Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za lekarz , który nie przepisuje połączeń , ja żadnych lekarzy nie słucham , jakbym słuchał lekarzy to na ciężką depresje , z potężnymi lękami i FS brałbym całymi latami Trittico CR 75 plus bromazepam 6 mg dziennie przez wiele lat , co by teraz ze mnie było po tylu latach brania BZD ? . No ale przecież trzeba słuchać lekarza. Zmieniłem lekarza i co ? Następny 5 mg Esci plus Nitrazepam 5 mg na noc. Wreszcie wziąlem sprawy w swoje ręcę , poodstawiełem BZD oczywiście stopniowo , biorę duże dawki SSRI i wreszcie czuję że żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Orzeszkowa napisał:

To dobrze czy źle? Niestety nic z tego nie rozumiem. Biorę wellbutrin, działa pozytywnie na napęd, ale.niestety słabo antydepresyjnie. Ostatnio mam znowu doły. Zastanawiam się czy dodanie ssri by pomogło, to popularne w USA ale mój lekarz nie przepisuje połączen i musiałabym szukać nowego. Jak sądzicie czy warto? Nie chcę wracać na same ssri i być znowu zamulona obojętna na wszystko.

Nie mogę Ci niczego polecić bo nie wiem na co chorujesz. "Jaki typ lęku? jakie nasilenie? co było pierwsze depresja czy lęk?" To są bardzo ważne pytania, a użytkownik z forum nie da Ci dobrej rady. Lekarz też bierze dużo informacji z wyglądu pacjenta(że jest przygnębiony itd)  To że ktoś choruje na depresję z wysokim lękiem to bardzo mało informacji, a każda jest ważna przy wyborze leku. A co do sertraliny+wellbutrin chodzi o to że dodajemy lek NDRI(zwiększa lęk) do SSRI(zmniejsza lęk i hamuje metabolit najważniejszy przy rozpadzie bupropionu, ale i tak ten lek działa na tą noradrenaline). Chodzi o to żeby była energia, nastrój, ale żeby nie było nasilenia lęku. Inaczej nie umiem wytłumaczyć sorry !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rzadko miewam lęki, choruję raczej na klasyczną depresję (choć zdarzały mi się epizody lękowe/paniki, w tym raz wywołane przez leki). wellbutrin nie powoduje u mnie lęku. tylko słabo działa antydepresyjnie, co jakiś czas mam nawroty smutku, płaczę 2 dni, co na ssri mi się nie zdarzało. ale też cenię sobie fakt, że na well moje emocje nie są zabetonowane. tylko nie wiem, czy ten smutek jest uzasadniony, czy nie. czy martwię się czymś, bo mam depresję, czy mam depresję bo mam problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo chociaż nosić ze sobą zawsze pudełko. Tak to policjanci będą mogli wiedzieć dlaczego taki test wyszedł. Ale też jak nie będziesz się zachowywał jak naćpany to nie wezmą Cię na testy. Muszą mieć powód. Nie można sobie ot tak ludzi brać na testy i sprawdzać wyrywkowo. Tak naprawdę wyrywkowe badania np alkomatem to też nadużycie władzy, bo powinno być uzasadnione podejrzenie.

A chyba nie zachowujesz się po tym jak po fecie co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 16:18, raczek16 napisał:

Jestem kierowcą, biorę Wellbutrin 150 mg. Ten lek może wykazać pozytywny wynik w teście na narkotyki na obecność metamfetaminy. 

Skąd takie info???

@audreyhorne to w podpisie wszystko bierzesz aktualnie? Mi wellbutrin dobrze robi na napęd ale biorę tylko to, czasem ketrel na sen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orzeszkowa napisał:

Skąd takie info???

@audreyhorne to w podpisie wszystko bierzesz aktualnie? Mi wellbutrin dobrze robi na napęd ale biorę tylko to, czasem ketrel na sen. 

 

Tak, wszystko aktualne. 

 

Dziś po pierwszej dawce fajne odczucia. 

Dużo energii i dobry nastrój. Ochota na robienie czegoś. Pozytywne nastawienie. 

Z minusów ciągłe pragnienie. 

No i bezsenność. 

Wzięłam zolpidem, bo inaczej chyba nie usnę. 

 

@picziklaki co tutaj płeć ma do rzeczy??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Cappuccino napisał:

Plec nie ma nic do rzeczy, no chyba ze chodzi o seksizm. LPD/LPP to nie alkohol etylowy, roznice w metabolizmie u obu plci sa nieistotne klinicznie.

Myślałem ,że mniejsza waga ciała zazwyczaj u kobiety wiąże się z silniejszym działaniem dużych dawek leków niż u mężczyzny. To nie był seksizm ale niektórzy szukają dziury w całym mogłem się po prostu pomylić. Ekspertem nie jestem i cały czas się uczę hobbystycznie na temat psychiatrii.

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale moim zdaniem to i tak nie usprawiedliwia ceny. Skuteczny LPD + kompletna terapie antynikotynowa tabexem/desmoxanem mozna dostac za 1/3 - 1/2 powyzszej ceny. Nie pamietam jak jest z patentem bupropionu ale jesli wygasl to wymowny jest fakt,ze inne firmy nie sa zainteresowane produkcja generykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, picziklaki napisał:

Nie jest skuteczny w tym zaburzeniu, a wręcz szkodliwy i żaden trzeźwy lekarz nie przepisał by go na nerwice natręctw. 

A aj rozmawialem z lekarzem o nim i nie mowil nic zeby szkodzil na nerwice natrectw, chociaz on do tej pory myslal ze mam shizofrenie bo moja diagnoza jest troche skomplimowana tzn. co innego mam w papierach a co innego faktycznie. 

To co innego na zaburzenia erekcji poza trazdonem i wellbutrinem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×