Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czesć


Noface

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nazywam się Paweł i jestem w wieku 25 lat.

Od dzieciństwa nie było przy mnie nikogo, ale przeżyłem. Mam za sobą 2 terapie, jedną grupową, drugą indywidualną. Nerwica lękowa + depresja. Ciężko nad sobą pracowałem gdzieś od technikum. Interesuję się programowaniem, jestem też dosyć aktywny fizycznie, biegam, skaczę, czasami i tańczę. Raczej nie miewam czasu wolnego, bo organizuję się tak, żeby go nie mieć, ciągle coś robię, jeśli nie wyjeżdżam to biegam, jak nie biegam to się szwendam, albo robię coś innego. Teraz planuję łyżwy. Jakoś kulam swoją kulkę z gówna dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 20:50, Psychoanalepsja_SS napisał:

Hej!

 

I jak Ci idzie? Czy czujesz, że dzięki terapii intensywność Twoich objawów się zmniejszyła?

 

Terapia pomogła tylko trochę, tak naprawdę 90% mojej zmiany to był wkład własny. Wcześniej bałem się ludzi, byłem nieśmiały, wiecznie nerwowy. Od technikum niejako na siłę zacząłem wychodzić do ludzi, zagadywać mimo swoich obaw, wchodzić w grupy ludzi i starać się złapać wątek, aż w końcu przestało mi to sprawiać problemy, a nawet więcej stało się to trochę moim przyzwyczajeniem. Jest kilka rzeczy, z którymi wciąż się mierzę, jedne większe, drugie mniej, jednak indywidualna praca nad sobą w moim przypadku zdziałała więcej niż jakikolwiek psychoterapeuta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×