Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Heledore

"Nie świruj, idź na wybory"

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Żaden poważny badacz nurtów ideologicznych nie określi PiSu jako partii faszystowskiej.

Nie wieszam się na autorytetach. Jeśli chcesz sie upierać, że faszyzm to tylko we Włoszech, to faktycznie, Polska geograficznie odpada. Zaczyna się czepianie słówek, ja nie chcę w taki sposób dyskutować. Dla ciebie "faszyzm" to za dużo, za mocno-ok, ale ideę pisowej przemocy, fasadowości i manipulacji chyba rozumiesz.

Z naszej dyskusji wynika, że jesteś gotowa nazwać męża Jadźki gwałcicielem i mordercą, mimo że jedynie ją szturchnął i zwyzywał.

Nie, z naszej dyskusji wynika jedynie to, że nazwę męża Jadźki przemocowcem tak jak męża Kaśki, bez względu na to czy jedną szarpał a drugą uderzył. I ostrzegę go żeby nie próbował gwałcić ani mordować- bo widzę i nazywam co zrobił do tej pory. Nie ma "jedynie" - bagatelizowanie przemocy to poważna rzecz, prowadzi do eskalacji, poczucia bezkarności.  Zaczyna się od wyzwisk, kończy na morderstwie. Ja zamierzam reagować (nazywać) przy wyzwiskach, ty to uważasz za nad-reakcję. Moje i twoje prawo. Odbieram to co piszesz za uspokajanie, lub samo-uspokajanie. W samoobronie to droga donikąd.

Kiedy luzujemy kołnierz prawdy i obiektywności, i lecimy na emocjach, otwieramy drogę populistom do manipulowania nami. A diabeł nie czai się tylko po prawej stronie. Obojętne mi, czy dostanę kulką w łeb od faszysty czy od antyfaszysty.

Ech, zawsze lecimy na emocjach. Zakładasz obiektywizm świata, ale obiektywizm jest uzgodniony. No i nie jest tak, że po prawej to rozentuzjazmowana tłuszcza a po lewej stonowana logiczna, grzeczna i myśląca lewica. Emocje są po obu stronach, pogarda jest po obu stronach, uproszczenia są po obu stronach. I inaczej nie będzie. Jednak fakty pokazują, że PiS w polityce odlatuje: jest coraz gorzej od wojska do służby zdrowia. Czy opozycja odleci - zobaczymy. Tak, emocjami się manipuluje, ale moim celem nie jest budzenie emocji przez wymyślanie sobie faszyzmu ale próba nazwania przemocy jaką PiS używa. Ty się nie zgadzasz z "faszyzmem", ja jednak uważam że jest to obraz, który coś oddaje, jakąś ich formę myślenia o świecie (jednomyślność, jednorodność, wykluczenie). Spoko, ja nie zamierzam do nikogo strzelać.

Co skłania Cię do tego, by wierzyć, że Kaczyńskiemu uda się ich przebić? 

To jest dobre pytanie. Chyba to, że facet nie ma i nigdy nie miał baby ani partnera, nie ma przyjaciół, relacji społecznych (ma klientów), że jest cyniczny, notorycznie kłamie, nie ma nic do stracenia, ma urojenia że to wojna, jest paranoikiem (teczki)... Synek mamusi, samotny, żyjący jedynie we własnej głowie, składający sobie światy wg swoich lęków.  Psychologicznie do tego podchodzę - do czego może być zdolny. I nie to że uda, ale że może się udać i że taki jest kierunek- ku ograniczeniu wolności, różnorodności, przepływu. Kierunek jest niepokojący, nie wiem czy wierzę, że mu sie uda, to nadinterpretacja. Ale wydaje mi się to psychologicznie prawdopodobne.

Edytowane przez doi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, doi napisał:

też mam inne odczucia. PiS już nie udaje, ale tylko mówi, że jest uczciwy i że ma wartości, co wobec stosu afer i smrodu daje efekt komiczny. Daje narrację, opowieść tak jakby nie było faktów. Tak, PO było bezideowe i pyszne, ale nie niszczyło zasad demokracji, trójpodziału władzy, mediów, mniejszości etc. I tak, PiS powstał z błędów PO.

Ale jak dla mnie nie ma żadnego obszaru zarządzania państwem które nie pogorszyłoby się po przejęciu przez PiS władzy. Żadnego-od polityki zagranicznej do służby zdrowia.

PiS opiera się na pustych słowach.

Większość Polaków wie że PiS też "kradnie" ale jak to powiedziała jakaś osoba w sondzie ulicznej że wszyscy politycy kradną ale PiS się przynajmniej dzieli i tak myśli pewnie wielu sympatyków PiS.  Dla mnie funkcjonowanie państwa za rządów PO i PiS się niewiele różni, to te same etatystyczne bandy, a jeśli o sądownictwo to nie ważne są wolne sądy a szybkie😊 i czy sterowane są przez postkomunistyczną kastę nietykalnych, czy nominatów PiS ma drugorzędne znaczenie.  No ale ja nie jestem demokratą zaznaczam i trójpodział władzy mnie nie obchodzi. A co do polityki zagranicznej to jedni byli sterowani przez Berlin i Brukselę a drudzy przez USrael i żadna to różnica choć chyba PiS przebił w wiernopoddaństwu PO.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, carlosbueno napisał:

Większość Polaków wie że PiS też "kradnie" ale jak to powiedziała jakaś osoba w sondzie ulicznej że wszyscy politycy kradną ale PiS się przynajmniej dziel

I stąd pewnie próby wybielania PiS- taka samoobrona ego przed byciem uznanym wspólnikiem złodzieja. jak bierze się od złodzieja, to ma się tendencję do nazywania złodzieja "sprawiedliwym", "dobrym" czy "opiekuńczym", żeby nie dopuścić do ego myśli, że współuczestniczy się w złodziejstwie.

Edytowane przez doi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, doi napisał:

To jest dobre pytanie. Chyba to, że facet nie ma i nigdy nie miał baby ani partnera, nie ma przyjaciół, relacji społecznych (ma klientów), że jest cyniczny, notorycznie kłamie, nie ma nic do stracenia, ma urojenia że to wojna, jest paranoikiem (teczki)... Synek mamusi, samotny, żyjący jedynie we własnej głowie, składający sobie światy wg swoich lęków.  Psychologicznie do tego podchodzę - do czego może być zdolny. I nie to że uda, ale że może się udać i że taki jest kierunek- ku ograniczeniu wolności, różnorodności, przepływu. Kierunek jest niepokojący, nie wiem czy wierzę, że mu sie uda, to nadinterpretacja. Ale wydaje mi się to psychologicznie prawdopodobne.

Z potajemnie nagranych taśm wynika że jest to kulturalny, inteligentny starszy pan w przeciwieństwie do POwców karierowiczów bez krzty ogłady i kultury, którzy dla pieniędzy i władzy zrobią wszystko. No ale tak na poważnie to portret Kaczyńskiego nakreślony przez Ciebie jest bardzo zbieżnym z moim własnym tylko że ja nigdy z władzą nic wspólnego nie miałem.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, doi napisał:

Jeśli chcesz sie upierać, że faszyzm to tylko we Włoszech, to faktycznie, Polska geograficznie odpada. Zaczyna się czepianie słówek, ja nie chcę w taki sposób dyskutować.

Czepiam się praktyki nadużywania terminów. Obyśmy nigdy nie musieli doświadczyć morału z bajki o chłopcu, który krzyczał "Wilk!", gdy prawdziwi faszyści przejmą władzę, bo każdy będzie znudzony nazywaniem faszystą staromodnego prawicowca i zignorują prawdziwych faszystów.

13 minut temu, doi napisał:

Nie, z naszej dyskusji wynika jedynie to, że nazwę męża Jadźki przemocowcem

Widzisz, ja też to przyznaję. Staram się jednak nie wyolbrzymiać sprawy. Nie każdy przemocowiec jest mordercą, nie każdy polityk ze skłonnościami autorytarnymi jest faszystą, nie każdy prostokąt jest kwadratem itd.

Cytat

Ja zamierzam reagować (nazywać) przy wyzwiskach, ty to uważasz za nad-reakcję.

Nie uważam tak. Ja też zamierzam reagować (po to choćby poszedłem na wybory), trzymając się jednocześnie ścisłości semantycznej i nie zrzucając "F-bomby".

19 minut temu, doi napisał:

Ech, zawsze lecimy na emocjach. Zakładasz obiektywizm świata, ale obiektywizm jest uzgodniony. No i nie jest tak, że po prawej to rozentuzjazmowana tłuszcza a po lewej stonowana logiczna, grzeczna i myśląca lewica. Emocje są po obu stronach, pogarda jest po obu stronach, uproszczenia są po obu stronach. I inaczej nie będzie.

Z uproszczeniami jak najbardziej możemy walczyć. I powinniśmy.

26 minut temu, doi napisał:

Ty się nie zgadzasz z "faszyzmem", ja jednak uważam że jest to obraz, który coś oddaje, jakąś ich formę myślenia o świecie (jednomyślność, jednorodność, wykluczenie).

Nie ma sensu chyba, żebym dalej próbował polemizować i przekonać Cię, że to zła droga. Zostawię tylko cytat jednego z najwybitniejszych przeciwników totalitaryzmu:

Cytat

Słowo „faszyzm” - będące w powszechnym użytku – pozbawione jest niemal zupełnie znaczenia. Słyszałem, jak „faszyzmem” nazywano: rolników, sklepikarzy, Kredyt Społeczny, kary cielesne w szkołach, polowanie na lisa, walki byków, Komitet 1922, Komitet 1941, Kiplinga, Gandhiego, Czan-Kai-Szeka, homoseksualizm, audycje radiowe Priestleya, schroniska młodzieżowe, astrologię, kobiety, psy – i nie pamiętam co jeszcze.

- George Orwell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Nie ma sensu chyba, żebym dalej próbował polemizować i przekonać Cię, że to zła droga.

Ja przecież rozumiem, że nie chcesz dezawuować słowa. By nie polaryzować stanowisk i by go nie rozmyć, jasne. Być może też budujesz opozycję :my-grzeczni, dokładni wobec oni - rozwrzeszczana i niemyśląca tłuszcza. Ale dla mnie to już czas wrzeszczeć. Pamiętam PRL bardzo dobrze i wiem dokąd idziemy. Moja rodzina ucierpiała bardzo od systemów totalitarnych. Ja nie chcę. Jak dla mnie, faszyzm ma jednak swoją narrację, swoje obrazy i jeśli ktoś nazywa rolników faszystami to -sorry- nie moja wina. Rozmyć postępowanie PiS może ciemniejsze tło (Konfederacja)- tylko po co rozmywać? Żeby się uspokoić, dobrze sobie zrobić? Tego też nie chcę. To co robi PiS jest podskórne , pozornie wszystko ok, ale de facto- nie jest tak. I o tym podskórnym trzeba mówić, to wyciągać, to nazywać.

Myślę, że z PiSem żadnej dyskusji merytorycznej nie ma i nie będzie nawet przy zachowaniu poprawności etykietowania. PiS to - w pewnym sensie- Cień, nieświadome, nieprzepracowane traumy, dyskusja pozorna bo mówi za nich coś innego. To komunikacja pozorna.

Ale doceniam twój wysiłek uspokajania. Tyle że jak ktoś mnie uspokaja to robię się bardziej czujna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, carlosbueno napisał:

Z potajemnie nagranych taśm wynika że jest to kulturalny, inteligentny starszy pan w przeciwieństwie do POwców karierowiczów bez krzty ogłady i kultury,

Ależ tak. Pewnie też i Brahmsa słucha. Kotki lubi. Tyle że inteligencja i kultura nie wykluczają zaburzeń i złej woli, oględnie mówiąc. Dodaj jeszcze ten skromny sweterek- to image, on dobrze na wioskowych wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, doi napisał:

Ależ tak. Pewnie też i Brahmsa słucha. Kotki lubi. Tyle że inteligencja i kultura nie wykluczają zaburzeń i złej woli, oględnie mówiąc. Dodaj jeszcze ten skromny sweterek- to image, on dobrze na wioskowych wpływa.

Co Ty masz do ludzi ze wsi, przez taki właśnie stosunek anty pisowskiej  elyty PiS ma takie poparcie na wsi. 

33 minuty temu, doi napisał:

Rozmyć postępowanie PiS może ciemniejsze tło (Konfederacja)- tylko po co rozmywać?

Jakie ciemniejsze tło, Konfederacja to ideowa prawica a PiS to pobożna lewica która ma mniej wspólnego z konfederacją niż z SLD. 

36 minut temu, doi napisał:

Pamiętam PRL bardzo dobrze i wiem dokąd idziemy.

Jakoś nie widzę większych zbieżności między PRL a PiS, no może jakieś nawiązanie do czasów Gierka z tą propaganda sukcesu. Jakoś nie widziałem żeby PiS wysyłał oddziały Zomo na manifestację,  wsadzał do więzienia za poglądy, a media nie musza działać w ukryciu. Wszystkie liberalno- lewicowe media mają się dobrze, wręcz dominują na rynku, na uniwersytetach dominuje albo przynajmniej bardzo silnie promowany jest marksizm kulturowy, co to ma wspólnego z PRL cenzurą  i jednomyślnością.  Dla mnie SLD czy nawet PO jest dużo bliżej PRL niż PiS który jest neosanacją a nie żadnym PRL-bis.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, carlosbueno napisał:

Co Ty masz do ludzi ze wsi,

Nic. Ja sama jak do ogrodu wychodzę w stary szary sweterek sie ubieram. I w stare gumiaki, za 3 zł, trochę obornikiem oblepione,  bynajmniej nie Huntery. Inni też- stąd znoszony sweterek na zasadzie mimikry łapie. Nie złapie korpo-nowomowa i najdroższy garnitur.

Nie należę do elyty. Obserwuję i myślę z boku. Na granicy dwóch światów.

17 minut temu, carlosbueno napisał:

Jakoś nie widzę większych zbieżności między PRL a PiS, no może jakieś nawiązanie do czasów Gierka z tą propaganda sukcesu.

Ja jednak widzę: fasadowość, zakłamanie i przemoc. I gospodarka pikująca w dół. Inflacja. Plany cenzury. Ograniczenie wolności mediów i wolności obywatelskich.

20 minut temu, carlosbueno napisał:

Konfederacja to ideowa prawica a PiS to pobożna lewica

Inaczej to widzę. Może i ideowa, ale przemocowa, zafascynowana przemocą i wykluczaniem - tak jak PiS. Kościelna- jak PiS, choć są i nurty faszystowskie rodzimowiercze.  Promująca "naród" a nie "jednostkę" czy "dobro wspólne". PiS rozdaje kasę ale nie dlatego że jest lewicowy i kocha lud, ale kupuje tak głosy. Ich twarz sie zmieni jak będą mieli więcej władzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdbyby nie propaganda TVP było inaczej.Lepiej.Nawet Gowin zauważył jak Kurski daleko się posuną.W swych kłamstwach i propagandzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wiejskifilozof napisał:

Gdbyby nie propaganda TVP było inaczej.Lepiej.Nawet Gowin zauważył jak Kurski daleko się posuną.W swych kłamstwach i propagandzie.

Wiadomości TVP ogląda średnio 2,5 mln osób a na PiS głosowało 8 mln. Tłumaczenie wyniku wyborczego PiS samą propagandą TVP jest błędem, nawet część widzów faktów TVN głosuje na PiS w przeciwieństwie do widzów TVP która jest jednorodnie propisowska.    Janda w wieczorze wyborczym skarżyła się że nie ma demokracji( bo wygrało PiS) bo wszystkie media są w rękach tej partii, podczas gdy prawdą jest że jednak większość mediów jest jeśli nie anty pis to ich wyraźnie nie wspiera. Widzę że opozycja przyjęła mantrę PiS sprzed 2015 roku że to przez nieprzychylne media przegrywają tylko ich tłumaczenie miało sporo racjonalności w przeciwieństwie do  tzw "opozycji demokratycznej". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, carlosbueno napisał:

Wiadomości TVP ogląda średnio 2,5 mln osób a na PiS głosowało 8 mln. Tłumaczenie wyniku wyborczego PiS samą propagandą TVP jest błędem, nawet część widzów faktów TVN głosuje na PiS w przeciwieństwie do widzów TVP która jest jednorodnie propisowska.    Janda w wieczorze wyborczym skarżyła się że nie ma demokracji( bo wygrało PiS) bo wszystkie media są w rękach tej partii, podczas gdy prawdą jest że jednak większość mediów jest jeśli nie anty pis to ich wyraźnie nie wspiera. Widzę że opozycja przyjęła mantrę PiS sprzed 2015 roku że to przez nieprzychylne media przegrywają tylko ich tłumaczenie miało sporo racjonalności w przeciwieństwie do  tzw "opozycji demokratycznej". 

A co ze mną ja Oglądam i TVP ,POLSAT i TVN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi