Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. 

Jak sobie poradzić z bezsennością po nim? 

Dawka 150 rano. 

Brać na noc benzo, z których chiałbym zejść? Coś konkretnego? Bo czuję po Zybanie fajny napęd, tylko jest problem ze snem w nocy; choć i bez Zybanu był i jest problem od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 18:25, Orzeszkowa napisał:

Jak u Was? Biorę dalej 150, ale razem z brintelixem i ich działanie częściowo się znosi. Na pewno od well mam napięte mięśnie i szczękościsk. Z plusów zmniejszony apetyt i brak chęci palenia.  

 

poważnie masz od tego ten szczękościsk? To jest gdzieś opisane? Lekarz mówił, że to od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dragon napisał:

Witam

Czy miał ktoś z was duszności podczas zażywania bupropionu i czy z czasem one mijają?

Co można brać nasennie przy bupropionie?

nigdy nie miałem nudności, a nasenne ie czy można, ale są wręcz są wskazane, bo często nie można po nim spać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu dostałem po nim krwawienia z odbytu, pewnie na skutek podwyższonego ciśnienia, gdzieś chyba zresztą były takie skutki uboczne opisane. Odstawiłem. No i była przy nim jeszcze większa bezsenność, niż zwykle.

Natomiast na plus była koncentracja, mogłem pisać długie teksty, z polotem, bez ucinania "bo już mi się nie chce". Że też nie ma idealnego leku.

Edytowane przez all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie miałem z czego zmniejszać, bo byłem na 150 mg. A to ciśnienie czułem po prostu. I cholernie żałuję, że tak się podziało, bo naprawdę mam powera do dziś, odstawiłem parę dni temu. Ale czuję, że max 2 -3 dni i to zejdzie ze mnie i będę znów lekko przymulony, senny taki. 

Czytam w necie, ale nie ma sensownego zamiennika dla Zybanu / Wellbutrinu. A typowe ssri itp mnie nie interesują, bo mulą na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

Też żałuję że odstawiłam wellbutrin :( uboki miał cudowne: zmniejszony apetyt i chudnięcie, łatwość wstawiania rano, brak ochoty na palenie, zwiększone libido. Bezsenność tylko okresowo. Niestety nie leczył depresji :(

to weź sobie z powrotem, ja również będę rozważał taką opcję pomimo obecnego odstawienia; być może moje skutki uboczne były związane z czymś innym. 

Tylko tym razem dodaj do tego jakiś antydepresant, jaki nie wiem, bo mnie każdy zamulał i miałem różne nieciekawe stany, ale może w połączeniu z Well byłoby akurat w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że miałem po nim problemy w wyraźnym widzeniem, nie że gdzieś na ulicy, ale konkretnie źrenice powiększone, problemy z czytaniem art na kompie, a to raczej było ewidentnie po nim. I raczej do tego nie chciałbym wrócić, bo co mi ze świeżości umysłu, skoro reszta się sypie. Gdyby to był tylko jakiś np płytszy sen, lekkie pocenie się, itp, to nie ma sprawy. Ale pogorszenie widzenia, to za duża strata jak dla mnie. Dodatkowo przerażają opisy możliwych powikłań okulistycznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all. napisał:

to weź sobie z powrotem, ja również będę rozważał taką opcję pomimo obecnego odstawienia; być może moje skutki uboczne były związane z czymś innym. 

Tylko tym razem dodaj do tego jakiś antydepresant, jaki nie wiem, bo mnie każdy zamulał i miałem różne nieciekawe stany, ale może w połączeniu z Well byłoby akurat w sam raz. 

niestety już to przetestowałam - z Brintellixem i w tym połączeniu Brintellix wygrał na wszystkich frontach, zarówno dobrych (nastrój) jak złych (senność, apetyt, brak libido). nie było sensu brać dwóch leków skoro efektów drugiego w ogóle nie czułam. ale zrobię jeszcze jeden test - dodam Well na 2-3tyg i poobserwuję czy jest różnica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tak jak ja po nim miał skoki ciśnienia? Ja jak pójdę na siłownie to jestem po nim nabuzowany dwukrotnie, ponadto słyszałem ze koles dostał tachykardii, ja tez wczoraj miałem tachykardie zatokowa, zobacze jak to będzie dalej, co sie będzie działo. 
zastanawiam sie czy są to pojedyncze przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 22:27, all. napisał:

Ja w końcu dostałem po nim krwawienia z odbytu, pewnie na skutek podwyższonego ciśnienia, gdzieś chyba zresztą były takie skutki uboczne opisane. Odstawiłem. No i była przy nim jeszcze większa bezsenność, niż zwykle.

Natomiast na plus była koncentracja, mogłem pisać długie teksty, z polotem, bez ucinania "bo już mi się nie chce". Że też nie ma idealnego leku.

 

 

Przecież można brać co dwa dni , skoro służy, a są skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

ja brałam Ketrel pół tabletki przez ok 2 tygodnie i potem sporadycznie jak rpzesadziłam z kawą. trzeba pamiętać żeby ograniczyć kofeinę przy wellbutrinie.

Ja piję dwie kawki do południa, to chyba nie powinno szkodzić? spać idę koło północy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ponad tydzień i dziś jest jakby gorsze samopoczucie. Tzn było super, aktywacja to wielu czynności, chęć wybiegania, spacerów, więc dla mnie to wielka nowość, bo ciągle byłem wcześniej przymulony, senny, ospały jakiś.

Zauważyłem, że byle co jest w stanie mnie mocno zdenerwować, w sytuacji stresowej strach ma jeszcze większe oczy i o ile przedtem byłem opanowany, to teraz byle czym mogę się zamartwiać. Nie wiem, czy to przez tą epidemię może też dodatkowo się nakręcam, bo wszędzie obostrzenia, itd. A było tak dobrze. Czy to działanie zybanu jest typowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×