Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie alkoholu:

http://depression.about.com/b/2004/08/31/quick-tip-wellbutrin-and-alcohol-dont-mix.htm

 

Występuje krach po początkowej poprawie. Pózniej trzeba poczekać min. kilka tygodni, żeby ocenić działanie leku.

 

http://www.depressionforums.org/forums/topic/21489-worsening-of-depression-upon-starting-wellbutrin/

No i chyba powoli wszystko staje się jasne dla mnie. Dzięki za te linki. Czytając początkowe komentarze ludzi już widzę, że mam podobnie i najprawdopodobniej to alko spowodowało obecny stan. Ciekawe ile faktycznie teraz będę musiała czekać na poprawę..

 

-- 31 gru 2013, 13:33 --

 

nie wiem co jest tego przyczyną, ale ten lek ma niestabilne działanie i to wyraźnie widać

 

-- 31 gru 2013, 13:23 --

 

shimikaa,

ja nie miałem po tym leku z poczatku jakichs stanow lękowych tylko właśnie osłabienie, potem to sie skonczylo napadami lękowymi, u mnie osłabienie wiązało się ze stanami lękowymi, bo jak wtedy brałem Xanax osłabienie przechodziło, tak samo jak teraz biorę Parogen do Wellbutrinu to osłabienie po nim dzięki Parogenowi tez przechodzi,nie wiem czy u Ciebie mozna powiazac tez brak energii ze zwiększonymi stanami lękowymi które moze on powodować, jest to dosc nietypowy objaw zeby stany lękowe objawiały się osłabieniem, no ale u mnie tak to było, złosć tez się pojawiała, chyba wynik dzialania na noradrenaline

 

-- 31 gru 2013, 13:30 --

 

Moje spostrzeżenia po 4 m-cach:

Benzodiazepiny i alkohol (nawet male ilosci) bardzo źle komponują się z Wellbutrinem.

a u mnie dołączenie benzodiazepin było jedyną opcją, która polepszała moje samopoczucie wtedy, przez to wpadłem w uzależnienie, bo nie potrafiłem funkcjonować na Wellbutrinie bez benzo, a jak je łyknąłem to odżywałem nagle

Xanax to fajniutkia tabletka, tylko właśnie najgorzej się od niej uzależnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złość i rozdraznienie obserwowałem w pierwszych tygodniach i po zwiększeniu dawki.

Biorąc dodatkowo benzodiazepiny odczuwałem senność i zmęczenie w ciągu dnia pomimo długiego snu oraz zwiększoną nerwowość, irytację i złość (wybuchy gniewu), nadwrazliwosc na dźwięki.

Już ponad 2 tygodnie nie biorę benzo, śpię krócej, pomimo tego nie odczuwam zmęczenia i senności.

Ustąpiły złość, nerwowość, irytacja i wybuchy gniewu, nadwrazliwość na hałas.

W trakcie odstawiania benzo i po piłem alkohol, co jak się okazało powodowało fatalne samopoczucie. Kilka dni temu odstawiłem alkohol (były to niewielkie dawki ale regularne).

W koncu widzę poprawę nastroju. Zdam relację, czy poprawa się utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłam, że na wellbutrinie fatalnie się czuję po benzo, odstawiłam całkowicie, bo nie było warto tym bardziej, że well dobrze na mnie działa. Teraz myślałam, że mam pogorszenie w związku ze świętami, ale to może być kwestia alkoholu. A więc mam noworoczne postanowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłem 2 - 3 piwa codziennie od kilku tygodni. Z czasem miałem drżenia i potliwość dłoni, które nie ustępowały nawet po wypiciu piwa. Próbowałem w ten sposób złagodzić odstawienie benzo. Czułem się psychicznie źle przez cały ten okres. Dzisiaj minęły 4 dni od odstawienia alko. Ustąpił ból głowy, potliwość, drżączka i samopoczucie mam można powiedzieć normalne :) Jestem wymęczony ostatnimi tygodniami ale z uczuciem wielkiej ulgi.

 

-- 31 gru 2013, 15:59 --

 

W okresie zdrowia piłem podobnie, nie miało to jednak żadnych przykrych następstw psychicznych ani fizycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miales szczescie ze tak łagodnie poszło, odstawianie benzo przy Wellbutrinie to niezły hardcore

 

-- 01 sty 2014, 00:53 --

 

dzialanie tego leku jest bardzo dziwne, wydobywa on różne wspomnienia i uczucia, o których dawno się nie myślało, mam wrażenie jakby cofał mnie do okresu sprzed tego wszystkiego, sprzed choroby, takie wyrywkowe sytuacje i emocje, które miały miejsce bardzo dawno temu

 

-- 01 sty 2014, 01:00 --

 

ciężko to opisać, tak jakby wydobywał z głębi to jakim się było na początku, bo i depresja i leki potrafią zaburzyć postrzeganie wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miales szczescie ze tak łagodnie poszło, odstawianie benzo przy Wellbutrinie to niezły hardcore

 

-- 01 sty 2014, 00:53 --

 

dzialanie tego leku jest bardzo dziwne, wydobywa on różne wspomnienia i uczucia, o których dawno się nie myślało, mam wrażenie jakby cofał mnie do okresu sprzed tego wszystkiego, sprzed choroby, takie wyrywkowe sytuacje i emocje, które miały miejsce bardzo dawno temu

 

-- 01 sty 2014, 01:00 --

 

ciężko to opisać, tak jakby wydobywał z głębi to jakim się było na początku, bo i depresja i leki potrafią zaburzyć postrzeganie wszystkiego

Mogę się w pełni podpisać pod tymi słowami. Biorąc SSRI i SNRI miałam trochę wrażenie, że wszystko toczy się obok mnie. Teraz silnie odczuwam każde emocje i bardzo łatwo się wzruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecałe 200 zł za 300mg

niecałe 100 za 150mg

shimikaa, jeśli dawka 150mg okaże się nieskuteczna, spróbuj 300mg przed włączeniem innych leków. Podczas pierwszego leczenia Wellbutrinem brałem 150mg przez miesiąc bez poprawy. Po zwiększeniu dawki do 300mg depresja ustąpiła całkowicie w ciągu kilkunastu dni.

 

Poprawa po całkowitym odstawieniu alkoholu nadal się utrzymuje. Tak dobrych dni jak ostatnie nie miałem od 9 miesięcy.

I tu zagadka: czy to zasługa Wellbutrinu, czy ustępujący w naturalny sposób epizodu depresji po tak długim czasie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile płacicie u siebie w aptekach za Wellbutrin?

Ja płacę ok. 86 zł. Mieszkam w Lublinie i w takiej cenie można ten lek kupić w aptece na ul. Narutowicza 83. Pytałam dla porównania w aptece osiedlowej i pani powiedziała cenę 111 zł, więc jest różnica:)

A co to za apteka co ma za 86, jakas sieciowka?ja placilem 120 za 150mg i widze ze przeplacilem sporo

 

-- 02 sty 2014, 12:57 --

 

ile płacicie u siebie w aptekach za Wellbutrin?

Ja płacę ok. 86 zł. Mieszkam w Lublinie i w takiej cenie można ten lek kupić w aptece na ul. Narutowicza 83. Pytałam dla porównania w aptece osiedlowej i pani powiedziała cenę 111 zł, więc jest różnica:)

A co to za apteka co ma za 86, jakas sieciowka?ja placilem 120 za 150mg i widze ze przeplacilem sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile płacicie u siebie w aptekach za Wellbutrin?

Ja płacę ok. 86 zł. Mieszkam w Lublinie i w takiej cenie można ten lek kupić w aptece na ul. Narutowicza 83. Pytałam dla porównania w aptece osiedlowej i pani powiedziała cenę 111 zł, więc jest różnica:)

A co to za apteka co ma za 86, jakas sieciowka?ja placilem 120 za 150mg i widze ze przeplacilem sporo

 

-- 02 sty 2014, 12:57 --

 

ile płacicie u siebie w aptekach za Wellbutrin?

Ja płacę ok. 86 zł. Mieszkam w Lublinie i w takiej cenie można ten lek kupić w aptece na ul. Narutowicza 83. Pytałam dla porównania w aptece osiedlowej i pani powiedziała cenę 111 zł, więc jest różnica:)

A co to za apteka co ma za 86, jakas sieciowka?ja placilem 120 za 150mg i widze ze przeplacilem sporo

To już od lat najtańsza apteka w Lublinie. Nie wiem, czy sieciówka - chyba nie.

 

-- 02 sty 2014, 14:13 --

 

niecałe 200 zł za 300mg

niecałe 100 za 150mg

shimikaa, jeśli dawka 150mg okaże się nieskuteczna, spróbuj 300mg przed włączeniem innych leków. Podczas pierwszego leczenia Wellbutrinem brałem 150mg przez miesiąc bez poprawy. Po zwiększeniu dawki do 300mg depresja ustąpiła całkowicie w ciągu kilkunastu dni.

 

Poprawa po całkowitym odstawieniu alkoholu nadal się utrzymuje. Tak dobrych dni jak ostatnie nie miałem od 9 miesięcy.

I tu zagadka: czy to zasługa Wellbutrinu, czy ustępujący w naturalny sposób epizodu depresji po tak długim czasie?

Marwil 8 stycznia minie miesiąc, jak będę brała 150 mg. Lekarka powiedziała, że jeśli uznam działanie za niewystarczające, mogę sobie sama po miesiącu zwiększyć do 300. Wydaje mi się, że to alko właśnie obniża jego działanie. W sylwka wypiłam 3 kieliszki wina i wczoraj znowu siedziałam zamulona cały dzień. Teraz nie zamierzam już nic pić. Jeśli źle się będę czuła, to chyba zwiększe do 300, choć to nieco kosztowne będzie, ale trudno. No i gratuluję Tobie dobrego samopoczucia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adhab, Od razu na głębokie wody 300mg? Zaczyna się zazwyczaj od 150mg. Schodziłeś z innych leków, czy bierzesz Well na czysto? Ja schodząc z esci i mirty zacząłem brać Well i miałem mocne zawirowania na początku.

Pierwsze tygodnie tak czy siak mogą dać trochę w skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shimikaa,

Alkohol to jedna sprawa i jak gdyby poboczna. Jednym szkodzi, innym nie.

Mi akurat psuł leczenie.

Najważniejszy jest czas brania i dawka.

Poczekaj te kilka dni na 150mg i jeśli nic się nie poprawi spróbuj 300mg

Na początku brania większej dawki możesz mieć nasilone uboki ale powinny z czasem ustąpić.

Nie wiem ile czasu będziesz musiała czekać na poprawę. U mnie zajęło to 4 m-ce tylko, że straciłem mnóstwo czasu na kombinowanie z dawką 450, schodzeniem z benzo i z alkoholem.

Po 50 dniach na dawce 300mg byłem prawie wolny od benzo i nie piłem alkoholu. Już wtedy zaczynałem odczuwać poprawę ale przekombinowałem jak powyżej. Potwierdzałoby to założenia, ze poprawę odczuwa się po 6-8 tygodniach. Także cierpliwości.

Zaczekam jeszcze kilka dni i jeśli nie będzie zwały, Wellbutrin dostanie kolejnego plusa w ankiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×