Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kultura bulimiczna


Kalebx3 Gorliwy

Rekomendowane odpowiedzi

" Nasza kultura jest kulturą bulimiczną . Wszechobecne reklamy , krzyczą JEDZ , niejako wpychają Ci do buzi pokarm , bez wzgledu na czy jesteś głodny , czy masz pełny kałdun .

 Jedz , bo  zachorujesz , jedz  , bo będziesz się żle czuł , JEDZ ,,, ale WYGLĄDAJ TAK , JAKBYŚ NIC NIE JADŁ !!!

 jEDZ I PŁAĆ ,,, ZOSTAŃ KONSUMENTEM , W KULTURZE BULIMICZNEJ !"

 ---za W . Eichlenbergiem /

 tak to widzę osobiście , ktoś , coś w temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jedzenie się tak reklamuje, generalnie żyjemy w świecie konsumpcyjnej. Wszystko się wpycha.

Ale są też reklamy jedzenia ekologicznego, czy fit. Jakiś jogurt, sałatka.

No i są babcie, one to potrafią wcisnąć kotlecika, schabowego, rosołek, jak się wpadnie w niedzielę. 🙂

A babcie to za PRL. Chociaż już wtedy się mówiło, że cukier krzepi.

 

Ostatnio polubiłem jeść i jest to świetna sprawa. Jutro idę na zakupy i nie omieszkam wypełnić lodówki smakołykami.

 

Dałoby się jeść papkę jak w filmie Matrix. A w każdym mieście pełno spożywczaków. U mnie w mieście same spożywczaki. Trzy apteki, ale już żadnej księgarni, nawet papierniczy zamknęli.

Gdzieś też czytałem, że Polacy większość budżetu domowego wydają na jedzenie i rachunki. Piractwo kwitnie, kultura w kiepskim stanie, ale lodówka zawsze musi być pełna. Czyli trochę rację masz. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle mam nadzieję, że producenci niezdrowego żarcia, lobbujący za dotacjami, torpedując badania pokazujące, jak szkodliwe są ich produkty i opłacający własnych pseudo-naukowców, żeby udowadniali, ze olej palmowy jednak nie szkodzi a badania pokazujące, że miliony różnych E dodane do produktu złe wpływają na zdrowie „nie przedstawiają wystarczającego związku przyczynowo-skutkowego” kiedyś będą płacić ludziom ogromne odszkodowania tak jak firmy tytoniowe robią to teraz. 
A dopóki trucie ludzi jest całkowicie legalne, trzeba zachować zdrowy rozsądek. Starać się jeść nieprzetworzone produkty i najlepiej takie, które „pamiętają skąd pochodzą”. 
Tak na marginesie zostało udowodnione, ze dieta ma ogromny wpływ na leczenie depresji, a w szczególności zdrowa flora jelitowa, odpowiednia podaż kwasów tłuszczowych omega 3, oraz poziom witamin z grupy B i magnezu. Plus witamina D, którą najlepiej sobie dostarczać poprzez ruch na świeżym powietrzu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Panem Przewodniczącym w całej rozciągłości, aczkolwiek tak jak mówi naftan_limes - to samo dotyczy innych dziedzin i aspektów życia. Jesteśmy nastawieni na nieustanną konsumpcję, do porzygu za przeproszeniem. Równie dobrze ten temat mógłby się zwać Kultura lekomańska. Jesteśmy liderem w Europie w spożyciu paramedykamentów na przeziębienie, leków przeciwbólowych OTC, jesteśmy bombardowani reklamami setek medykamentów, na wszystko- począwszy od sraczki,  obstrukcji, upławów przez złą pogodę. Kupujemy setki suplementów diety o wątpliwej jakości i skuteczności. Wykształcane są w nas postawy pt. można zjeść smażone jajka z podwójnym boczkiem mając podwyższony cholesterol (tak, wiem... jajka nie są aż tak szkodliwe pod tym względem), a potem wystarczy łyknąć tabletkę obniżającą rzekomo cholesterol i wszystko gra, można tyrać przez 12h przy wywózce drewna, a potem wystarczy na obolały kręgosłup przykleić plaster, można się nażreć jak świnia, a potem wystarczy kapsułka poprawiająca trawienie itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 22:17, Lord Cappuccino napisał:

Jesteśmy liderem w Europie w spożyciu paramedykamentów na przeziębienie, leków przeciwbólowych OTC, jesteśmy bombardowani reklamami setek medykamentów, na wszystko- począwszy od sraczki,  obstrukcji, upławów przez złą pogodę. Kupujemy setki suplementów diety o wątpliwej jakości i skuteczności.

 

 - ja to już nawet BOGU obiecałem ,że do końca 2019 roku nie kupie żadnej  supli .

 Wiedziałem ,że Szatan - bóg konsumentów podejdzie mnie czymś specjalnym ,,, 

 i tak też się stało ,,, wystarczyło ,że pojechałem do większego Kołchozu , gdzie na każdej ulicy po 2 apteki co najmniej ,,, a żem lekoman z krwi i kości ,,,

 w pitę,,, tylko wszedłem po leki dla schorowanej babci ,,, patrzę ,,,cena , jak za darmo i podwójne opakowanie ,,, od razu 5 paczek , nie lepiej 10 , albo 15  ,,, tak 15 . Jezu WYbacz !!!

 Apteczny post do końca stycznia , tylko pozwól mi ten jeszcze jeden raz ,,, taaaaka okazja!!!

 Tylko ,żeby Żona się nie dowiedziała ,,,bo już szafy sie nie domykają , a jak jeszcze zobaczy ,że następne pudełko , Pudło , nie pudełko ,,,

 Tym  razem padlo  na :

https://www.cefarm24.pl/rodzina-zdrowia-greenfit-x-60-tabl.html

 2 paczki , czyli 120 tabletek za 4,99zł ,( zanaczam ,że nie dla odchudzania kupiłem ów suple , tylko ze względu na skład <zajefajny )

 pokuszenie podziałało ,

ów

 towar przemyciłem do domu , czujnik żony nie zadziałał , hahahaa.

 A babci ,w dupę jeża powiedziałem ,że następnym razem niech sobie sama zapie---ala po paracetamol , bo ja nawet nie będę wchodził do apteki do końca stycznia  i ,że tym razem to Ona mi kupi Paroksetyne ,

 - co kupić, paracetalom ? ,

tak,,, sraaamol !

 Sramoool Fit !

  

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 13:38, Kalebx3 Gorliwy napisał:

" Nasza kultura jest kulturą bulimiczną . Wszechobecne reklamy , krzyczą JEDZ , niejako wpychają Ci do buzi pokarm , bez wzgledu na czy jesteś głodny , czy masz pełny kałdun .

 Jedz , bo  zachorujesz , jedz  , bo będziesz się żle czuł , JEDZ ,,, ale WYGLĄDAJ TAK , JAKBYŚ NIC NIE JADŁ !!!

 jEDZ I PŁAĆ ,,, ZOSTAŃ KONSUMENTEM , W KULTURZE BULIMICZNEJ !"

 ---za W . Eichlenbergiem /

 tak to widzę osobiście , ktoś , coś w temacie ?

I to jaki pokarm nam wpychają. Najgorszy, trujący syf. Ze świecą szukać normalnego jedzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalebx3 Gorliwy you made my day :D
 

Ja doslownie nie moge jak maz oglada polska telewizje. Najpierw leci reklama czegos na biegunke, potem sa zapracia i hemoroidy, potem obowiazkowo infekcje intymne a na koniec cos na watrobe i na nerwy.No i teraz w sezonie kaszel i grypa. Jednak czesto jak sama pojde do apteki, to sie na cos skusze, bo okazuje sie, ze ja nawet nie wiedzialam, ze mam jakis problem, ale producent leku juz to wie. Nie dosc, ze juz to wie za mnie, ale nawet ma rozwiazanie! I czesto wyjde z jakas bzdura, o ktorej istnieniu nawet wczesniej nie mialam pojecia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Pamiętam słowa babci ,dziecko grube to zdrowe.Alno jedz kotlety, bo murzynki w Afryce głodne🍕

Nie mówi się grube tylko że dobrze wygląda choć znaczy to to samo. O ile jeszcze starszemu pokoleniu co pamiętało jeszcze czasy wojny lub biednego powojnia można to wybaczyć, bo wtedy bycie tłustym czy po prostu nie szczupłym, niechudym było oznaką zdrowia i dobrobytu, to takie słowa padające  czasem z ust 40-50 latków wydają się dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carlosbueno napisał:

Nie mówi się grube tylko że dobrze wygląda choć znaczy to to samo. O ile jeszcze starszemu pokoleniu co pamiętało jeszcze czasy wojny lub biednego powojnia można to wybaczyć, bo wtedy bycie tłustym czy po prostu nie szczupłym, niechudym było oznaką zdrowia i dobrobytu, to takie słowa padające  czasem z ust 40-50 latków wydają się dziwne. 

Ja mam kolegę lat 40.Co waży 130 kg.Ale to choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×