Skocz do zawartości
Nerwica.com

Inny


Smutny20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno dodałem tutaj post nt. Niskiej samooceny i zniszczonej przeszłości.

Witam mam 16 lat i zacząłem ostatnio szkołę w drugim technikum bo w pierwszym po pierwszym dniu zdążyłem zniszczyć sobie wizerunek, teraz jest nawet dobrze ale zauważyłem coś w swoim zachowaniu tzn. Nie potrafię rozmawiać, każda osoba która zada mi jakieś długie pytanie to jej nie rozumiem, ma to po części też związek z problemem z uszami o którym czytałem w internecie, a mianowicie nie rozumiem słów osoby o niskim tonie głosu i ta osoba musi nieskończoność powtarzać, aż zgadnę o co jej chodzi. 

Do tego jeśli wiem co dana osoba powiedziała to nie wiem co mam odpowiedzieć przykładowo ktoś zauważył, że gram w szachy i powiedział, że jak chce to mogę zapisać się na jakieś kursy(ta osoba też gra w szachy.) No i nie wiem jak odpowiedzieć jedyne to mhm, ok, fajnie. 

 

Nie chcę już nawet wspominać o ripostach, kolega z klasy powie, że ruchałem twojego ojca czy coś w tym stylu to ja zazwyczaj nic nie odpowiadam i jedynie się na niego patrzę, a jak odpowiem to coś całkowicie bez sensu. I ma ze mnie tzw. Bekę. 

 

Dopowiem jeszcze, że w pierwszej gimnazjum na pierwszych lekcjach z nowymi znajomymi byłem bardzo energiczny, a zarazem dziwny i żenujący. Ale chociaż potrafiłem odpowiedzieć jakimś żartem.

 

Dopiero ostatnio zauważyłem, że jestem jakiś inny i nie potrafię odpowiadać. Tak jakbym wszystko robił bardziej świadomie. 

Teraz to nawet uważam gdzie stawiam kroki.

 

Czytałem w internecie o podobnych przypadkach i w wielu z nich powodem był zespół Aspelgera, ja akurat go nie posiadam bo większość objawów się wyklucza np. Nie posiadam jednego hobby, jestem spokojny i rzadko agresywny (w publicznym miejscu nigdy), nie mam problemu z kontaktami fizycznymi, bardzo łatwo rozróżniam emocje, często korzystam z ironii.

 

Myślałem, żeby pójść do psychologa bo miewam też często stany depresyjne ale trochę się wstydzę mówić o tym rodzinie.

 

Do tego przez kilka lat byłem dręczony w szkole 

 

Macie jakieś pomysły? Czy to samo przekonanie, że jestem słaby czy objawy jakiejś choroby

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie powinieneś iść do psychologa. I nie wstydź się powiedzieć o tym rodzinie. To nic takiego ja też do psychologa chodziłam jak wiele innych ludzi. Jeżeli masz u siebie w szkole psychologa szkolnego to może zacznij od tego, żeby w ogóle zobaczyć jak to jest. Bo wtedy mógłbyś sam do niego pójść bez ingerencji rodziców jeśli tak byłoby Ci latwiej. Trzymam kciuki że poradzisz sobie z tym wszystkim 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witaj u nas 🙂 Słuchaj, jak najbardziej idź pogadać do psychologa, nie potrzebujesz żadnej diagnozy póki co, zeby się nauczyc, jak sobie radzić w kontaktach spolecznych. Osoby z ZA nie zawsze są takie, jak to opisałeś a czasami zdarza sie, że właśnie nie potrafią szybko odpowiedzieć i nie do końca się odnajdują wśród innych. Agresja wynika często z nadwrażliwości zmysłowej, takie osoby np. dotyk boli, więc nie chcą być dotykane, reagują złością.

Ale zdarza się i niewrażliwość zmysłowa, kiedy komuś brakuje bodźców słuchowych, dotykowych i wtedy ich potrzebuje i szuka. A może być i mieszanka, niewrażliwość i nadwrażliwość różnych zmysłów razem.

Ale czy to Ciebie dotyczy? Nikt z nas tego nie powie. Na pewno warto, żebyś popróbował z wizytami, żebys jakoś sobie pomógl. Fajnie, ze tu piszesz. 

 

A co do kwestii słuchu - idź może też do laryngologa? Wiesz, to może być na tle nerwicowym, wiele rzeczy nas dotyka przy depresji czy lękach, ale może tak po prostu, zwyczajnie, masz trudności z przetwarzaniem dźwięków? Tylko starałeś się to może bagatelizować? To też warto sprawdzić. Powodzenia z wszystkim, jakbyś potrzebował pomocy, jak co ogarnac, daj znac 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×