Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Heledore

"Nie świruj, idź na wybory"

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

no dosyć ciekawe podejście do Tematu ,,, 

PSL  zwycięscą w mieście ? , Czyżby kalosze zamieniono na lakierki ? 

No nie wiem , czekam z niecierpliwością na wyniki ,,, ale od siebie dodam ,że raczej wejdą do Sejmu z wynikiem góra 7%,,, na więcej bym nie liczył .

Nie zwycięzca, ale myślę że oni powoli odchodzą od wizerunku partii wiejsko- ludowej.  Myślę że  przeciwnicy POPiS którzy nie są lewakami  nie zagłosuję na Konfederację bo jest dla nich za radykalna lub nieznana to PSL zostaje jedyną opcją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodziło mi o zwycięsto PSL- Kukiz zamiast na wsi to w mieście , nie jako samo przez się Zwycięzcą .

Żle się wyraziłem , sorry  (-:

Żeby zostać jedynym zwycięsca w Mieście , to by musieli jako jedyni startować w wyborach , hahaha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z drugiej strony , jesli jest jak mówisz , a jest ,,, to na wiosce pozostaje próżnia . A natura nie znosi próżnii , więc spodziewajmy się niedługo jakiejś nowej Samoobrony  , karierowiczów , którzy wejdą do polityki z przytupem ,,,, jak Pan ŚP Lepper ze zbożem wysypywanym na torach i tego typu specakcje 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Z drugiej strony , jesli jest jak mówisz , a jest ,,, to na wiosce pozostaje próżnia . A natura nie znosi próżnii , więc spodziewajmy się niedługo jakiejś nowej Samoobrony  , karierowiczów , którzy wejdą do polityki z przytupem ,,,, jak Pan ŚP Lepper ze zbożem wysypywanym na torach i tego typu specakcje 

Tylko że na wsi już tylko 10% ludzi żyje z uprawy roli, reszta pracuje na etacie często w mieście  plus ogrom pobiera renty, emerytury. Istnienie partii czysto rolniczej mija się chyba w takim wypadku z celem bo nie gwarantowałoby 5 % nawet jakby większość rolników na nią głosowało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest ktoś w stanie obalić ten układ, który jest?

czy na zawsze zostanie głosowanie na ...ina, który nigdy nie będzie u władzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Amazon1z napisał:

jest ktoś w stanie obalić ten układ, który jest?

Uważam, że nie. W Polsce niestety mamy dualizm władzy i zapewne prędko się to nie zmieni. Niestety często zostaje nam wybór między młotem a kowadłem. Lata miną, zanim jakakolwiek alternatywna opcja z programem się pojawi i nie zostanie stłamszona przez resztę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam z rodziną na wyborach do parlamentu, wszyscy głosowaliśmy na PiS, bo rozdaje emerytury.
Nie wiedziałam, że rodzice są tacy wyrachowani, że najbardziej zależy im na pieniądzach.
Oni dostaną swoje emeryturki. Ja nie dostanę nic od państwa, ani renty ani 500+, bo 500+ jest dla niepełnosprawnych z pierwszą grupą inwalidzką a ja mam drugą grupę. Mam to w dupie, niech sobie wsadzą w tyłek te zasrane pieniądze.

Edytowane przez alone05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem jedynie klip Pszoniaka, nie wiem, jak wyglądały pozostałe. Akcja nieprzemyślana, choć rysunku Mleczki (ten z pacjentami szpitalu psychiatrycznego wołającymi "Jarosław! Jarosław!") raczej nie pobiła. Ten dotknął mnie osobiście. Mleczko oczywiście nie widzi w nim nic złego, no ale uj mu w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Oby tylko Lewica miała dobry wynik.

Twoje Proroctwa Z jamy swaroga widać się spełniły .

Tercet egzotyczny na poziomnnie 11-12 % , ale co godzinę to się zmienia .

Także dalejże z  gorącymi modłami do  czerwonosego swaroga o jaknajlepszy wynik . Ten tylko bożek może im jeszcze pomóc .

Jednak jak się chłopaki podzielą 12 % na trzech to im za wielu posłów do Sejmu nie wejdzie i ,uja będa mieli tam do powiedzenia .

Co mądrzejsi albo spierooolą do Grzesia bankruta , albo założa swój własny klub , co by to o nich głośno było w telewizji .

Wszystkim wróże przyszłość takiego pana co się Rysiek  nazywał , dużo gadał , ale w większości więcej z tego smiechu było niz prawdziwej polityki . Jednak i to trzeba umiec , a te lemingi i tego zapewne nie potrafią . Byłe SLD i tak zmiecie tych dwóch pozostałych kolesii i zostanie czerwony smród ,,,na swaroga !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TYtu Wiejski , popatrz i zapłacz , na swaroga nieboga ,,, a to już 93,93 wyników z Obwodowych Komisji Wyborczych 

Ale się jebli wczoraj Sondażownie ,

Lewica , LGBT do WOOOOOOORRAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NTE5MjQyYTUkVztZfgJsIGcPbwM4W2J2MBd3SH42

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze żeby Te zielone purchawki odpadły , ale to już nie ma co liczyć 

Dobra nasza PRZEZESIE , 

wykonaliśmy zadanie , melduję 

:papa::brawo::classic_biggrin::classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Oby tylko Lewica miała dobry wynik.

O ile wybory nie są sfałszowane, oczywiście, wynik ma dobry jak na powrót po nieobecności. Oby tylko nie zaczęli się żreć między sobą. I jasno punktowali afery-bo ich będzie coraz więcej... I powrócili do normalnego języka a nie języka fornala z urojeniami, zaplutego z nienawiści karła czy szczujni. Wszystko w ich rękach, ja trzymam kciuki.

No, ale PiS słabiutko jak na to co zainwestowali. Tyle  bajek, manipulacji, kłamstw, kasy, trzynastek- s.r.astek, poparcie kościoła, macki mafijne wszędzie, pieniądze ze skarbu państwa i ciągle większość narodu nie kupuje tej pisowskiej narracji. Oczywiście, posłów sobie kupią, ale jednak wydźwięk jest optymistyczny: dopóki płacą 20% elektoratu (25% mają swojego "twardego" elektoratu) będzie głosować na PiS, zwłaszcza te osoby które są podatne na manipulację  z powodu braku wykształcenia czy z powodu osobowościowych braków. Skończy się kasa, skończy się poparcie. Oni to wiedzą, bo nie mają nic innego do zaproponowania, zwracają się tylko do sprzedajnych (ref wypowiedź alone05).

Mleczko może przerysował, ale w punkt. Fajne jest tez jego "Kłamstwo ma krótkie nogi" :). Powiew wolności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoli piszcie,bo wolno czytam.Do Sejmu na Lewicę,do Senatu.Mało było kandytadtów.Tylko PIS i PSL.Wybtałem PSL.

Wynik,był do przewidzenia.Gromowładny Swaróg i Piękna Dziewanna sprawiły.Że jest Lewica.Oraz Barbara Nowacka ,a i wielu na PO.To też Lewica.

Wygrała populistyczna -nacio prawica.

Życie,a okazało się że wielu moich znajomych jest za PIS.Bo dają kasę.Gdyby PO dawała też byli by za PO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, doi napisał:

O ile wybory nie są sfałszowane, oczywiście, wynik ma dobry jak na powrót po nieobecności. Oby tylko nie zaczęli się żreć między sobą. I jasno punktowali afery-bo ich będzie coraz więcej... I powrócili do normalnego języka a nie języka fornala z urojeniami, zaplutego z nienawiści karła czy szczujni. Wszystko w ich rękach, ja trzymam kciuki.

No, ale PiS słabiutko jak na to co zainwestowali. Tyle  bajek, manipulacji, kłamstw, kasy, trzynastek- s.r.astek, poparcie kościoła, macki mafijne wszędzie, pieniądze ze skarbu państwa i ciągle większość narodu nie kupuje tej pisowskiej narracji. Oczywiście, posłów sobie kupią, ale jednak wydźwięk jest optymistyczny: dopóki płacą 20% elektoratu (25% mają swojego "twardego" elektoratu) będzie głosować na PiS, zwłaszcza te osoby które są podatne na manipulację  z powodu braku wykształcenia czy z powodu osobowościowych braków. Skończy się kasa, skończy się poparcie. Oni to wiedzą, bo nie mają nic innego do zaproponowania, zwracają się tylko do sprzedajnych (ref wypowiedź alone05).

Mleczko może przerysował, ale w punkt. Fajne jest tez jego "Kłamstwo ma krótkie nogi" :). Powiew wolności.

Chyba wybory legalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, doi napisał:

A co wg Ciebie mieli do zaoferowania Ci, na których głosowałaś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, wiejskifilozof napisał:

Chyba wybory legalne.

Tego nie wiem, ale mafia działa na wielu polach... W ustawkę sił spec i ruskiej mafii  u Sowy też nikt nie chciał wierzyć

1 minutę temu, wiejskifilozof napisał:

Życie,a okazało się że wielu moich znajomych jest za PIS.Bo dają kasę.Gdyby PO dawała też byli by za PO.

Właśnie, to tak działa. Nie ideologie a kasa, tym bardziej, że przez 4 lata konsekwentnie rozdawali tym, których łatwo kupić.

Pisałam kiedyś na forum niby psychologicznym, które było ustawką prawicowego psychologa (coraz bardziej z urojeniami i myślami prześladowczymi po tematach portalu patrząc) i jego przyd.py, która robiła za "normalnego użytkownika" i miała za zadanie za kasę podtrzymywać SEO portalu głupimi wypowiedziami. Nawiedzona. Twardy elektorat PiS ma wyobrażenia że jest na "wojnie",  jest zdolny do wszystkiego, ale reszta kalkuluje.

PS.

PiS na chwilę obecną przegrywa Senat i oby tak szczęśliwie zostało. Zaraz sobie kogoś kupią, ale wydźwięk dobry, mnie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, bezniczego napisał:

A co wg Ciebie mieli do zaoferowania Ci, na których głosowałaś? 

Mnie osobiście nic nie muszą oferować,  bo ja jestem samodzielna.

Mnie wystarczy przywrócenie demokracji, wolność wypowiedzi, odrestaurowanie policji, wojska, sądów i urzędów, odsunięcie kościoła od tronu i kasy, przywrócenie dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej, odpisienie prawa i objęcie troską tych, którzy sobie nie radzą w życiu- jako że ci są właśnie podatni na propagandę a tego przez osiem lat nie robiło PO. I duży nacisk na sprawy ekologii, bo jest najważniejszym zagrożeniem w moim mniemaniu.

Mnie zadowoli zejście z kursu faszystowskiego i ochlokracji, ogólnie mówiąc, więc popieram każdą formę oporu antypisowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, doi napisał:

Mleczko może przerysował, ale w punkt. Fajne jest tez jego "Kłamstwo ma krótkie nogi" :).

Nie jest w punkt. Posłużył się grupą społeczną, która ma w życiu, krótko mówiąc, przejebane, żeby zaatakować politycznego przeciwnika. Rysunek sugeruje, że na PiS głosują pacjenci psychiatryków. Czemu przedstawił akurat tę grupę? Ano dlatego, że w obrazie społeczeństwa taki pacjent to "wariat", ktoś mniej wartościowy, z którego można drwić, którego można poniżać. Jeśli uważasz, że zwolennicy  PiS (czyli co najmniej te ok. 8 milionów Polaków, którzy oddali głos na PiS w tych wyborach) to "wariaci", to popełniasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, doi napisał:

Mnie wystarczy przywrócenie demokracji, wolność wypowiedzi, odrestaurowanie policji, wojska, sądów i urzędów, odsunięcie kościoła od tronu i kasy, przywrócenie dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej, odpisienie prawa i objęcie troską tych, którzy sobie nie radzą w życiu-

Nie głosowałem na PiS ale to co piszesz to wg mnie stek bzdur. Demokracja czy wolność wypowiedzi  nie jest zagrożona a sądownictwo dalej w rękach nienaruszalnej kasty.  Ja nie znoszę PiS za to że jest żydoamerykańską marionetką i  za skrajny socjalizm gospodarczy w którym przebiło tzw prawdziwą lewicę. PiS to nie żadna prawica tylko katolska lewica. Ja uważam się za faszystę i antydemokrate  i wg mnie PiSrael  nie ma z tym nic wspólnego.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Nie jest w punkt. Posłużył się grupą społeczną, która ma w życiu, krótko mówiąc, przejebane, żeby zaatakować politycznego przeciwnika. Rysunek sugeruje, że na PiS głosują pacjenci psychiatryków. Czemu przedstawił akurat tę grupę? Ano dlatego, że w obrazie społeczeństwa taki pacjent to "wariat", ktoś mniej wartościowy, z którego można drwić, którego można poniżać. Jeśli uważasz, że zwolennicy  PiS (czyli co najmniej te ok. 8 milionów Polaków, którzy oddali głos na PiS w tych wyborach) to "wariaci", to popełniasz.

Rysunek sugeruje, że Jarosława (kult jednostki) uwielbiają ludzie zaburzeni. Sugeruje że Polska stała się domem wariatów. I takie jest moje odczucie. Z samymi chorobami psychicznymi to nic wspólnego nie ma - to jest metafora. Dur-dom to przenośnia i to szeroka. Pamiętasz "My nie chcemy uciekać stąd... Stanął w ogniu nasz wielki dom! Dom dla psychicznie i nerwowo chorych!" Ja odbieram ten rysunek przez metaforę i Kaczmarskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

wolność wypowiedzi  nie jest zagrożona

Może nie "w istotny sposób", ale jest. Przecież wprowadzono (później się trochę z niej wycofano, albo i całkowicie, nie pamiętam) ustawę przewidującą ściganie ludzi, którzy brzydko mówią o narodzie polskim lub którym wypsną się tzw. "polskie obozy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, carlosbueno napisał:

Nie głosowałem na PiS ale to co piszesz to wg mnie stek bzdur. Demokracja czy wolność wypowiedzi  nie jest zagrożona a sądownictwo dalej w rękach nienaruszalnej kasty.  Ja nie znoszę PiS za to że jest żydoamerykańską marionetką i  za skrajny socjalizm gospodarczy w którym przebiło tzw prawdziwą lewicę. PiS to nie żadna prawica tylko katolska lewica. Ja uważam się za faszystę i antydemokrate  i wg mnie PiSrael  nie ma z tym nic wspólnego.   

Cóż, jest różnica między ochlokracją a demokracją. Jest różnica między miłością a sytuacją w której ktoś bije i mówi że kocha. Mnie się PiS kojarzy z manipulacją jaką używa się w procesie uzależniania ofiary od kata. Nie kupię tego, bo rozumiem co dzieje się w podtekście. i że jest w ogóle podtekst.

Do reszty się nie odniosę. Nie rozumiem twojego języka. Nie wiem co to "żydoamerykańska marionetka" ani Pisrael. To są obrazy, ale u mnie nie ma skojarzeń. Ja się tylko zastanawiam kogo i czego faszyści się tak boją. Bo faszyzm to lęk i to ogromny. Śmierdzicie strachem. Przed czym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, doi napisał:

Mnie się PiS kojarzy z manipulacją jaką używa się w procesie uzależniania ofiary od kata. Nie kupię tego, bo rozumiem co dzieje się w podtekście. i że jest w ogóle podtekst.

Między manipulacją a faszystowską dyktaturą jest spora różnica. 

20 minut temu, doi napisał:

Nie wiem co to "żydoamerykańska marionetka" ani Pisrael

Chodzi mi o wiernopoddańczy stosunek PiS do USA oraz Izraela. Są na każde skinienie Ameryki np mieli wprowadzić ustawę nakładająca podatek na korporacje typu Google, ale zrezygnowali po rozmowie z rządem USA, kupują za gruba kasę sprzęt wojskowy nad którym nie będą mieli żadnej kontroli. No i ciągle mówią że nie ma żadnych roszczeń żydowskich a przecież parlament USA klepnął ustawę 447 która pozwala na żądanie od państwa polskiego zadośćuczynienia za utratę mienia żydowskiego w wysokości 300 mld dolarów, czyli kilka budżetów Polski. Dziwię się że nikt poza Konfederacją tego nie podnosił, ale wiadomo PO i SLD boi się oskarżenia o antysemityzm, albo też jest na usługach Ameryki( PO). Niestety Zandberg którego ceniłem za jego antyamerykanizm i antykorporacjonizm też siedział cicho. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi