Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

@Lilith woooooow, magia!

Pytanie - sama wymyślasz te portrety czy korzystasz z jakichś zdjęć?! :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Aurora88 napisał:

Pytanie - sama wymyślasz te portrety czy korzystasz z jakichś zdjęć?! :D 

Nie no jasne, że korzystam ze zdjęć, z Internetu. Dopiero się uczę ;) Portretu w życiu nie zrobiłabym bez zdjęcia ;) Niektóre rysunki rysuję dokładnie takie jak są na zdjęciu - jak w przypadku portretów, a niektóre służą mi tylko jako zarys. Ostatnio zrobiłam zdjęcie korytarza w pracy i na tej podstawie powstał rysunek. Stawiam przed sobą kubek - i też służy mi za wzór. Oglądam dużo na youtube, zapisałam się do grup pokazujących rysowanie na fb. Idę zgodnie ze wskazówkami, które znajdę. Ten rysunek akurat jeszcze kilka tygodni temu nie byłabym w stanie narysować, ponieważ jak się okazało - źle cieniowałam. Teraz nauczyłam się z ołówka wyciągać to, co chcę, a nie to, co ołówek daje. Szkicowniki też bardzo pomagają. Chociaż nie chronią przed zmarnowanymi rysunkami, które lądują w śmieciach. Tak na marginesie - ten też leżał na kupce do spalenia, ale dzisiaj naszła mnie wena, żeby go jednak wyprowadzić i efekt jest kilka postów wcześniej. Nie powiem, że jestem z niego całkiem zadowolona, bo wciąż nie wychodzą mi włosy, ale to z czasem. I jestem na bakier z kredkami :D No, ale...jak temat mówi - trzeba podjąć wyzwanie :D I to właśnie największa frajda :D Zrobić coś po setnym razie całkiem nieźle :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith szacun za narysowanie portretu, ja się nawet nie zabieram za coś takiego. Nie będę wytykać Ci małych niedociągnięć, bo pewnie sama zdajesz sobie z nich sprawę ;)

w wolnej chwili narysuję moją wersję delikatności... czekam teraz na przelew, żeby kupić nową książkę o rysowaniu i przybory. Książka nosi tytuł "Łatwe rysowanie", co w praktyce oznacza "rysowanie dla idiotów" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@z o.o.świetne! :D 

17 godzin temu, z o.o. napisał:

Nie będę wytykać Ci małych niedociągnięć, bo pewnie sama zdajesz sobie z nich sprawę ;)

I tak i nie. Właśnie o to mi chodzi jak wrzucam prace tutaj. Mów, co widzisz, to będę mogła nad tym popracować. Sama wynajduję sporo braków, ale jednak jak ktoś inny rzuci na to okiem i powie, co jego zdaniem jest nie tak, to zawsze inaczej :D Jestem samoukiem i dokształcam się przez Internet w kwestii rysowania, ale filmy i kursy nie zastąpią zdania drugiej osoby. A zatem jak możesz - wypisz, co widzisz :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith

1. nie do końca widać, skąd pada światło
2. palce dłoni są tak jakby kanciaste (źle cień jest nałożony, powinien być bardziej "na okrągło"
3. usta kobiety są ok, nad tymi na masce mogłabyś jeszcze popracować
4. włosy są do dupy

podobają mi się:
1. sam fakt, że to portret, a ja portretów kompletnie nie umiem
2. piękne oczy (gdzie się nauczyłaś takie oczy robić? serio, są rewelacyjne)
3. owal twarzy poprawny
4. proporcje super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, z o.o. napisał:

1. nie do końca widać, skąd pada światło

Tego w sumie nie zauważyłam. Dzięki! :D

5 minut temu, z o.o. napisał:

2. palce dłoni są tak jakby kanciaste (źle cień jest nałożony, powinien być bardziej "na okrągło"

5 minut temu, z o.o. napisał:

4. włosy są do dupy

Wiem właśnie. Nie mogę coś załapać rysowania włosów. No, ale pracuję nad tym :D A z paluchami jest już i tak lepiej :D 

7 minut temu, z o.o. napisał:

3. usta kobiety są ok, nad tymi na masce mogłabyś jeszcze popracować

Usta na masce powinny mieć jeszcze blask, ale jeszcze nie doszłam do etapu, w jaki sposób go uzyskać. Próbowałam wiszerem, ale efekt był tragiczny. 

8 minut temu, z o.o. napisał:

2. piękne oczy (gdzie się nauczyłaś takie oczy robić? serio, są rewelacyjne)

Rysując mangę ;) Zawsze zaczynałam od oczu. A od kilku tygodni ćwiczę rysowanie ludzkiego oka. Z różnym skutkiem zwłaszcza, jeśli chodzi o kredki i kolor. Ołówek opanowałam :D 

To mi też bardzo dużo daje: http://samanta-lesiak.blogspot.com/ i https://www.youtube.com/channel/UCszWcAoTQqX6hSG0kf4Di0Q

Jest świetna i sporo się od Niej nauczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith dzięki. 🙂 Ja chyba zacznę od przerobienia tej książki Łatwe rysowanie. Wcześniej uczyłam się z książki Anatomia dla artystów fantasy i w szkole rysunku i grafiki Creativity w Warszawie, którą to szkołę mocno polecam. I jeszcze strona udemy.com, świetna do nauki, tylko trzeba znać angielski jako tako.

Co powiesz o moim orku?

Edytowane przez z o.o.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@z o.o.bardzo spodobał mi się sam pomysł. Zestawienie orka z motylem jest bardzo kontrastowe i jednoznaczne. I po prostu świetne! :D Przy orku nie podobają mi się miejsca, gdzie nie do końca go zakryłaś kolorem. Chodzi mi o szary kolor i białe miejsca < punkciki >. A poza tym - jest ok :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith dzięki. Cieniowania wciąż się uczę. Ale i tak jest lepiej, niż było kiedyś przy moich pierwszych pracach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, z o.o. napisał:

@Lilith dzięki. Cieniowania wciąż się uczę. Ale i tak jest lepiej, niż było kiedyś przy moich pierwszych pracach.

To tak jak u mnie - grunt, że chcesz się uczyć :D A praktyka czyni mistrza :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie. Kto wymyśla i skąd bierze pomysły na tematy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, z o.o. napisał:

A ja mam pytanie. Kto wymyśla i skąd bierze pomysły na tematy?

Jak na razie ja wymyślam, bo nie było chętnych. Wszystko opisałam w pierwszym poście. A pomysły, to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy :D Jak masz ochotę, to możesz pomyśleć nad hasłem na przyszły tydzień ;) Każdy może rzucić hasło. I w sumie mam nadzieję, że ktoś oprócz mnie będzie to robił :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie nic mi nie przychodzi do głowy, ale mam za sobą ciężki tydzień bez weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problem z tematem, kreatywność mi się wyczerpała i jakoś nie potrafię nic wymyślić :( Może po prostu pokażę jeden z rysunków wczorajszych/dzisiejszych, który jakoś pasuje do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, robione na inny temat, ale myślę że do delikatności może pasować.

Dzieciok w piżamie jednorożca. To jest szkic robiony pod pracę na kompie, więc nie staram się jakoś szczególnie z cieniowaniem itp. 🙂 tworzę sam kontur. 

A jednorożce są kochane i delikatne 🙂 

jejeje.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karanfil co oznaczają poszczególne elementy Twojej pracy? I czy to też jest pod hasłem "delikatność"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@z o.o. tak, to moja delikatność. Kwiat w czystym sercu wśród chaosu i samotna zvezda nad głową. Kwiat szczególny, bo dostałam go od ważnej osoby, której odniesienie do mnie jest właśnie pełne delikatności. Serce czyste, jak czysta jest ta relacja. Okrągła gwiazda, podobnie jak inne ciała niebieskie, przewija się w prawie wszystkich moich pracach.

Kiedyś rysowałam konkrety, po długim czasie przerwy postanowiłam tworzyć symbolicznie, wyrażając w ten sposób emocje i oddając swoje przeżycia, ale pozostawiając pole do dowolnej interpretacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja rzucam hasło na następny tydzień! WYZWANIE powodzenia :D

Hasło obowiązuje od poniedziałku, godz. 0:00 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Heledore ubiegłaś mnie, już miałam hasło :P no nic, wyzwanie przyjęte :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi