Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Pawel.770 napisał:

Ricardop a jesli na niskich dqwkach abilify sie usmiecham glupio to czy 20 mg escitalopramu mozliwe ze to zniweluje bo chcialbym z lekarzem obnizyc z 15.mg na 12.5 mg ale boje sie tego usmiechania...? Czy esci moze zniwelowac to usmiechanie? 

Nie mam pojęcia, nie bralem nigdy abilify 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze lekarza duzo interesuje moje zdrowie..... Jak mu czegos nie zaproponuje to nic z tym nie zrobi... Mam wczesne dyskinezy i drgawki po abilify a lekarza to nic nie obchodzi bo juz wszystkie neuroleptyki wyprobowalem, musze sam myslec i powiedziec lekarzowi co wymyslilem bo lekarz ma gdzies moje zdrowie, tak juz wyglada to leczenie, szczegolnie moje... 

Oczywiscie nic nie robie na wlasna reke ale te dyskinezy juz wieczorami zaczynaja wkurzac i musze o tym powiedziec lekarzowi bo mnie juz szlak trafia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na oddziale dziennym...... 

Ile moga trwac tw wczesne dyskinezy i drgawki zeby minely po zmniejszeniu dawki leku???????????? Drzenia mam juz prawie 4 miechy a wczesne dyskinezy od 3 tygodni... Za dlugo czy nie??? 

 

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do osób odstawiajacych Wellbutrin. Brałem 300.mg ale nie czulem poprawy. W czwartek zdecydowałem się odstawić lek. Zrobiłem to natychmiast bez schorzenia z leku. Od paru dni czuję takie osłabienie i brak popedu że masakra. Dodam to iż nigdy nie miałem w depresji takich objawów. Czy to mogą być skutki nagłego odstawienia wellbutrinu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 21:59, chojrakowa napisał:

Wskoczyłam na 150, dzisiaj 6 dzień łykam, do tego rano lamitrin 25mg i wieczorem lamitrin 50mg.

Jestem cały czas wściekła. Drażni mnie wszystko, do łez. Czy ktoś tak miał? Komuś minęło? Ledwo żyję. 

miałam tak miesiąc na początku, potem parę miesięcy było dobrze ale później zorientowałam się że wróciło. w końcu nie biorę, trochę żałuję bo ten lek miał też bardzo pozytywne skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję bupropion 150 mg + duloksetyna 30 mg już 6 dni, na ten moment poprawy funkcji seksualnych brak (duloksetyna 60 mg bardzo mocno wpłynęła u mnie na nie), tylko w porównaniu z samą duloksetyną 60 mg jest więcej wybudzeń nocnych i sen jest chyba mniej stabilny, miał ktoś z tym problem i jak to rozwiązać? Zgodnie z ulotką dołączoną do leku to jest najpewniej tymczasowe, ale trochę uciążliwe uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam przejściowe problemy ze spaniem na bupropionie z duloksetyną xD Druga noc z gównianą jakością snu, a niedługo 4 tygodnie tej mieszanki XD A dysfunkcje seksualne są dalej. Może lekarz mi przepisze teraz trazodon, bo wspominał ostatnio o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heledore napisał:

To jest pytanie do lekarza psychiatry. Nikt z nas nie zna na nie odpowiedzi.

 

Przy bupropionie problemy ze spaniem są dość powszechne (patrz ulotka) ;)

chodzi mi o to czy ktos z was probowal ssri plus bupropion.... ja teraz takie dostalem polaczenie od lekarza, na paro juz dlugo wiec tylko bupropion dodany od tygodnia... lekarz nie bral to nie wie xd xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz raczej nie brał żadnego z tych leków, a ma obowiązek znać każdy z nich i wszystkie możliwe interakcje.

Z tego co pamiętam to SSRI + NDRI (bupropion) to jedno z zalecanych połączeń dr. Stahla. Też myślałem nad takim połączeniem jeżeli bupropion solo nie wypali, bo paro jednak posiadała trochę za małego boosta energetycznego.

Narazie mocne wkurwienie na wszystko, sen z przebudzeniami, ale wyraźnie skrócony, zdarzają się bóle głowy. Jak na mnie to są bardzo nietypowe skutki uboczne. Czuć, że działa na inne neuroprzekaźniki niż standardowe antydepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na paroksetynie juz ze dwa lata, nie wyobrazam sobie z niej zejsc, biore 40mg/dzien i jest ok, gdyby po takim czasie normalnosci nagle wszystkie paranoje powrocily to mogl bym tego nie udzwignac, problem z paro jest taki ze libido spadlo mi praktycznie do zera i dlatego probuje sie uaktywnic bupropionem, lekarz powiedzial ze lepiej bylo by zejsc z paro i zostac na samym bupropionie ale jesli sie boje to moge sprobowac... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2020 o 00:47, Newpsych napisał:

chodzi mi o to czy ktos z was probowal ssri plus bupropion.... ja teraz takie dostalem polaczenie od lekarza, na paro juz dlugo wiec tylko bupropion dodany od tygodnia... lekarz nie bral to nie wie xd xd 

Ja biorę Wellbutrin + Paro i sobie chwalę to połączenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyjmuje wellbutrin xr 150mg. Wyleczył mnie ze zmęczenia dodał napędu do życia  i wyregulował sen już normalnie zasypiam a wczesniej do 5 rano nie mogłem usnąć. 

Wczesniej bralem sertraline super działała anty-lękowo jednak tyłem, zatrzymywała mi się woda w organiźmie i nie dawała kopa do życia jak wellbutrin.  

Pytanie z czym połączyć wellbutrin aby doszło silne działanie antylękowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz musisz rozmawiac z lekarzem. 

Wg mnie jak nie masz napędu to bupropion Ci sie sprzyda, z drugiej strony amisulpiryd daje konkretny dopalacz ale bardziej taki emocjonalny natomiast wellbutrin dziala tez na noradrenaline. Ja bym nie ryzykowal brac well i ami razem bo mozesz byc za bardzo pobudzony, chyba ze masz konkretna depreche i nic Ci sie nie chce robic... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×