Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Autorytety w Waszym życiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nigdy nie miałam autorytetów. Zawsze w szkole miałam problem z takimi pytaniami. Dzieci wskazywały papieża, rodziców, nauczycieli, ja nigdy nie rozumialam jak kogoś można w ogole uznać za autorytet. I dalej tak uważam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również nie mam żadnego autorytetu w życiu.

Można powiedzieć że niektórzy są dla mnie autorytetami ale tak po trochu.

Nie mam nikogo takiego kto byłby 100% autorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.08.2021 o 10:48, Rock19 napisał:

Ja nigdy nie miałam autorytetów. Zawsze w szkole miałam problem z takimi pytaniami. Dzieci wskazywały papieża, rodziców, nauczycieli, ja nigdy nie rozumialam jak kogoś można w ogole uznać za autorytet.

Akurat w przypadku [większości] dzieci myślę, że pragnienie / potrzeba posiadania autorytetu jest dość naturalne ;) Taki etap w rozwoju po prostu.

W dniu 3.08.2021 o 12:46, Dzitek napisał:

Ja również nie mam żadnego autorytetu w życiu.

Można powiedzieć że niektórzy są dla mnie autorytetami ale tak po trochu.

Nie mam nikogo takiego kto byłby 100% autorytetem.

Dla mnie podobnie ktoś może stanowić wzór wyłącznie w jakiejś konkretnej dziedzinie / obszarze [tak jak wspomniana przeze mnie poprzednio Ania Gruszczyńska]. "Całościowych" autorytetów również nie posiadam, a już zwłaszcza moralno-etycznych.

W dniu 3.08.2021 o 10:37, ehempatia napisał:

Ciekawy blog, dzięki za podzielenie się!

Nie ma za co ^.^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście interesuję się drogą poszerzenia świadomości, rozwoju duchowego i uważam, że każda dusza/istota ma możliwość osiągnięcia stanu, w którym wychodzi poza wszelkie iluzje (tzw. stan oświecenia, transcendencji, przebudzenia - są różne określenia tego słowa). A zatem jeżeli już miałyby być osoby, z którymi słowami, czy świadomością się mocniej liczę, czy biorę pod uwagę, to byłyby to istoty oświecone (oczywiście wedle tego, jak ja czuję i co zgodne jest z moim postrzeganiem, zdrowym rozsądkiem etc.). Nie dlatego bynajmniej, że należy według mnie bezwiednie, bezrefleksyjnie podążać za autorytetami. Tylko dlatego, że rozumiem (czuję na głębszym poziomie, tak to nazwijmy), że mogą być osoby, których dusza/istota odkryła głębszy wymiar zrozumienia prawdy na temat rzeczywistości. A tym samym z głębszego poziomu mogą wyrażać głębszą ekspresję tego, co uznać można za taką ostateczną prawdę. A zatem dla przykładu takie postacie, jak Eckhart Tolle, czy popularniejszy Dalajlama - na pewno są osobami, z których zdaniem bardziej bym się liczył, czy które brałbym bardziej pod uwagę, niż zdanie innej osoby.

Uważam też, że oczywiście zawsze warto brać pod uwagę zdanie innych, jeżeli osoba, jej postawa jest dla nas w jakiś sposób pozytywna, czy też czujemy, że dana osoba ma np. doświadczenie w danej kwestii. Wiadomym jest np. że aby nauczyć się czegoś, zdobyć jakąś wiedzę, czy skilla  - dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady, czy posłuchanie, co ma do powiedzenia osoba, która więcej wie na dany temat. Czyli w danym kontekście ktoś może być dla nas "autorytetem". Jednak ostatecznie my dla siebie nim powinniśmy być zawsze. Uważam, że należy zawsze ostatecznie słuchać swojej intuicji, swojego serca, rozumu i nim podążać. Niemniej warto jednocześnie słuchać tego, co inni mogą nam podpowiedzieć. Być może czasem warto kogoś posłuchać. Jednakże ostatecznie należy autorytetu szukać w sobie (choć niektóre osoby mogą mieć potrzebę szukania takowych autorytetów na zewnętrz i to również jest OK). 

W dniu 7.12.2019 o 13:32, wiejskifilozof napisał:

Może Sylvanas w Worldcrafta.

Hehehe. Jeżeli chodzi o umiejętności łucznicze, to na pewno. Chociaż osobiście wybrałbym w tym kontekście Ashe z LoL'a.

Dla mnie niemniej raczej Agent 47 z Hitmana... za poczucie humoru. xD

Edytowane przez acarien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszym autorytetem był dla mnie mój Ojciec . Po drodze to się zmieniało .Dzisiaj mogę powiedzieć , że autorytetem dla mnie jest każdy inteligentny i przyzwoity Człowiek .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi