Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem w rodzinie


magda321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem dotyczy mojej babci. W skrócie jej pierwszy mąż był alkoholikiem, po latach rozstania poznała kogoś, kto wydawał się być dobrym. Ale po pewnym czasie wyszło, że też jest alkoholikiem. Sprawa wygląda tak, że moja babcia z nim mieszka, ale dom prawnie jest jej. Człowiek ten był kiedyś na terapii, było dobrze, ale teraz ponownie wrócił do alkoholizmu. Jest to człowiek, który przeszedł gruźlice i raka, ma słabe zdrowie ale się trzyma. Problem jest taki, że tego nie docenia, nie docenia mojej babci, która przez  lata się z nim męczy i nie potrafiła podjąć decyzji, żeby się wyprowadził. Myślę, że na pewno ma to związek z litością, myśle też, że babcia myśli o tym, że to jej problem, że to jej krzyż i musi ponieść konsekwencje swoich działan i oczywiście, co ludzie powiedzą. Pytanie brzmi, co zrobić, jak takiego człowieka się pozbyć z domu? Mógłby być sąd, pewnie ale to się będzie długo trwać. A ten człowiek nie ma w sobie godności, ani szacunku do mojej babci, żeby sam się wyprowadził. On jest pasożytem, ma dom, ma pieniądze. Więc z własnej woli wątpię, żeby się wyniósł. A zycie pod jednym dachem z osobą, z którą nic się już  nie ma wspólnego, jest okropne. Moja babcia zasługuje po tych wszystkich latach spokoju. Z całego serca proszę o pomoc, jestem jej wnuczką i moim obowiązkiem jest jej pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa nadaje się raczej na forum radcy prawnego. 😉

Wydaje mi się, że jeżeli babcia chciałaby się pozbyć tego czlowieka, to po prostu by to zrobiła. Nic wbrew jej woli nie zdziałasz.

W każdym mieście istnieją instytucje gdzie przyjmie Was odpłatnie radca prawny. Z reguły znajdują się w urzędach miasta w określonych dniach i godzinach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×