Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Nadmierna refleksyjność?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można żyć bez zastanawiania się nad tym, co się robi, bez refleksji, ale co, gdy zaczyna być to nadmierne? Co, gdy zamiast żyć zaczynamy zanurzać się we własnych przemyśleniach, własnej głowie? Zaobserwowaliście coś takiego u siebie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłam, że nadmiernie nurzam się we własnych myślach, kiedy jestem w dołku. Są one tak strasznie wolne i pochłaniające, że po pewnym czasie nie jestem już w stanie ich ignorować. I tak wciągają i wciągają, aż w końcu zaczynam się w nich topić. Do tej pory nie wymyśliłam jak się od tego uwolnić. Znowuż w górce myśli płyną na tyle szybko, że nie jestem w stanie ich złapać i nie mam tego problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem refleksyjna oznacza to, że dużo rozmyślam, nauczyły mnie tego książki, myślicielem jestem właściwie i jestem też bardzo cierpliwa, tyle że to ludzie nie mają do mnie cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.10.2019 o 16:12, Heledore napisał:

Zauważyłam, że nadmiernie nurzam się we własnych myślach, kiedy jestem w dołku. Są one tak strasznie wolne i pochłaniające, że po pewnym czasie nie jestem już w stanie ich ignorować. I tak wciągają i wciągają, aż w końcu zaczynam się w nich topić. Do tej pory nie wymyśliłam jak się od tego uwolnić. Znowuż w górce myśli płyną na tyle szybko, że nie jestem w stanie ich złapać i nie mam tego problemu ;)

Warto też dodać, że są to bardzo wyniszczające i eksploatujące myśli. Działają jak wampir energetyczny. Wysysają nawet najmniejszy przejaw pozytywnej energii, zostawiają Cię bezsilną, samotną, zamkniętą we własnej głowie. Myśli są zniekształcone, wyolbrzymione. A jak dół trochę zelżeje, to pojawia się myśl: o czym ja w ogóle myślę - przecież to głupie. Brzmi podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Lilith napisał:

Warto też dodać, że są to bardzo wyniszczające i eksploatujące myśli. Działają jak wampir energetyczny. Wysysają nawet najmniejszy przejaw pozytywnej energii, zostawiają Cię bezsilną, samotną, zamkniętą we własnej głowie. Myśli są zniekształcone, wyolbrzymione. A jak dół trochę zelżeje, to pojawia się myśl: o czym ja w ogóle myślę - przecież to głupie. Brzmi podobnie?

No dokładnie. Jak wyjdzie się z dołka to aż dziw bierze, że człowiekowi coś takiego po głowie mogło chodzić. Ale znowu w dołku te myśli wydają się tak oczywiste, że aż niemożliwe wydaje się, żeby ich w ogóle nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi