakt, ze wtedy miałam też ciężki czas w życiu prywatnym, bo dużo spraw się nałożyło. W efekcie skończyło się skierowaniem do szpitala wtedy, ale mnie zdyskwalifikowali na szczęście, bo poradziłam sobie bez szpitala.

Zrobisz jak uważasz, ale przed odstawieniem polecam konsultacje z lekarzem swoim najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 20:33, miuciia napisał:

No czytałam,ale tez czytałam na różnych forach zagranicznych,że u części ludzie niestety wzmagał apetyt,nie wiem naprawdę od czego to zalezy.Miałam koncepcję,że może mono się nie sprawdzi,bo nasila lęk i hmm to powoduje apetyt?Ale nie wiem,znaczy żaden jeszcze dzień na Wellbutrinie nie był ok,ale zauważyłam na tym potencjał wyjścia z depresji,niestety chyba kosztem nerwicy.Ojej fatalnie tzn?Właśnie jak u Ciebie było ze snem?Bo ja biorę rano i jak rano byłam przymulona to wieczorem mnie telepało,że szok,zastanawiałam się czy nie przerzucić na wieczór,czy może się samo ureguluje

U mnie podobnie jesli chodzi o apetyt. Wellbutrin w dawce 150mg biore 10-ty dzien i od pierwszego dnia mam niepohamowany glod, nawet nie na slodycze, a na bardziej "tresciwe" rzeczy. Wczesniej na Efectinie nie mialem az takiego apetytu, jedynie moze z Pregabalina mialem podobne doswiadczenia.

Mam z Wellbutrinem tez inny problem, tzn. w ciagu dnia, tak mniej wiecej od 14-15 nastepuje niesamowite zmeczenie, letarg wrecz i nie ustepuje az do wieczora. Zastanawiam sie, czy ja tak reaguje na ten lek i bede go musial odstawic (na dluzsza mete to by bylo nie do zniesienia obawiam sie), czy to taki skutek uboczny, ktory minie po paru tygodniach? Czy ktos z Was juz tak mial i wyszedl/nie wyszedl z tego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sertraline na wellbutrin myśląc że schudnę a tu nic z tego nawet bym powiedział ze po ćwiczeniach szybciej chudlem na sertrze. Mam do was pytanie co dodać do wellbutrina (wybiorę jeszcze jedno opakowanie) aby  był efekt przeciwlękowy?

Swrtralina działała dobrze przeciwlękowo. Ogólnie jestem zawiedziony wellbutrinem myslalem ze bedzie super napęd zmniejszy sie apetyt a tu okazuje sie mizerny do tego drogi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 21:35, romuś napisał:

U mnie podobnie jesli chodzi o apetyt. Wellbutrin w dawce 150mg biore 10-ty dzien i od pierwszego dnia mam niepohamowany glod, nawet nie na slodycze, a na bardziej "tresciwe" rzeczy. Wczesniej na Efectinie nie mialem az takiego apetytu, jedynie moze z Pregabalina mialem podobne doswiadczenia.

Mam z Wellbutrinem tez inny problem, tzn. w ciagu dnia, tak mniej wiecej od 14-15 nastepuje niesamowite zmeczenie, letarg wrecz i nie ustepuje az do wieczora. Zastanawiam sie, czy ja tak reaguje na ten lek i bede go musial odstawic (na dluzsza mete to by bylo nie do zniesienia obawiam sie), czy to taki skutek uboczny, ktory minie po paru tygodniach? Czy ktos z Was juz tak mial i wyszedl/nie wyszedl z tego? 

 

Miałem podobnie z tym zmeczeniem. Przez miesiąc brałem 150 rano o 7 a o 13-14 miałem oczy zasypane piaskiem. Trochę zmęczenie wymieszane z takim stanem przedgoraczkowym. Zaczalem się tak czuć w 2gim tyg. Oprócz tego lekkie szumy. Poza tym spoko. Mniejszy apetyt akurat na plus. Dostałem zwiększona dawkę (300), która biorę od 4 dni. Mocno się poprawiło pod względem zmeczenia. Zobaczymy dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmniejszenie apetytu wystąpiło dopiero przy dawce 300 mg podobnie jak efekt antynikotynowy, ale byłam zbyt pobudzona żeby brać taką dużą dawkę dłużej. Nie biorę już tego leku parę miesięcy, a pewne efekty zostały .Zastanawiam się czy on coś na trwałe zmienił u mnie w mózgu. praktycznie nie palę i niemal do zera zmniejszyła mi się choroba lokomocyjna a miałam silną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chomikowna napisał:

Hej 🙂 Zaczynam próby z Wellbutrinem i lekarka poleciła mi poszukać grup wymieniających się informacjami o tym gdzie aktualnie można ten lek najtaniej kupić. Czy ktoś zna takie grupy lub poleci jakąś sieć aptek?

 

Mysle, ze najtaniej bedzie w jakiejs sieciowce, np. Ziko (takie mamy w Krakowie). Ewentualnie mozna poszukac na https://ktomalek.pl/, ktore apteki maja, zadzwonic i zapytac o cene (na stronie sie nie wyswietla). Choc mysle, ze roznice nie bede raczej wielkie, pewnie cos kolo kilku zlotych na opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bierzecie Wellbutrin na noc, czy rano? 
psychiatra zalecił mi przyjęcie wellbutrin xr 150 na noc, z uwagi na to, że jest on o przedłużonym uwalnianiu i rzekomo w pierwszej fazie działa sedatywnie, a później aktywizująco. czy tak rzeczywiście jest? 
Wzialem go wczoraj, ale o 11:45, na początku kilka godzin senność, niewiele się zmieniło, żadnej aktywizacji, położyłem się spać ok. 1 i sen płytki, krótki, obudziłem się nie tyle co wyczerpany (wydaje mi się, ze mam mniejsza potrzebę snu), ale poddenerwowany, pod napięciem, zestresowany. 
Aha, oprócz tego biorę sertralinę w dawcę 100 mg. 
ogolnie zaburzenia depresyjne z przemijającym nasileniem, lekka forma lęku społecznego (nie czuje się w towarzystwie komfortowo), przejściowe problemy z pamięcią połączone z natrętnymi myślami (muszę przypominać sobie jakieś nieistotne detale z życia, a jak się nie udaje to jest frustracja). 
Czy wellbutrin Wam pomógł? Ja się obawiam, że ten lek nie jest dla mnie, tym bardziej że kiedyś już go przyjmowałem (10 dni) i miałem fatalne uboki, byłem poddenerwowany, nadwrażliwy na bodźce ze świata zewnętrznego, potrafiłem bez większego powodu wpadać w placz, histerie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×